Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

sprtcs

Member
vallahi usta bilmiyorum neyle alakalı olduğunu ben enerji ile alakalı olduğunu düşünmüyorum kan ilede alakalı olduğunu düşünmüyorum sinir sistemi veya beyinle alakalı bir durum olabilir sende taktir edersinki birçok yönü muamma çubuk işinin ha yılların verdiği tecrübeler ve bilim bazı noktaların açıklığa kavuşmasını sağlıyor ama çoğunluğuda hala çözülmeyi bekleyen bilmece bu iş bir tutku meselesi yoksa uğraşılacak iş değil

saftilki

Moderatör
Moderatör
şu mıknatıs olayı...!
hdd içinden çıkan mıknatısların aynı yüzünde hem N hemde S kutbu mevcuttur diğerlerinden çok farklı özel bir yapıya sahiptirler

GERMO

Engellendi
hocam 40 cm hortuma 400 gr göztaşını nasıl sığdırıyorsunuz? ben uğraşıyorum uğraşıyorum 100gr dan fazla almıyor bunun kolay bir yöntemi var mı saygılar...
densi kardeşim, kalan göztaşı ile küçük ve büyük boyda veya bakır alüminyum borulara aynı şekilde bırakarak değişik yöntemler deneyebilirsin, ustalar fazla yaziyorlar gramaji belki yanlis olur hortum zedelenir veya hata oldugunda elimizde olsun diye yazmis olabilirler, iyi çalışmalar dilerim

densi

Bilgili Üye
@germo saol kardeşimdenemeler devam ediyor

baye63

Member
@
@Aliömer ustam,çalışmalarınızı paylaşmanız,paylaşmamız gerçeğini ortaya çıkartıyor.
seneler önce bakır boru içine civa ve altın koyup çubuk yapmıştım.Yaptığımız denemelerde arkadaşların sakladığı altınları bulmuştum.arazideki çalışmalarda minerale takılınca bu çubukları askıya almıştım.
nacizane size sorum,civalı bakır boru hakkında bilginiz varmı?

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
@
@Aliömer ustam,çalışmalarınızı paylaşmanız,paylaşmamız gerçeğini ortaya çıkartıyor.
seneler önce bakır boru içine civa ve altın koyup çubuk yapmıştım.Yaptığımız denemelerde arkadaşların sakladığı altınları bulmuştum.arazideki çalışmalarda minerale takılınca bu çubukları askıya almıştım.
nacizane size sorum,civalı bakır boru hakkında bilginiz varmı?
Ustam zamanında bir çok yöntem denedik civada dahil. Malesef normal testlerde çoğu yöntem başarı gösterdiysede arazide hiç bir yöntem istenileni vermedi. Kendimize şu soruyu sormalıyız normal testlerde altını buluyorsak arazide niye bulamıyoruz. Bunun sebebleri ne olabilir. Acaba hatta sadece çubuktamı yoksa bizmide bilmediğimiz yada tahmin etmediğimiz şeylermi var. Altın bütün metallerden farklı 1000 yıl önceki altın ile günümüz altını aynı değişen sadece altının ayarı. Ama diğer metaller oksit tutar erezyona uğrar hatta çürür. Ohalde testlerde bulduğumuz altını niye arazide bulamıyoruz yoksa çubuk buluyorda bizmi noktalamiyoruz

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam zamanında bir çok yöntem denedik civada dahil. Malesef normal testlerde çoğu yöntem başarı gösterdiysede arazide hiç bir yöntem istenileni vermedi. Kendimize şu soruyu sormalıyız normal testlerde altını buluyorsak arazide niye bulamıyoruz. Bunun sebebleri ne olabilir. Acaba hatta sadece çubuktamı yoksa bizmide bilmediğimiz yada tahmin etmediğimiz şeylermi var. Altın bütün metallerden farklı 1000 yıl önceki altın ile günümüz altını aynı değişen sadece altının ayarı. Ama diğer metaller oksit tutar erezyona uğrar hatta çürür. Ohalde testlerde bulduğumuz altını niye arazide bulamıyoruz yoksa çubuk buluyorda bizmi noktalamiyoruz
Altini bulsak bile noktalamada atma olabilirmi ustam. Yani altin belirli bir mesafeden sonra sinyalini veriyor dersek ve sinyal alinan yeri tesbit edip surasidir dersek, acaba altin noktaladigimizin saginda solundami kaliyor. Tahminim derinlik arttikcada atma dahada uzaklastiriyor altindan, yani daha uzak mesafeye noktalama veriyor. Birde kullanilan cubugun etkisi cok oluyor.
Sizin fikriniz nedir bu konuda ustam.
Bu arada halini hatrinida soramadim kac zamandir hakkini helal et ustam :) selametle kal

