BAŞ BELASI MİNERALLİ TOPRAK

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sakarya Pamukova da bundan 3 yıl önce bir çalışmamız olduydu, çalışmayı sonlandırdık. Bize 1.5 km. Yukarda Kilise yeri vardı, yanında çok güzel bir su akıyordu Oraya gidelim serinleyelim su içelim dedik. Alana geldik birde ne duyalım az aşşada güm güm balyoz sesleri geliyor :) Dedim çocuklar gelin şunlara baskın verelim, neyse vardık yanlarına elinde balyoz olan hemen kenara koydu semaver bir yandan yanıyor, urperdiler tedirgin oldular haliyle dedik kolay gelsin. Ne arıyorsunuz ? Hiç spor yapıyoruz dedi biri içlerinden 😅 varmı bari birşeyler ? Korkmayın aynı meslekteniz diyince rahatladılar. Neyse uzatmiyayim, içlerinden elinde çubuk olan dediki burda yüklü malzeme var Kaya'nın içinde, dedim neye göre var dayı ? Dediki çubuklar beni 500 metreden buraya getirdi onlar yanılmaz, nasıl bu kadar eminsin dedim ? Ben onlarla 4 sene aynı yatakta yattım, hanımı diğer odaya attım onlar benimle bütünleşti 😅 Ne sorsam doğruyu söylerler dedi. Yanımda ki hafız kulağıma hocam bu adama ne olmuş böyle diyor 😁 Diyalog devam ediyor gidiyor. Dostlar demem o ki Uğraşın deney yapın cabalayin lakin sağlığınızi koruyun, sağlığınızdan olmayın... Hakkınızı helal edin anımı uzun da olsa paylaştım sizinle..

BMW-45

Aktif Üye
buradaki sonuç 0 noktasına değinelim hassas nokta kullanıcın anteni yorumlaması günumuzde keşfedilen yer altı şehirleri mimarlık öğrencilerinin projeleri değil o dönemde bunu kullanmış olan çubukçuların yön belirlemesiyle oluştürulmuş ki 5 mt yükarda yer altı nehri akıyor ve5 mt aşşağısı zayıf kayaç hesaplamalarnı yapabilen çubukçuların kurduğu şehirlerdir çubuk değip geçmeyinmesela altın çubukla paslı malzeme buldum yazmışın çubuğun kaç ayardı ve kaç çeşit ayarla denedin numunen ne idi bunlar birer etkendir,,,.
Çubuğu es keçmiyorum doğru, ama çubukla harcanan zamana yazık. Uzun zaman archeologlarla takıldım, onların yaptığı ve bildiyi tek şey eski dönem yaşama alanları ve tarih. İşlerini ustaca yapıyolar. Ellerinde kazma kürek yok, ellerinde sadece boya fırçası var onunla kos koca yer altı.şehiri ortaya çıkarıyolar. Defineçilik başka bir konu, burada gereken iyi cihazının olması. Şahsı düşüncem bizler alıb kullana bilmesek bile devletin çok iyi cihazları var şahit oldum. Özellikle istibarat bakanlığında çok iyi cihazlar var malesef bizler onu satın alamıyoruz. Yalnız devletler arasında alınıb satılan cihazlar. Bu cihazlarıda insan oğlu yapıyor, demekki var dır böle cihazlar. Ama nedense bize satamıyorlar. Bizim satın aldığımız cihazlar bizi altına götürüyor evet ama iş cözüme definecinin ustalığına kalıyor. Ama o cihazlar öyle diyil aXray cihazları onlar,.tıpki devletler arası sınırlarda olduğu gibi toprakda olan her şeyin resmini göre biliyorsun. Ben bikere gördüm. Ama malesef o cihazları almak neredeyse imkansız. Özel yapım ve 220v çalıştığını gördüm

