Arkadaşlar yorum alabilirmiyim

Kocadağ

Member
Yön önemlidir, hatta batı ise kesin bayan mezarıdır. İki tane niş var . Bunlara 10 metre karşıya geçip baktığında az bir acıyla hem mezarı hem bu nişleri görüyor olacaksın!

Çevrede başka kayalık varsa bu kayalık nişlerin oymaların karşında kalır ve mezar karşıda demektir! Lakin ben başka kayalık olmadığı kanındayım!

Kayanın kendisi mezar !

Diğer arkadaşların yorumunuda dikkate al !

Ancak özellikle Haç işareti ile Güneş birlikte ele alınır ve yön cinsiyet gibi ayrımlar net çıkar.

Kuzeye bakan haçın Karşısı, yada hemen altı

Güneye bakan haçın arkası önemlidir!
etrafta başka kayalık yok sağında ve solunda kayalar var hatta murç izi olan kaya hemen yanında hacın karşısı boş bu durumda hemen önü olma ihtimali fazla ilkfırsatta yön tayini yaparım diğer arkadaşların yorumlarınıda dikkate alıyor gerekli notlar alıyorum

Kocadağ

Member
sedegor ustam net cevabı vermişsiniz ilk fırsatta kayada ve önünde araştırma yapacağım yorumların için çok teşekkür ederim

poseidon2023

Uzman
avara gibi gezmek yok birinin peşine takılıp kuyruk gibi arkasından gitmek yok güzel işaret bulmuşun bunu ne amacla yapmış diye oturup düşünçen çevreye bakaçan ve ğörmeyi bilecen mantık yürüteceksin kendini geliştireçeksin beş yada yedi oyma var bu nu düzlükte arıyacan iki metre mezar boyu ellişer santım ek koy etti üç metre her mezar aralıgı bir metre beş etti mezar genişligi bir metre etti on kenar payı düz hesap onbeş okadar düz yer olmalı seki varsa manzara güzelse işte o zaman yemede yanında yat beş lahit

cubuk kullanıyorsan bunları bulursun

timur964

konularim
şekil ve duruş itibariyle dikkatimi çekti bazen yanılma olabiliyor foto ile gerçek fak ediyor siz gördünüz ben gördüğüm kadarıyla fikrimi beyan ettim hayırlısı olsun işallah

Kocadağ

Member
avara gibi gezmek yok birinin peşine takılıp kuyruk gibi arkasından gitmek yok güzel işaret bulmuşun bunu ne amacla yapmış diye oturup düşünçen çevreye bakaçan ve ğörmeyi bilecen mantık yürüteceksin kendini geliştireçeksin beş yada yedi oyma var bu nu düzlükte arıyacan iki metre mezar boyu ellişer santım ek koy etti üç metre her mezar aralıgı bir metre beş etti mezar genişligi bir metre etti on kenar payı düz hesap onbeş okadar düz yer olmalı seki varsa manzara güzelse işte o zaman yemede yanında yat beş lahit

cubuk kullanıyorsan bunları bulursun
buraya yakın en düzlük yer burası samimi tavsiyen içinde çok teşekkür ederim emin ol kimsenin arkasından gitmem dedimya bu işlere pek vakıf değilim çubuk işi hiç denemedim ama ilk fırsatta çubuk işinide yapacağım
Ekli dosyayı görüntüle 123900

Kocadağ

Member
şekil ve duruş itibariyle dikkatimi çekti bazen yanılma olabiliyor foto ile gerçek fak ediyor siz gördünüz ben gördüğüm kadarıyla fikrimi beyan ettim hayırlısı olsun işallah
eyvallah ustam her fikir benim için değerlidir

poseidon2023

Uzman
100%70 ola bilir
bilen biri vardır onun arkasına takılırlar giderler bunu diyorum kiminde bilgi kiminde teçrübe kimide çalışma kimide teknoloji olur bunları bir araya getirip çalışmak önemli

cubuk için sayfamda bir paylaşım yapmıştım ona bakıver

Kocadağ

Member
100%70 ola bilir
bilen biri vardır onun arkasına takılırlar giderler bunu diyorum kiminde bilgi kiminde teçrübe kimide çalışma kimide teknoloji olur bunları bir araya getirip çalışmak önemli

cubuk için sayfamda bir paylaşım yapmıştım ona bakıver
öyle gelişmiş bir ekibin parçası değilim çubuk konunuzada mutlaka bakacağım