Define olabilme potansiyeli olan yerler?

Ruşendil

Member
Anladım ustam alet kitapları olarak navih ve belagat kısmını sorduydum. Maşallah Allah ilminizi ziyade etsin.
Amin ecmain. Hocalarımız arap oldukları için usullerimiz ve kitaplarımız farklı. Belli programa göre gitmek yerine başlangıç seviyelerinden sonra yönelmek istediğimiz alanı okuma imkanız vardı(Moritanya usulu) O yüzden belagatta sadece başlangıç okurken nahivde musıl ut tullab(موصل الطلاب) isimli kitaba kadar okudum.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ben sabah kitabı biraz araştırdım. Piyasadaki kitaplardaki içeriklerde orjinal mi alalım mı yoksa sizdeki baskı farklı mı?
bendeki baskı ingilizce ve yunanca..Kitap almanıza gerek yok alttaki linkteki kitabı tavsiye ederim pdf olarak pc veya telefonunuza indirip ücretsiz okuyabilirsiniz.

Ruşendil

Member

bendeki baskı ingilizce ve yunanca..Kitap almanıza gerek yok alttaki linkteki kitabı tavsiye ederim pdf olarak pc veya telefonunuza indirip ücretsiz okuyabilirsiniz.

Eyvallah indirdim Teşekkürler.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kitaplardan bahsettiğinize göre sizinde bi geçmişiniz var belliki. Siz ne yapıyorsunuz? Ne yaptınız?
Anladım ustam. Moritanya usulünü bilmiyordum sayenizde araştırıcam :giggle: Bende sarf, Nahiv ve şer'i ilimler okudum. Nahivden kâfiyeye kadar okuduydum. Mantıktan isagoci ve muhtelif kitaplar. Lâkin bende pratik Arapça kısmı çok zayıf :(

Ruşendil

Member
Anladım ustam. Moritanya usulünü bilmiyordum sayenizde araştırıcam :giggle: Bende sarf, Nahiv ve şer'i ilimler okudum. Nahivden kâfiyeye kadar okuduydum. Mantıktan isagoci ve muhtelif kitaplar. Lâkin bende pratik Arapça kısmı çok zayıf :(
Maşallah çok iyi. Allah yardımcınız olsun. Pratik için en iyizi seviyenize göre film yada animasyon izlemek, cümle kalıplarını ezberlemek ve özellikle ana dili arapça olan bi arkadaş edinmek?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Maşallah çok iyi. Allah yardımcınız olsun. Pratik için en iyizi seviyenize göre film yada animasyon izlemek, cümle kalıplarını ezberlemek ve özellikle ana dili arapça olan bi arkadaş edinmek?
Evet ustam en güzeli bir yada birden fazla Arap ile sohbet etmek. 2017 yılında 20 günlük umreye gittim, denk geldigimle sohbet etme girişiminde bulundum, o kısacık zamanda o kadar gelistiydiki :) bakalım olmadı bı Arap arkadaş bulucaz ?

Ruşendil

Member
Evet ustam en güzeli bir yada birden fazla Arap ile sohbet etmek. 2017 yılında 20 günlük umreye gittim, denk geldigimle sohbet etme girişiminde bulundum, o kısacık zamanda o kadar gelistiydiki :) bakalım olmadı bı Arap arkadaş bulucaz ?
Bende o yıl mart sonunda gitmiştim ama araptan çok pakistanlı afganistanlı endonezyalı vardı ?? sağolsunlar grup hocalarıda arapça bilmiyorlardı hatta en genç olanı bilmemekle beraber umreye ilk gelişiydi. Havalimanlarında turlarda gezintilerde bana yaptırdılar bütün işi?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bende o yıl mart sonunda gitmiştim ama araptan çok pakistanlı afganistanlı endonezyalı vardı ?? sağolsunlar grup hocalarıda arapça bilmiyorlardı hatta en genç olanı bilmemekle beraber umreye ilk gelişiydi. Havalimanlarında turlarda gezintilerde bana yaptırdılar bütün işi?
Üstad benim gurupta da sen olsaydın muhtemelen o tip organizasyonlar sende olurdu ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
bu perslerde herkesle savasmis.en cokda makedonlarla
iskender gelene kadar :) pers krali darius karısını ve annesini savaşta bırakıp kaçıyor iskender dariusun annesini ve karısını öldürmüyor yanına alıyor dariusun annesi iskenderin en sadık hizmetkarı oluyor yemeklerinden sorumlu..Pers kralı darius iskenderin pers işbirlikçileri tarafından yakalanıp öldürülmüştür..İskender korkak pers kralı daranın ölüsüne bile merhamet edip persopolisteki kral mezarlarının oraya gömdürür.Daha sonra iskender şehri terk ederken herşeyi yakıp yıkıyor tıpkı perslerin atinayı yakıp yıktığı gibi.

Adı gibi büyük iskender.İntikam gecikir ama asla yaşlanmaz

Son düzenleme: