bu görüntülerin analizi için yardımcı olur musunuz ustalarım

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ol

Turko ustanın dediği şekilde sadece 2 fotoğrafta kaya araştırması var geri kalan düz ufak taşlı zeminde yapıldı ama Taşlardan etkilenmemesi için cihazı kaldırdı
Cihazı kaldırarak yapılan bir çekim hatalı olur çünkü yansımayı okuyabilmesi için yere paralel ve yakın olması gerekir. Kullanıcı malesef acemi imiş ve hatalı ölçüm yaptığını söyleyebiliriz.

Eyüp2707

Member
Ustalarım peki 2 5 mt arasında derinlikte boşluk ve metal belirtecek önerebileceğiniz cihaz var mıdır kendini kanıtlamış

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım peki 2 5 mt arasında derinlikte boşluk ve metal belirtecek önerebileceğiniz cihaz var mıdır kendini kanıtlamış
Bu konuda sadece kulandığım ciazlar üzerinden yorum yapabilirim. Jeosonar 3D orta başlık 2-2,5 metre büyük başlık 3,5-4 metre ama büyük başlık testini net yapmadım. TE Windows Gradyometre düz alan ve uygun şartlarda alınan sağlam çekimlerle ve profesyonel bir woxler desteği ile 7 metre rahat ama hangi cihaz olursa olsun kullanıcı cihazı, cihazda kullanıcıyı tanıyor olması gerekir. Yoksa her ikisininde çalışma sonunda gözünüzde bir değeri kalmaz.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Sizin daha detaylı açıklamalarınız daha iyi olabilir ustam düşünceleriniz VS biraz daha açık yardımcı olabilirseniz sevinirim
Ustam ilk fotoğrafında bir kaya mevcut onu kontrol edebilirsin.
Onun haricinde diğerlerinde net bir şey var demem sağlıklı olmaz.

Eyüp2707

Member
Bu konuda sadece kulandığım ciazlar üzerinden yorum yapabilirim. Jeosonar 3D orta başlık 2-2,5 metre büyük başlık 3,5-4 metre ama büyük başlık testini net yapmadım. TE Windows Gradyometre düz alan ve uygun şartlarda alınan sağlam çekimlerle ve profesyonel bir woxler desteği ile 7 metre rahat ama hangi cihaz olursa olsun kullanıcı cihazı, cihazda kullanıcıyı tanıyor olması gerekir. Yoksa her ikisininde çalışma sonunda gözünüzde bir değeri kalmaz.
Jeosonar 3d düşünüyorum araştırmalarına biraz onu buldum ama sizin tavsiyeniz üzerine biraz daha bişeyler netleşti

jeodek

Bilgili Üye
Benim anlamadığım yüzeydeki taşları neden temizleyip ölçü almadınız