Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

Hunterrrr20

Yeni Üye
Cubuk Kullananlarin dikkatine...!

Altinin kadrini kim bilir?
El cavap: Sarraf.
Mutevazi yazmayayim bende cubuk konusunda bir sarrafim veya kendimi boyle nitelendiriyorum. Biraz once bir altin bilgiyi okudum kiymetli @Aliömer ustamizin yorumunda. Kalici olsun, cubukcular istifade etsin diye buraya da aldim. Okuyunuz, analiz ediniz. Cok soru cikar bu bilgiden. Sorularin cevabini buldugunuzda da ust levellere dogru devam etmis olursunuz insallah.

İşaretli konulara pek yorum yapmam. Fakat konunuz dikkatimi çekti. Gerçekten güzel bir yer. Dönem soygunu yememişse eğer iyi bir gömü noktası bulmuşsunuz. İşaret dediğiniz daha çok roma döneminde uygulanan bir metoda benzeyir. Altının dalgasını ve enerjisini apsöre etmek için kullanılmış bir yöntem. Eğer yakınında su varsa tespitiniz biraz zor olacak. Şayet su yoksa büyük engeli ortada kaldırmış oldunuz. Gerisi tecrübenize kalmış. Bol şans
Su kuyusu varmış dikatimden kaçmış
Ali Ömer ustam ben diskte alüminyum çubuk kullanıyorum o da suya çok gönderim yapıyo suyu kesmenin bı yolu varmıdır
Alüminyum olduğundan mı suya duyarlı yoksa ustam bide çubuk kükürde normalde tepki vermezken altına yaklaştımı itme yapıyo veya çubuk dışa açıyo bakır sülfat lı sistemle dönüyom etrafında düz şekilde dönerken bivyerde kükürde dönüyo çubuk suda gene sağa dönüyo saat yönünde dönerken altın benim kükürt e saldırıyo ama ben nasıl farkedecem onu bide çubuğun kundağınada yere bakacak şekilde bı disk gecirmedikten sonra belli olmuyor @BulursamKader25 hocam sizin bı öneriniz varmıdır

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Ali Ömer ustam ben diskte alüminyum çubuk kullanıyorum o da suya çok gönderim yapıyo suyu kesmenin bı yolu varmıdır
Alüminyum olduğundan mı suya duyarlı yoksa ustam bide çubuk kükürde normalde tepki vermezken altına yaklaştımı itme yapıyo veya çubuk dışa açıyo bakır sülfat lı sistemle dönüyom etrafında düz şekilde dönerken bivyerde kükürde dönüyo çubuk suda gene sağa dönüyo saat yönünde dönerken altın benim kükürt e saldırıyo ama ben nasıl farkedecem onu bide çubuğun kundağınada yere bakacak şekilde bı disk gecirmedikten sonra belli olmuyor @BulursamKader25 hocam sizin bı öneriniz varmıdır
Suya gönderim yaptığını nasıl anladınız nasıl emin olabildiniz. Farklı alanlarda farklı bölgelerde suya atim yapıp yapmadığını gözlemleyin. Elementler bir biriyle bağ kurar bunu iyi düşünün[/QUOTE]

Hunterrrr20

Yeni Üye
Suya gönderim yaptığını nasıl anladınız nasıl emin olabildiniz. Farklı alanlarda farklı bölgelerde suya atim yapıp yapmadığını gözlemleyin. Elementler bir biriyle bağ kurar bunu iyi düşünün
[/QUOTE]

suda aldığım işareti yapıyo usta bende on beş metrede yüzeysel kuyular var burda onların yanına götürüyo metre çok ustam on beş metrede metal olamaz diye düşündüm kükürdün tepki vermesi nedendir hocam su olan başka yerlerde tepki vermiyor bı gömdüğüm altının yanında bid ören yeri var burda bide orda veriyor bide ustam sizin başka açtığınız bı konuda altın ölçü vermez demişsiniz benim gömdüğüm altın metre veriyor o nedendir evin yanına gömdüm metal çok civarda ondan olabilirmi

Hunterrrr20

Yeni Üye
@Trakyalı81 hocam Ametallerle altını kararlı yapıya getirebilir miyiz klor bize yardımcı olabilir mi kararlı hale gelmesi sadece metaller arasında mı olur

Malik Eşter

Yeni Üye
Elbette farkli olacak.
Misalen, daha once soyle soyle yapin dedigimuz bazi seyleri kesinlikle yapmayin diyecegiz.

