Define olabilme potansiyeli olan yerler?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

sen bilirsin usta eurymedon ırmağı bugünkü adı köprüçay heredot yazmış diyorki miltiadesin oğlu atinalı Kimon, Pers donanmasını bu bölgede ağır bir yenilgiye uğratmıştır.Rafting yapmayı seven argeci arkadaşlara tavsiyedir.Çizgiyi takip edin.

Ahh ustam ah kimse okumayi sevmiyii evet bu bilgi ye asinayim hatta harran ovasinin komple savas alani oldugunu 3 mt derininde kakili sikke kilic kalkan oldugunu okuyarak ogrendim
Henrich schleman da benimgibi cok okumuskii ilyada hemeros destanindan canakkalede hayvan gibi hazine buldu 2 ayda tasidi yarisi rusya pustin muzesinde

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ahh ustam ah kimse okumayi sevmiyii evet bu bilgi ye asinayim hatta harran ovasinin komple savas alani oldugunu 3 mt derininde kakili sikke kilic kalkan oldugunu okuyarak ogrendim
Henrich schleman da benimgibi cok okumuskii ilyada hemeros destanindan canakkalede hayvan gibi hazine buldu 2 ayda tasidi yarisi rusya pustin muzesinde
ilgili kurumlar bile bedava garanti bilgi veriyor daha ne olsun.Araştıran $ bulur.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
İstanbul; Şile kıyıları denizin iç taraflarida dahil, Beykoz civarı, Ömerli barajı çevresi, Aydos ormanları eğer birşey kaldıysa. Tepeörene doğru yanlış hatırlamıyorsam kurtdogmus isminde bir yer olucak o civarlar. Trakya tarafına doğru çatalca çevresi. Çavuşbaşı, ve elmalı barajının etrafı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kayışdağı civarında da zenginlik var Aydos ormanının devamında, ama oralarda boş alan kaldimi emin değilim. Mehmet köymenin çevirdiği piknik alanının dışında kalan yerler boş değil. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin.
@Mal bulanındır usta 40 yılda bir safiyane döküldük belliki konu sahibinin hoşuna gitmemiş. :) Yada م leniyormuyuz senin hesap.

Memolii

Aktif Üye

Kitap okumak isteyenlere herodot tavsiye edilir.Bırakın incil ve tevratı.Arkeolog veya profları çekiştirmeyi işimize bakalim.Dini kitaplardan uzak durun.

Herodot ne güzel hangi şehirde kimler yaşamış bölgenin ağası kimdir ağanın oğlu karısı kızı kimdir muhtarı kimdir nerde ölmüştür falan herşeyi yazmış milattan önce.

Arge yapan arkadaşlara tavsiyemdir.Eski haritaları kullanın eski isimleri karşılaştırın herodotun yazdığı şehirler köyler kişiler vs.Parçaları birleştirirseniz noktayı bulursunuz.Elinizle koymuş gibi..Şansınız varsa kimbilir kayıp bir paha biçilemez mezara bile denk gelebilirsiniz.Kısaca bölgeniz hakkında araştırma yapmadan bu işe ne başlayın ne cihaz alip sonra anne diye ağlayın.İlla net done illa net done....

Fazla okuyucu çıkmayacaktır ama konuya istinaden bende tuz atim biraz yemeğe.​
Selam aleyküm ustam bu paylaştığın haritaları aradım bulamadım link verebilirmisin

Ruşendil

Member
@Mal bulanındır usta 40 yılda bir safiyane döküldük belliki konu sahibinin hoşuna gitmemiş. :) Yada م leniyormuyuz senin hesap.
Gitmez olur mu gitti tabi. Allah razı olsun. Bu samimiyetli davranış artık günümüzde hazineden değerli. @Mal bulanındır ustaya beni yanlış anladığını anlatmaya çalışırken senin mesaj arada kaynadı. Hepinize teşekkürler değerli bilgiler için.