blueverse

Bilgili Üye
Çubuğu es keçmiyorum doğru, ama çubukla harcanan zamana yazık. Uzun zaman archeologlarla takıldım, onların yaptığı ve bildiyi tek şey eski dönem yaşama alanları ve tarih. İşlerini ustaca yapıyolar. Ellerinde kazma kürek yok, ellerinde sadece boya fırçası var onunla kos koca yer altı.şehiri ortaya çıkarıyolar. Defineçilik başka bir konu, burada gereken iyi cihazının olması. Şahsı düşüncem bizler alıb kullana bilmesek bile devletin çok iyi cihazları var şahit oldum. Özellikle istibarat bakanlığında çok iyi cihazlar var malesef bizler onu satın alamıyoruz. Yalnız devletler arasında alınıb satılan cihazlar. Bu cihazlarıda insan oğlu yapıyor, demekki var dır böle cihazlar. Ama nedense bize satamıyorlar. Bizim satın aldığımız cihazlar bizi altına götürüyor evet ama iş cözüme definecinin ustalığına kalıyor. Ama o cihazlar öyle diyil aXray cihazları onlar,.tıpki devletler arası sınırlarda olduğu gibi toprakda olan her şeyin resmini göre biliyorsun. Ben bikere gördüm. Ama malesef o cihazları almak neredeyse imkansız. Özel yapım ve 220v çalıştığını gördüm
geçen bir video izledim yarıldım adam bakırdan çubuk yapmış 3 adet isimleri sb 500 sb 600 sb 700 sanki savaş uçağı a...k s....dirik bakır çubuk işte ulan adamlar ne güzel iteliyor kerizlere bizede keyif alıp neşelenecek videolar bırakıyorlar geriye

Asya26

Member
geçen bir video izledim yarıldım adam bakırdan çubuk yapmış 3 adet isimleri sb 500 sb 600 sb 700 sanki savaş uçağı a...k s....dirik bakır çubuk işte ulan adamlar ne güzel iteliyor kerizlere bizede keyif alıp neşelenecek videolar bırakıyorlar geriye
Bende merak ettim şimdi bakayım dedim sb s800 ü de çıkarmış altın ve kasa tespit etti
sb serisi 1000 de biter inşaallah 😁

Mehmetarkın

Member
Alantara çubuklarıyla vakit kaybetmeyin derim.. Diger adı " yalantarama" olay bitti nokta..

El Çubuklarla altın, gümüş , demir , nikel , bakır dahil hiçbir metal bulunmaz ..
Çubuklarla bulabileceğiniz boşluk ve su..
Köylerde çubukla su bulan işinde iyi olan tarla sulama vesaire ,sondaj işlerinde iyi olan kişi sayısı tüm Türkiyede bir kac yüz kişiyi geçmez...
Tüm Türkiye'de çubuklarıyla boşluk bulan 40, 50 yoktur 80 kişi..
Geriye kalan en az 2 milyon çubukcu yok birbirinden farkı
Bu böyle biline..
Allaha emanetsiniz..

blueverse

Bilgili Üye
peki binlerce yıl önce yer altındaki değerli madenler nasıl tespit edildi??
RADYESTEZİNİN TARİHÇESİ

Çağlar boyunca radyestezi birçok şekillerde uygulanmıştır. Bunlara ait tarihsel kanıtları büyük sahra çölü yakınlarındaki Tassili mağaralarında, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin OrangeFree State eyaleti Platsberg yakınlarında bulunan mağaralarda keşfedilen resimlerde, yaklaşık olarak MÖ:6000 yıllarında radyestezinin uygulandığı bilinmektedir.

Eski Mısır’da elinde çatal çubuk şeklinde dal parçası tutan Mısırlı rahip resimleri vardır.

Hititlerde MÖ 12. yüzyıldan kalma bir rölyefte resmi yapılan kişinin maden aramak için çalıştığı anlaşılmaktadır.

Romalılar zamanında, MS–500 yıllarında İmparator Theodorus, vekili Cassiodorun’a, çatal çubukla su bulan kişiler bulması için emir verdiği Roma resmi kayıtlarında yazmaktadır.

Bilinen radyestezi Rönesans’a kadar yasaklanmış ancak gizli olarak sürdürülmüştü. Rönesans sonrası bilinen ilk kayıtlı radyestezi kullanımı Almanya’daki Harz dağları 1420 tarihli bir Viyana el yazmasında radyestezi yöntemi ile maden aramasından bahsedilir

dr.

Bilgili Üye
peki binlerce yıl önce yer altındaki değerli madenler nasıl tespit edildi??
RADYESTEZİNİN TARİHÇESİ

Çağlar boyunca radyestezi birçok şekillerde uygulanmıştır. Bunlara ait tarihsel kanıtları büyük sahra çölü yakınlarındaki Tassili mağaralarında, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin OrangeFree State eyaleti Platsberg yakınlarında bulunan mağaralarda keşfedilen resimlerde, yaklaşık olarak MÖ:6000 yıllarında radyestezinin uygulandığı bilinmektedir.

Eski Mısır’da elinde çatal çubuk şeklinde dal parçası tutan Mısırlı rahip resimleri vardır.

Hititlerde MÖ 12. yüzyıldan kalma bir rölyefte resmi yapılan kişinin maden aramak için çalıştığı anlaşılmaktadır.

