Bu oymalar hakkında bilgi sahibi olan ustalarımdan bilgi rica edebilirim

Burada çalışmak sıkıntı üstadım dronla tepemize binerler☺ ormanlık bölge sanırsam açıları yükle bakalım daha net cevap verilebilir.
Ulaşması zor bir yerde köyden traktör yada cross motor ile çıkıyoruz pazar günü gidip fotoğraflandıracağım gündüz çalışmak için çok müsait mekan

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
rabbim rastgetirsin kazasız belasız,fotolamayı doğru şekilde yaparsanız doğru şekilde yönlendirilirseniz..

Büyük ihtimalle zemin altı kaya oyma mezar oda tipi ve giriş fotoya göre kayanın ya sağ tarafından veya üst taraf zeminden ama kayanın üzerine çıkıp dört bir yanın fotolarını çek ve 20 mt uzaktan kayanın dört bir yanından fotolarını çek ve hemen kayanın yanından tüm cepheyi ve zemini de görecek şekil de dört bir yanından fotolarını çek. Büyük ihtimalle aile mezarı ama dönem soygunu yemiş olma ihtimali %100.
Hatta tek foto olunca açılmış kısmı görmeyelim diye mi tek foto diye düşünmeden edemedim ama gel beraber açalım msjnı okuyunca acaba mı dedim. Hadi bakalım rast gelsin İnşallah.
Sadece kayanın hemen önü kazılmış üstad kazan kişilerde beni buraya götüren arkadaşa sadece mezar süsleri çıkardık bir değeri yok başka da bişey çıkmadı demişler yeterli fotoğrafı yükleyip görüşlerinize sunacağım tekrar

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
fotoları bekliyorum .... taşın ön tarafında basamak olan kısmın yakın fotosunu çek selametle.

Ekli dosyalar

spyfrs

Moderatör
Moderatör
IMG_3322.jpeg

Bu işaretlediğim alana baktın mı birşey diyomu dedektör yoksa sadece öndeki yuvarlağa mı tuttun :) burası mezarlık alan kayanın arkasındaki ağacın dibine hafifde sağına doğru çalıların içine doğru yani 15 metreyi geçmez uzaklığı orayı bi gez dedektörle sinyal alamayabilirsin tahmini derinlik 2 metre falan diye düşünüyorum çubukla bak dedektörün ulaşamadığı yerlerde iş yapar.