Ayı işareti

DİVANE

Moderatör
Moderatör
tatar ve turko ustalarım arkadaşa kızmayın oda doğanın gerçekte nasıl işaretler oluşturdunu ve gerçekleri zamanla öğrenecek saygılar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tatar ve turko ustalarım arkadaşa kızmayın oda doğanın gerçekte nasıl işaretler oluşturdunu ve gerçekleri zamanla öğrenecek saygılar
benim 2 senelik define sitesi hayatımda kimseyi ne engelledim ne de kötü oldum sadece burada uslup ve davranış olarak saygızıslığı sezersem güzelce uyarırım uyar uymaz ben sadece uyarırım başka bir şey yapmam.... hayat işte bende okadar çok şeyleri birşeylere benzetip elim boş döndüm... belki yaş 40 ları görünce tecrübe yaş ile orantılı artıyor demekki..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ayı ya ben de çok az da olsa benzettim. Ama doğa da kendiliğinden oluşan yüzlerce doğal oluşum var. Yıllarca Doğada gezmiş biri olarak bunlara çok şahit oldum. Sırf ayı ya benzeten olmadı diye üslubumu bozmamamız gerekir.
Ayı sabit ve saat 3 yönüne bakıyor. O yönü yakından uzaktan resimlemelisin. Daha doğrusu dört bir yandan resimleme şart

can5505

Yeni Üye
Böyle ayimi olur :d bana kalirsa doğal

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Sayın arkadaşlar ben bu işe neden merak saldım biliyor musunuz? Daha ufak 15-16 yaşlarında öğrenci iken bile okul çıkışlarında bağa bayır dağa çayıra gider gezerdik ve ben kayaları taşları dağların şekillerini birşeylere benzetiğim için arkadaşlarım alay eder gülerlerdi. Ama daha sonra buraların tek tek açıldığını gördük höyükler mağaralar kuyular kazıldığını gördük ve yine anlam veremedik. Ta ki bir gün büyüklerimizden biri falan yerde yılan kayayı bilen var mı? diye sorunca ben heeee abi ne olmuş ben biliyorum dedim. İşte o kayanın altını açmışlar 3 küp altın çıkmış diyene kadar. İşte o gün anladım ama uzun yıllar pek kafaya takmadım yani pekte inanmadım. Ama en son memlekete gittiğimde her tarafın delik deşik edildiğini gördüm ve bir çok insanın bu işlerden ihya olduğunu gördüm hele ki 16 temmuz olayları sonrasında tsk nın kendi içindeki savaşı sırasında jandarmanın yokluğunu fırsat bilip kepçelerle dalış yapılan yerleri yani benim çardak sandığım tepelerin eşildiğini görünce (konularımda bazıları mevcuttur bakılabilir) bu işin ciddi bir müessese olduğu benim gördüklerimin bir hayal olmadığının kanısına vardım ve araştırdım. Çevremde bu işi çok iyi bilen ve en son teknolojisine sahip bir kaç insan var ama malum iş teknoloji olunca maliyeti yüksek olduğu için herkese emanet etmiyorlar cihazlarını teçhizatlarını. Ben de buraya üye oldum en azında biz de bir cihaz alana kadar daha çok bilgilenip alt yapıyı kurmuş oluruz niyetine.
Yani anlayacağın Ares-xl kardeşim burda hem öğrenip hem de öğretme derdindeyiz biz. Yani burası edebiyat veya felsefe fakültesi değil rencide etmek tez çürütüp tez üretmek değil buradaki amaç. Burada önemli olan farklı bakış açıları ile bakabilmek. Şöyle ki; düşündük tartıştık diyelim ve sen hepimizin tezini çürüttün, hepimiz sonuç olarak senin tezinde birleştik tamam dedik ayıdır bu ve konu sahibini orada yüzeyde mağara aramaya yönelttik peki ya o bir yılan kafası ise ve aslında beden sandığımız yer ıslak ise ve bir kuyu ya da kapalı küçük bir dehliz araması gerekiyorsa konu sahibine hem zaman bazında hem de işçilik bazında mahçup durumuna düşmez miyiz? Kısacası, konuyu dağıtmadan gelen fikirleri değerlendirip ona göre gelen resimler ile tezler önem kazanır. Kimseyi zan altında bırakmadan incitmeden aksi taktirde külçe külçe altın çıkarsan ne fayda.

Gelelim konuya, bence orada bir oda işareti ve bir yılan kafası var direk dibe bakıyor. Kırmızı çizdiğim bölge ıslanmış olmasından renk farklılığı yaratmış yani yanıltıyor. ragıp ustamın paylaştığı bir konu vardı o konuya da biraz benzer bir şelale. Yılanın ağzı kapalı ve bence kuyu veya mağara hangisi ise de ağzı kapalıdır. Altta çizimde gösterdim ama konu sahibi resimleri çizmeden koyamıyor sanırım orjinalleri onun da elinde yok ve bence resimlerde kendisine ait değil yoksa yüklerdi. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 133905

hipokrat

Yeni Üye
Yarın bölgeye gidip detaylı resim çekip ekleyeceğim

Ares-xl

Aktif Üye
Hepiniz bana yuklenmissinz okey..eyvallah.ben saygisilik ettigimi dusunmuyorum ,tepkim orada gercekten birsey olmasi bunu bariz kagida kalemle cizilmis gibi gordugum ,kör olmadigim ,ve israrla cogunuzun dogal deyip arkadasi caydirmasi.
Tepkim yon gosterenlere degil orasi dogal diyenlere.'kafalar yandi'derken espri yapmistim ama anlayan olmamis .
Yasim 22. Herkesi herseyi ciddiye almani normal,hayat sizleri yormus olmali .
Ermenice ve eski osmanlica biliyorum ,bu siteye birazda olsa birilerine faydam olur diye katildim .Ama burada insanlari asagilamaktan uzerine gitmekten baska hicbirsey yapilmiyor onu anladim .uzun uzunnnn ogut verici yazilar sadece .
Evet daha yasim kucuk belkide gorecegim cok seyler var ama hicbir zaman hayati ciddiye almayacagim.
Uyeligimi silin ,zira birdaha bu siteye girmeyecegim sayin "defineci" abilerim .