Romalılar zamanında, MS–500 yıllarında İmparator Theodorus, vekili Cassiodorun’a, çatal çubukla su bulan kişiler bulması için emir verdiği Roma resmi kayıtlarında yazmaktadır.

Bilinen radyestezi Rönesans’a kadar yasaklanmış ancak gizli olarak sürdürülmüştü. Rönesans sonrası bilinen ilk kayıtlı radyestezi kullanımı Almanya’daki Harz dağları 1420 tarihli bir Viyana el yazmasında radyestezi yöntemi ile maden aramasından bahsedilir
Devler gelir, devler gider ortalıkta bir ''çubuk" kalır.

Mehmetarkın

Member
Radyestezi pozitif ilim degil..Metafiziğin yada mistik ilimlere daha yakın bir konu.. Normal çubuklarla su yada boşluk bulan kişilerinde bu radyesteziyi bilerek yada hiç farkinda olmadan kullandıklarini düşünüyorum.. Biri derki benim çubuklar boşluk bulur o kerameti çubukdan bilir.. aslinda kendisininde bilmediği , siz dersiniz içgüdü bir başkası 5. his , baska biri 13. his çoğaltabiliriz..yada cin yöneltmesi.. akılla , pozitif ilimle açıklanabilecek birsey değil.. iste bunun icindirki çubuk kullanilarak öğrenilecek başariya ulaşilacak birsey değil.. o maya o kişide olacak..
verdiginiz tarihler o eski çağlar..
Biz biliyoruz ki.. peygamber efendimizin doğumu ile kehanet dönemi bitmiştir.. zira iki cihan serveri doğana kadar cin tayfası meleklerin konuşmalarına şahit oluyor dinliyor ve kahinlere bildiriyorlardi.. o eski dönemler mistik konularda çok ileriydiler bilgi kaynaklari vardi.. radyestezi kullanarak gömü bulan bugunde belki vardir.. ama sorarim biz milyonlar kalabaliklar buna vakıfmı?
Bizler basit kalabaliklarda yaşayan milyonlarca kişiden biri olarak bunu ićimize sindirmek yerine sanki çok özeliz gibi herbirimizin yaşaması buna inanması , çok gerçekci değil..örümcek adami izleyip kendimizi orumcek adam sanan koca cocuklardan ne farkimiz olur.. konu defineyse isaret bilgisi.. tarih medeniyet bilgisi.. arazi okuma.. cihaz bilgisi , dogru atmasyon olmayan bilgi vs ve ekip işidir.. hayalden uzak... kalinsağlicakla..

Son düzenleme:

blueverse

Bilgili Üye
Radyestezi pozitif ilim degil..Metafiziğin yada mistik ilimlere daha yakın bir konu.. Normal çubuklarla su yada boşluk bulan kişilerinde bu radyesteziyi bilerek yada hiç farkinda olmadan kullandıklarini düşünüyorum.. Biri derki benim çubuklar boşluk bulur o kerameti çubukdan bilir.. aslinda kendisininde bilmediği , siz dersiniz içgüdü bir başkası 5. his , baska biri 13. his çoğaltabiliriz..yada cin yöneltmesi.. akılla , pozitif ilimle açıklanabilecek birsey değil.. iste bunun icindirki çubuk kullanilarak öğrenilecek başariya ulaşilacak birsey değil.. o maya o kişide olacak..
verdiginiz tarihler o eski çağlar..
Biz biliyoruz ki.. peygamber efendimizin doğumu ile kehanet dönemi bitmiştir.. zira iki cihan serveri doğana kadar cin tayfası meleklerin konuşmalarına şahit oluyor dinliyor ve kahinlere bildiriyorlardi.. o eski dönemler mistik konularda çok ileriydiler bilgi kaynaklari vardi.. radyestezi kullanarak gömü bulan bugunde belki vardir.. ama sorarim biz milyonlar kalabaliklar buna vakıfmı?
Bizler basit kalabaliklarda yaşayan milyonlarca kişiden biri olarak bunu ićimize sindirmek yerine sanki çok özeliz gibi herbirimizin yaşaması buna inanması , çok gerçekci değil..örümcek adami izleyip kendimizi orumcek adam sanan koca cocuklardan ne farkimiz olur.. konu defineyse isaret bilgisi.. tarih medeniyet bilgisi.. arazi okuma.. cihaz bilgisi , dogru atmasyon olmayan bilgi vs ve ekip işidir.. hayalden uzak... kalinsağlicakla..
ben fazla süslü kelimelerden anlamam ben haticeye değil neticeye bakanlardanım baba hangi tarih medeniyet bilgisi ne arazi okuması binlerce yıl geçmiş adam temel kazıyor ve altından kimsenin bilmediği medeniyet çıkıyor :) adam soğan çapalarken küp buluyor :) önce kısa yoldan köşeyi dönme hevesinden vazgeçip nefsimizi ve arzularımızı biraz köreltip hadi biraz balık tutmaya çıkayım deyip ota boka bulaşmadan hangi cihaz yada ilim size keyif veriyorsa yanlız biriyle yola devam edip konuya nokta koyalım nasibin varsa gelir yemenden nasibin yoksa ne gelir elden

