Böyle bir kapatmayla karşılaşan oldumu uğraşmaya değermi

Cenat

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 123978 Ekli dosyayı görüntüle 123979 Ekli dosyayı görüntüle 123980 Ekli dosyayı görüntüle 123981 Ekli dosyayı görüntüle 123982 bu yeri geçtiğimiz kurban bayramında sahilde kayalar üstünde gezerken öylesine iki kaya arasında dar bir kişinin geçebileceği genişlikte 4 mt lik bir aradan geçip ulaşmıştım buraya .Senelerdir de burda duruyomuş kendi tarlamızın altında bu bilgi amaçlı paylaşmak istedim işaret ibare yok sadece bu çekilen fotolar var ha ama üst toprak kısım biraz çökmüş benim ustalarımdan öğrenmek istediğim sadece böyle bir işciliği neye istinaden yaptıkları,buarada sağlam bir çubukcu bulmak üzereyim şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

OSMAYNN

Yeni Üye
bariz horasan önce can güvenliği taş atıp kolun mu yorulacak...evet.. ama nasip denemekten bişey çıkmaz derim

Cenat

Aktif Üye
Doğrudur horasan harcı mevcut ama kas yapmaya değermi . Basit bir kapatma gibi geldi ince işcilik yok sadece büyük taşları sırt sırta koymuşlar varsa böyle bir işcilik le uğraşan daha önce uğraşmaya değermi diye sormak isterim ustalarıma ,izin günlerim yaklaşıyor görev bizi bekler ondan

Rico5248

Yeni Üye
Ustam bende yeni üye oldum şöyle demek isterim ben tepe bir alanda oturuyorum oturduğum yerin hemen yanında su pınarı var ve pınar tamamıyla kesme taşlarla kaplı ve pencere şeklinde bir alan vardı o alanın içide horosanla kapalıydı horosanı parçaladım arkası 2tane kesme taşla karşılaştık kesme taşlarıda aldık toprak tabaka var sence ne yapmalıyım

Cenat

Aktif Üye
Rico5248 konun güzel lakin resimleyip konu açarsan daha detaylı bilgi verir ustalarımız kolay gelsin.

SLayer

Bilgili Üye
Horasanli yer herzaman uğraşmaya değer boşuna horasan yapmıyorlar bir şeyler saklanıyor hakkınızda hayırlısı olur inşallah uğraşmaya değer bana göre

Rico5248

Yeni Üye
Telefondan deniyorum atıcamda atamadım telden atılıyor mu? Yardımcı olursan

Rico5248

Yeni Üye
Bende öle düşünüyorum sonuçta onu yapan cok ince yapmış ve pencere şeklinde yer bırakmış içide horosan bu arada resmi telden alabilirmiyim

Cenat

Aktif Üye
O çok kolay benim sayfamdan çık benden bir önceki sayfada benim gibi konuların olduğu sayfada sol üst kısımda konu aç kısmı var oradaki sekmeleri uygula başarırsın kolay gelsin

edirne22

Editör
ben olsam uğraşırdım. ama kol kuvveti ile değil. yarığın üst tarafından bir palanga sistemi kur.
aşağıya da sağlam halatlar sağlam bir branda bezi bağla.
taşları üstüne teker teker düşürüp palanga ile yukarı kaldır.
o taşlar kol gücüyle bel kuvvetiyle kalkmaz.

buradan bakınca çok basit iptidai görünüyor
ama onları alınca kayalığın içine doğru güzel bir mağara olabilir.
rast gele...

Rico5248

Yeni Üye
Bende öle düşünüyorum sonuçta onu yapan cok ince yapmış ve pencere şeklinde yer bırakmış içide horosan bu arada resmi telden nasıl atabilirim