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sanki oturmuş bir ayı resmi var gibi duruyor ama bana dğoal geldi bu bir doğanın oyunu

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Caydırma demişsin. Ben kendi şahsım adına tam tersini yapıyorum. Teşvik ediyorum ama doğal bir işarete teşvik zaman ve moral kaybı hayal kırıklığı verir. Olana teşvik olmayana sakın uğraşma derim ben.

hipokrat

Yeni Üye
Sayın arkadaşlar ben bu işe neden merak saldım biliyor musunuz? Daha ufak 15-16 yaşlarında öğrenci iken bile okul çıkışlarında bağa bayır dağa çayıra gider gezerdik ve ben kayaları taşları dağların şekillerini birşeylere benzetiğim için arkadaşlarım alay eder gülerlerdi. Ama daha sonra buraların tek tek açıldığını gördük höyükler mağaralar kuyular kazıldığını gördük ve yine anlam veremedik. Ta ki bir gün büyüklerimizden biri falan yerde yılan kayayı bilen var mı? diye sorunca ben heeee abi ne olmuş ben biliyorum dedim. İşte o kayanın altını açmışlar 3 küp altın çıkmış diyene kadar. İşte o gün anladım ama uzun yıllar pek kafaya takmadım yani pekte inanmadım. Ama en son memlekete gittiğimde her tarafın delik deşik edildiğini gördüm ve bir çok insanın bu işlerden ihya olduğunu gördüm hele ki 16 temmuz olayları sonrasında tsk nın kendi içindeki savaşı sırasında jandarmanın yokluğunu fırsat bilip kepçelerle dalış yapılan yerleri yani benim çardak sandığım tepelerin eşildiğini görünce (konularımda bazıları mevcuttur bakılabilir) bu işin ciddi bir müessese olduğu benim gördüklerimin bir hayal olmadığının kanısına vardım ve araştırdım. Çevremde bu işi çok iyi bilen ve en son teknolojisine sahip bir kaç insan var ama malum iş teknoloji olunca maliyeti yüksek olduğu için herkese emanet etmiyorlar cihazlarını teçhizatlarını. Ben de buraya üye oldum en azında biz de bir cihaz alana kadar daha çok bilgilenip alt yapıyı kurmuş oluruz niyetine.
Yani anlayacağın @Ares-xl kardeşim burda hem öğrenip hem de öğretme derdindeyiz biz. Yani burası edebiyat veya felsefe fakültesi değil rencide etmek tez çürütüp tez üretmek değil buradaki amaç. Burada önemli olan farklı bakış açıları ile bakabilmek. Şöyle ki; düşündük tartıştık diyelim ve sen hepimizin tezini çürüttün, hepimiz sonuç olarak senin tezinde birleştik tamam dedik ayıdır bu ve konu sahibini orada yüzeyde mağara aramaya yönelttik peki ya o bir yılan kafası ise ve aslında beden sandığımız yer ıslak ise ve bir kuyu ya da kapalı küçük bir dehliz araması gerekiyorsa konu sahibine hem zaman bazında hem de işçilik bazında mahçup durumuna düşmez miyiz? Kısacası, konuyu dağıtmadan gelen fikirleri değerlendirip ona göre gelen resimler ile tezler önem kazanır. Kimseyi zan altında bırakmadan incitmeden aksi taktirde külçe külçe altın çıkarsan ne fayda.

Gelelim konuya, bence orada bir oda işareti ve bir yılan kafası var direk dibe bakıyor. Kırmızı çizdiğim bölge ıslanmış olmasından renk farklılığı yaratmış yani yanıltıyor. @ragıp ustamın paylaştığı bir konu vardı o konuya da biraz benzer bir şelale. Yılanın ağzı kapalı ve bence kuyu veya mağara hangisi ise de ağzı kapalıdır. Altta çizimde gösterdim ama konu sahibi resimleri çizmeden koyamıyor sanırım orjinalleri onun da elinde yok ve bence resimlerde kendisine ait değil yoksa yüklerdi. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 133905
Buyur kardeş orjinal resmi

Ekli dosyayı görüntüle 135438

Buda diğer işaretin uzaktan görüntüsü

Ekli dosyayı görüntüle 135439

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kadeşim oturan ayı gibi görünüyor lakin çektiğin makine çok kötü resim çekmiş. Bu yüzden güzel bir makine ile resimleri çoğaltırsan konunu daha anlaşılır hale getirmiş olursun. İnsanların bakış açısı daha görebildikleriyle sınırlı olduğu için ne kadar kaliteli ve detaylı resim verirsen o kadar detaylı ve kaliteli yorum alırsın. Şimdiden kolay gelsin.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bu arada aşağıdaki resimde işaretlediğim yerede bazı figürler var gibi. Resmi yakınlaştırınca çok dağıldığından anlaşılmıyor. Bu alanların yakın resminide eklersen daha iyi yorumlar ve yönlendirmeler alacağına eminim. Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 135457