BMW-45

Aktif Üye
Burada çok yazılar okudum geçmişlerde insanlar çubuklarla altın buluyordu falan. Bakın arkadaşlar o eski dönemlerde yüksek gerilim hatları uydular antenler cep telefonları hatta elektrik yoktu, günümüzde bu saydıklarım her yerde var nereye gitsen orada internete sitıerinden faydalana biliyorsun, çep teıefonları çalışıyor, uydu bağlantıları teıevizyon antenleri çalışıyor dünyanın hangi tv kanalını istersen izliye biliyosun. Böle bir ortamda çubukdan ustasından bahsetmek biraz tohaf geliyor. Çubuklar bu ortamda bugünki dünyada bir şey yapamaz,.yapması için çubukçu ömrünü ilm örenmekle geçirmeli onada ömrü yetmez. Boşuna kendinizi yormayın arkadaşlar. Saydıklarım çubuklçuarın düşmanları, onları yok etme şansı yok, elektriksiz internetsiz uydusuz bir dünyada yaşamanız gerek bu ilmi noktalamak için buda mümkün diyil. Selametle

blueverse

Bilgili Üye
Burada çok yazılar okudum geçmişlerde insanlar çubuklarla altın buluyordu falan. Bakın arkadaşlar o eski dönemlerde yüksek gerilim hatları uydular antenler cep telefonları hatta elektrik yoktu, günümüzde bu saydıklarım her yerde var nereye gitsen orada internete sitıerinden faydalana biliyorsun, çep teıefonları çalışıyor, uydu bağlantıları teıevizyon antenleri çalışıyor dünyanın hangi tv kanalını istersen izliye biliyosun. Böle bir ortamda çubukdan ustasından bahsetmek biraz tohaf geliyor. Çubuklar bu ortamda bugünki dünyada bir şey yapamaz,.yapması için çubukçu ömrünü ilm örenmekle geçirmeli onada ömrü yetmez. Boşuna kendinizi yormayın arkadaşlar. Saydıklarım çubuklçuarın düşmanları, onları yok etme şansı yok, elektriksiz internetsiz uydusuz bir dünyada yaşamanız gerek bu ilmi noktalamak için buda mümkün diyil. Selametle
Bilimin açıklayamadığı her şey yok hükmündedir ve çubuk olayına yüz yıllardır bilim insanları hala bir açıklama getirememektedir onun için kişilerin savunduğu tez yanlızca o kişiyi bağlar vede doğruluğu taştılır insanları bu böyle bu şöyle bu bu budur bu bundan dolayıdır deyip yönlendirmek yanlıştır

Amisos

Bilgili Üye
çubuk,çıbık alan tarama yalan,tarama vb gibi konularda okumadan araştırmadan vede mantığı düşünüp kafaya yazmayan yorumlara hasta oluyorum biz binlerce kerede yazsak söylesek çubuğun önemi yok hocalara hacılara süslü sözlere inanmayın desekte boş yine yok içine şunu koydum yok elime bunu aldım yok burnunu oynat yok dalgayı salla :) yok gümüşten çubuk yok frekanslı takometreli ışınlı yavvv geçin bunları güzel kardeşlerim vaktinizi boşa harcayıp strese girmeyin tekrar diyorum bu bir ilimdir ve kişiye özeldir gerisi lafontenden masallar en derin saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum
😊😊😊 eyvallah abim saygım var doğrudur bir itirazımda yok , mecbur burda ya iddalı konuş cam yada tespid lı , anma bende şuan o 2 side yok , onlar da olur bir gün , ben sabrediyorum sizde bizde ölüm olmaz ise sana hacısız hocasız yalansız dolansiz sihirsiz büyüsüz sadece çubuk ile bulacak analizini ölçümünü enini boyunu içindeki ni cinsini ve hadda miktarını söylese düşün sana yer verdim çubuk ile inanmadın anma meraktan kazdın çubuk cu ne dedi ise aşağı yukarı doğru çıksa ne düşünürsün çubuk hakkında