Basta niye soylemedik?
Basta soyleseydik ne biz dogrusunu anlatabilecektik nede muhatabimiz anlayabilecekti.
Bazi durumlarda yanlis bilinmeden ve yapulmadan dogru anlasilmiyor. İlla o seviyeye gelmek gerekiyor. Ancak bu sekilde anlamli oluyor.

Askerlik egitimi gibi bu is:
Tek er egitimi
Manga
Takim
Boluk.
Asagidan yukariya dogru.
Uzerine koya koya ilerlenecek.
Belli bir tecrubeye sahip olmayanla nasil kayalardaki catlaklarun cubuga etkisini konusabilirum? Mumkun degil.
merakla bekliyoruz inşaallah

Malik Eşter

Yeni Üye
Selamün Aleyküm,

Kardaşlarım uzun süre ara vermek zorunda kaldık.
Ön çalışmayı yaptım, nasip olursa bugün BOŞLUK TESPİTİ konusunun çizimlerini yükleyeceğim.
Devamını soru cevaplarla sağlarız inşallah.

BİRİNCİ AŞAMA - ODANIN YAN DUVARLARIN TESPİTİ:

***Ekli dosyayı görüntüle 202496

İKİNCİ AŞAMA - DİĞER DUVARIN TESPİT İŞLEMİ :

***Ekli dosyayı görüntüle 202497

ÜÇÜNCÜ AŞAMA - 4 DUVARIN BİRLEŞTİRİLMESİ VE ODANIN ÇEVRESİ :

***Ekli dosyayı görüntüle 202498

DÖRDÜNCÜ AŞAMA - KABLO İLE DERİNLİK TESPİTİ :

***Ekli dosyayı görüntüle 202499

Konuyu takip eden kardaşlarım,
Boşluk bulma ve derinlik alma mevzusunu da genel hatlarıyla bitirmiş olduk.
Bundan sonra çubukla alakalı her tür soruya bu konudan devam edelim inşallah.
Soru yazdığınızda muhakkak, bana bildirim gelmesi için,
@BulursamKader25
şeklinde yazmayı unutmayınız.

Allah cc yar ve yardımcımız olsun. Amin.

Aradan zaman epey geçti. Bu nedenle konuya ilgi gösteren kardaşlarımıza bildirim gitsin, yeni çizimleri görsünler diye hepsini etiketliyorum:

@YaralıYüz @Sansliadam Mehmet_mehmet @Bahhalebah @asyali76 @meratan @PARDUS-66 @Esteban74 @Sharpa @Kocadağ @antidepresan @KYSR @Nasip34 @Mhmt82 @odin @Shekiller 16tolga16 @Apollon01 @wesli1986
Maşallah, Üstadım, Çok değerli bilgiler sunmuşsunuz , Allah razı olsun. bendede benzer çalışmalar var ama siz daha güzel anlatmışsınız.

kaptan_01 hocam cinin insana musallat olması diye bir şey varsa da ben daha karşılaşmadım. bu forumdaki değerli dostlarımız dan da şu ana kadar ekibimdeki birini cin çarpı öldü delirdi,cin musallat oldu diye bir bilgi gelmedi. kendi kendinizi korktmanızdan başka bir şey olacağını düşünmüyorum. çünkü sözde yaşanan olaylar hepbaşkasının başına gelmiş nedense bizim başımıza hiç gelmiyor. saygılarımla, :230:
Kardes kusura bakma ben bizzat define pesinde arazide cinlerin mussallat oldugu bi kardesi aydinda rahmetli bulbul hoca diye bir hocaya goturdum. Ailesinde sofor olmadigi icinnaraba kiralamislar bende soforluk yaptim. 20 li yaslarda carpilmis yaklasik 8 senede oyle kalmis konusmakta cok zorluk cekiyordu yururkende ailesinin yardimi ile yuruyordu. Ondan bundan duymadim bizzat gordum adami. Ayrica dinimizde cinlere inanmak haktir. İnkar etmek kufre girer... Ayeti kerime ile sabittir...

Ensar 02

Yeni Üye
Değerli bulursamkader25 Ustam.
kalan kurları bitirmek için sabırsızlıkla sizleri bekliyoruz.
Selam ve Muhabbetle.