Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

Garip Türk

Yeni Üye
Ustam yeni geldim aranıza bilginize teşekkür ederim, Furkan hocam tavsiye etti bu grubu .
3 adet 6 mm 50 cm pirinç çubuk sipariş ettim.
İlk onunla başlayacağım ve tavsiyelerinize mümkün mertebe uymaya çalışacağım.

Ensar 02

Yeni Üye
Ustam yeni geldim aranıza bilginize teşekkür ederim, Furkan hocam tavsiye etti bu grubu .
3 adet 6 mm 50 cm pirinç çubuk sipariş ettim.
İlk onunla başlayacağım ve tavsiyelerinize mümkün mertebe uymaya çalışacağım.
Merhaba ustam, Hoş geldiniz.
Çubuk işi çok çalışma ve çokça tecrübe ister.
Çubuk kullanacaksanız eğer, Kendinizi geliştirmek için, çubukla ilgili her bilgiyi okuyun ve deneyin,
çubuk nasıl tutulur, nasıl yürülür, tesbitler uzaktan, yakından nasıl yapılır vs. ilgili konuları bulun çok çalışın. çubuk işi zor bir iş ama zevkli iş.
tekrar hayırlı olsun inşaallah.

Karabulut

Operatör
Bakır çubuk kullanmanızı tavsiye ederim Tepkileri daha çok pirinç bende çalışmadı umarım sizde çalışır

Ledun

Bilgili Üye
Hamd olsun şükür Rabbime. Uzun zaman oldu görüşmeyeli, sen nasılsın ustam. Nick değişmiş inşallah cevap verir dedim. Yarıda kaldı bizim dersler de, devamsızlıktan sınıfta kaldık🤭.
Elhamdulillah iyim kardasim.
Sen gittin okul kapandi, baska talebelerinde
talebi olmadi, milli egitim de bizi emekli etti. :))

Genc ve dinamik hocalar geldi sitelere.
Bizim gibi eskilere rağbet kalmadi.
Bizde de enerji kalmadi.
Gunler su gibi gecip gidiyor.
Allah cc cumlemize saglik sihhat versin.

oymak beyi

Bilgili Üye

Bizde de enerji kalmadi.
Usta aklımın almadığı bisey var Allah aşkına kurtar beni . Bir cok kez diyorsunuz ki arazide altınin üzerine gelince cubuklar altın tepkisi vermez , ama evde ki altinin uzerine gelince tepki veriyor bu nasıl oluyor ? Arazide altin tepkisi vermezse ben altını nasıl bulcam ? Cevabinizi bekliyorum ustam, saygılar

YaralıYüz

Aktif Üye

Bizde de enerji kalmadi.
Değerli ustam, senin yerin her zaman ayrı bende. Elbette yeni ustalar vardır gelmiştir, saygım sonsuz her birine.Ancak senin yerini dolduracak birini bulmak zor bana göre. Rabbim sağlık sıhhat versin. Bana gelince o zamanlar küstürdüler beni ona rağmen bırakmadım ancak benim oğlan rahatsızlandı. Çok şükür Rabbim bize bağışladı.Toparladı çok şükür. Kendimize yeni geldik. Geçenlerde iş yerinin arkasında elime küflü paslı bir inşaat tel geçti. L yaptım dedim ki burda bana en değerli şeyi göster, sen aciz ben aciz ya Allah, arazi çöplük inşaat yıkıntıları hurda araçlar falan var. Elimdeki küflü tel yığıntının olduğu yere çekti arkadaşla tavuk gibi eşindik 🤭 5*5 ebatında alüminyum parça çıktı. Aklıma sen geldin birden, ah ustam dedim şimdiye bende Bi usta olacaktım dedim herşey nasip dedim. Yarıda kaldı şimdi yazdığın tüm yazılarını okuyorum tekrar tekrar, arada gidelim diyen çok ama uzun zamandır kullanmıyorum. Anlatılacak öğrenicek çok şey var ustam.

x man

Yeni Üye
Usta aklımın almadığı bisey var Allah aşkına kurtar beni . Bir cok kez diyorsunuz ki arazide altınin üzerine gelince cubuklar altın tepkisi vermez , ama evde ki altinin uzerine gelince tepki veriyor bu nasıl oluyor ? Arazide altin tepkisi vermezse ben altını nasıl bulcam ? Cevabinizi bekliyorum ustam, saygılar
Metal ışık alırsa ışık metalden elektron koparır fotoelektrik olayı olduğundan üstüne gelince tepki verir ağzı kapalı biryere koy bakalım nasıl tepki verecek ustam hemen deneyebilirsiniz.

Ledun

Bilgili Üye
Bununla alakali cevap, herkese verilmeyecek kardaşim, acikladim bunu. Bu cevapda genele yazilmayacak. En azindan ben yazmayacagim. Bilipde yazmak isteyen olursa ona da itirazimiz olamaz elbette.

Ledun

Bilgili Üye
Değerli ustam, senin yerin her zaman ayrı bende. Elbette yeni ustalar vardır gelmiştir, saygım sonsuz her birine.Ancak senin yerini dolduracak birini bulmak zor bana göre. Rabbim sağlık sıhhat versin. Bana gelince o zamanlar küstürdüler beni ona rağmen bırakmadım ancak benim oğlan rahatsızlandı. Çok şükür Rabbim bize bağışladı.Toparladı çok şükür. Kendimize yeni geldik. Geçenlerde iş yerinin arkasında elime küflü paslı bir inşaat tel geçti. L yaptım dedim ki burda bana en değerli şeyi göster, sen aciz ben aciz ya Allah, arazi çöplük inşaat yıkıntıları hurda araçlar falan var. Elimdeki küflü tel yığıntının olduğu yere çekti arkadaşla tavuk gibi eşindik 🤭 5*5 ebatında alüminyum parça çıktı. Aklıma sen geldin birden, ah ustam dedim şimdiye bende Bi usta olacaktım dedim herşey nasip dedim. Yarıda kaldı şimdi yazdığın tüm yazılarını okuyorum tekrar tekrar, arada gidelim diyen çok ama uzun zamandır kullanmıyorum. Anlatılacak öğrenicek çok şey var ustam.
Buyuk gecmis olsun.
Rabbim bizlere ve evlatlarimiza daimi sihhat ihsan eylesin.

Bu yazilarin bir kismi ilga oldu.
Baska yazilarimda var onlari da oku insallah.
Daha faydali olur.

Baskasinin yerine bakmaya gitme derim. Moralini bozarlar. Kendin gez dolas. Tecrube et .
Zamani gelince istedigin yere bakmaya gidersin.