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Mirkut ustam varsa bir hakkımız helal hoş olsun. Fakat haklar karşılıklı helal edilmeli aynı şekilde sende hakkını helal et.
Çalışmalarımda elde etiğim veriler göre yazıyorum. Toprakta en güçlü dalga yayan metal altın en az dalga yayan ise demir çok ilginçtir en kolay tespit edilebilen demir en zor tespit edilebilen metal altındır.
Aynı şekilde altının sinyalini çok uzaktan çubuklar algılarken demirin ise kisa mesafede algılar. Bunların bilimsel izahatı var fakat her herde açıklanacak şeyler değil. izlediyseniz eğer yotubedeki çubuk videolarında kullanıcıların çoğu kısa mesafede değersiz metal aynı şekilde yüzeysel tespitler yapıyorlar.
Aslında bunlar bir başarı değil her çubukcunun bulabileceği şeyler. Küçük bir objeyi çubuk niye noktalayabiliyor!!! Büyük bir objeyi niye noktalama yapamıyor????.
Cevaplanması gereken sorular.
Şimdi bilimsel bir veride elde edilen sonuçulardan bir örnek vereyim
1gr altın havada toprağa temas etmediği halde etrafına dairesel olarak en az 1m enerji dalgası yayar bunu toprakta olduğunu düşün ve aynı şekilde 2m derin ve 2kg olduğunu farz edelim. Burda çıkacak sonuçu hesaplamanı ıstiyorum. Bir örnek daha vereyim arazide 10 tane mezar var ve bu mezarlardan bir tanesinde altın olduğunu varsayalım. Mezarların yerini biliyorsun altını tespit etmek için çubuklarını tutuyorsun en iyi ihtimal 10 mezarın onundada altın sinyali alacaksın yada hiç sinyal almayacaksın. Bu durum sapmayla alakalı değil her nekadar bir çok cubuk ustası bunu sapma olarak kabul etselerde öyle bir şey olmadığını söyleyebilirim. Sapma asıl noktayı bir kaç metre mesafeyle kaçırmak anlamında kullanıyoruz oysa altında durum çok farklı altının kütlesi derinliği her şeyi alt üst ediyor.

GERMO

Engellendi
densi inşallah başarılı olursun kardeşim, iyi çalışmalar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam varsa bir hakkımız helal hoş olsun. Fakat haklar karşılıklı helal edilmeli aynı şekilde sende hakkını helal et.
Çalışmalarımda elde etiğim veriler göre yazıyorum. Toprakta en güçlü dalga yayan metal altın en az dalga yayan ise demir çok ilginçtir en kolay tespit edilebilen demir en zor tespit edilebilen metal altındır.
Aynı şekilde altının sinyalini çok uzaktan çubuklar algılarken demirin ise kisa mesafede algılar. Bunların bilimsel izahatı var fakat her herde açıklanacak şeyler değil. izlediyseniz eğer yotubedeki çubuk videolarında kullanıcıların çoğu kısa mesafede değersiz metal aynı şekilde yüzeysel tespitler yapıyorlar.
Aslında bunlar bir başarı değil her çubukcunun bulabileceği şeyler. Küçük bir objeyi çubuk niye noktalayabiliyor!!! Büyük bir objeyi niye noktalama yapamıyor????.
Cevaplanması gereken sorular.
Şimdi bilimsel bir veride elde edilen sonuçulardan bir örnek vereyim
1gr altın havada toprağa temas etmediği halde etrafına dairesel olarak en az 1m enerji dalgası yayar bunu toprakta olduğunu düşün ve aynı şekilde 2m derin ve 2kg olduğunu farz edelim. Burda çıkacak sonuçu hesaplamanı ıstiyorum. Bir örnek daha vereyim arazide 10 tane mezar var ve bu mezarlardan bir tanesinde altın olduğunu varsayalım. Mezarların yerini biliyorsun altını tespit etmek için çubuklarını tutuyorsun en iyi ihtimal 10 mezarın onundada altın sinyali alacaksın yada hiç sinyal almayacaksın. Bu durum sapmayla alakalı değil her nekadar bir çok cubuk ustası bunu sapma olarak kabul etselerde öyle bir şey olmadığını söyleyebilirim. Sapma asıl noktayı bir kaç metre mesafeyle kaçırmak anlamında kullanıyoruz oysa altında durum çok farklı altının kütlesi derinliği her şeyi alt üst ediyor.
Bizden tarafta varsa hakkimiz hehali hos olsun ustam.
Eski medeniyetler bunu bir sekilde asmis ve hatta bazi cubukla altin madeni arayanlar dahi. Bizler bunu nasil asabiliriz, bu konuda soylemek istediginiz birseyler olurmu ustam. Yani altinin verdigi enerji genis bir alana yayildigi icin noktalama nasil yapilabilinir. Selametle saglicakla kal