Altının İtekleme Durumu

Cemov

Aktif Üye
Benim mantiğima göre çubuk şöyle çalışıyor. İnsan vücudunda ne varsa çubuk onu bulmaya meyilli. En çok şu var en kolay onu buluyor..! Bildiğim kadarıyla insan vücudunda altın da var mineral şeklinde onuda buluyor. Yada işlenmiş mesela araziye sakladığın çeyrek altını elimdeki bir altın yuzukle kolaylıkla bulabiliyorsun. Zor olan eskimiş altını bulmak. Bence oda şöyle mümkün o aranılan kadar eski yada daha eski bir parçayla aransa frekansları birbirine yakın olacağından onunda bulunma şansı yüksek olacaktır. Deneyimim yok sadece fikir yürüttüm saçmada gelebilir.

Meltun

Bilgili Üye
@Meltun Hocam Bulunmuyor algısı yaratmak istemedim, Tabiki bulan yüzlerce insan var. Fakat Bilim genel manada baktığı için , aksinide ispatlayamiyor bulamiyorsun diyemiyor.Hipotez olarak kalıyor. Bizde bunun üzerinden devam ediyoruz.
Bende bu durumun bilimsel olarak incelendiğini açıklamak açısından konuya değinmiştim.Burada atladığımız şudur diyede düşünmekten kendimi alamıyorum.Suyu buluyoruz metali "bazı metalleri" neden bulamıyoruz a cevaben insan vücudunun bazılarında %65 bazılarında ise %90 su mevcuttur.Su arayan çubukçu damar veya kaynak üzerine yaklaştığında üzerine geldiğinde algılamayı vücudunda elektriksel olarak hisseder bu hissiyat düşük voltajlı bir elektrik çarpması gibidir.Yer altındaki durağan veya hareket halindeki su damarlarının insan vücudundaki su ile frekans uyumu yaratılış itibariyle mevcuttur.%65 ve %90 gibi halbuki element ve metallerin insan vücudundaki oranı %6 dır yani yerdeki element ve metallerin frekanslarından çok düşüktür.Bu nedenle de uyumsuzluk mevcuttur.Bunun bir şekilde % 6 oranından yukarılara çıkarılması gerekli ki su gibi uyum beraberliği sağlanabilsin işte çubuk sisteminde de araştırılan ve çözülmeye çalışılan durum budur.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bende bu durumun bilimsel olarak incelendiğini açıklamak açısından konuya değinmiştim.Burada atladığımız şudur diyede düşünmekten kendimi alamıyorum.Suyu buluyoruz metali "bazı metalleri" neden bulamıyoruz a cevaben insan vücudunun bazılarında %65 bazılarında ise %90 su mevcuttur.Su arayan çubukçu damar veya kaynak üzerine yaklaştığında üzerine geldiğinde algılamayı vücudunda elektriksel olarak hisseder bu hissiyat düşük voltajlı bir elektrik çarpması gibidir.Yer altındaki durağan veya hareket halindeki su damarlarının insan vücudundaki su ile frekans uyumu yaratılış itibariyle mevcuttur.%65 ve %90 gibi halbuki element ve metallerin insan vücudundaki oranı %6 dır yani yerdeki element ve metallerin frekanslarından çok düşüktür.Bu nedenle de uyumsuzluk mevcuttur.Bunun bir şekilde % 6 oranından yukarılara çıkarılması gerekli ki su gibi uyum beraberliği sağlanabilsin işte çubuk sisteminde de araştırılan ve çözülmeye çalışılan durum budur.
Doğru dersin meltun usta o zaman % 94 ile uğraşmaktansa %6 rehabilite edelim :)
Bu konuda size bir makale atarım inş.
saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Eline cubuk alan araziye cikmis.
Daha tutmasini bilmiyor
Yurumesini bilmiyor.
Hatta hicbirsey bilmiyor.
Tanistigi dogaseverler hurmet etmis.
Umut baglamis.
Bilmedigini bilmeyerekde dolasmis.
Bilegi nerede oynadiysa;
İste burasi demis.
Kazmislar bos
Kazmislar bos
Kazmislar bos.
Cogu tespit yapamadim deme cesaretini bulamamis. Cekinmis.
Bos cikan yerler icinde hikayeler uydurmuslar. Yalan soylemisler.
Cubukcuya guven kalmamis.
Kim guvenir..?
Bende guvenmem..

[ Bugun sehir icinde bir yere gittik.
Bahcede dolastim.
Aldigim sinyal yonlerini gosterdim.
Bir yer haric, digerleri komsu evlerden gelen sinyallerdi. Baska sinyal yok mu dediler, yok dedim. Bir yer gosterdiler baktim yok dedim. Dediler 3 cihaz buraya geldi farkli zamanda deli gibi ottu dediler. Mesafe ne kadar soylediler dedim. 70 cm. Dediler. Niye beklediniz, insan bu mesafeyi tornavida ile halleder dedim. Kafamiz karisti dediler. Su fikrayi anlattim:
Nasreddin Hocam ayagini bir yere basip bagirmis: Bu ayagimi bastigim yer, dunyanin merkezi demis. Gulmusler olur mu boyle sey demisler.
Hocam cevabi yapistirmis: İnanmayan olcsun demis, dedim. Sizin isiniz daha kolay. İslem yapin cubuk mu cihaz mi hakli cikacak, kendi gozlerinizle gorun dedim. Yarin tekrar cihazla kontrol edip su kuyusu acacaklar. Sende gel dediler. Bende, ben tespit eden adamim islem bana ters deyip kabul etmedim. Neticeyi sizede yazarim insallah.
Gorelim cihaz mi hakli cikacak, benim 10 liralik cubuk mu..?]

Cubukda genel ahval bu olunca,
Bize de gittigimiz yerde ilk anda itibar olmuyor. Burada oda yok diyorum, sasiriyorlar, şu bakti bu bakti. Şu cihaz geldi bu cihaz geldi vb. bircok kissa anlatiyorlar. Acip bakacaksiniz, yapacak birsey yok karar sizin diyorum.
Sunu gordum; genelde bosa kurek cekiyorlar. İsaret yok, belge yok, hikayesi ise muazzam. Maalesef sahada hala cinderler etken. Calisan ekiplerin yarisinda cinder var. Bu cakallar turlu numara ile ekibi kendine bagliyor. Cinler alemini bilmediklerinden, kabiliyetlerini bilmediklerinden, bu cakallarin 3-5 numarasini maalesef KERAMET gibi goruyorlar.
Yazik.

Bu hamur (cubuk) daha coook su goturur. Bitmez.

Omrunde cubuk tutmayanlarin nasihatlarini dinliyorum. Birsey demiyorum.

Bu memlekette herkes din konusunda konusur istisnasiz.
Bizim pazarda da cubuk konusulur. Cubugu bilmeyen yoktur.

Cözüm Nedir..?
Tek çozum var kanaatimce:
Ayinesi istir kisinin, lafina bakilmaz.
Cubukcu isen boslugu bul, konusturma.
Metali bul, koy cebine.
Gerisi Kemal Sunal filmi...

Bu zamana kadar bu yolda COK EMEK veren 2 ustamizi gordum sitemizde;
@YaralıYüz ve @Trakyalı81 ustamizi gordum. Cubukla alay edenler olunca yaraliyuz kardasimiz kendine yeter seviyede birakti. Kendi isini goruyor, baskasinin yerine gitmiyor, iyi kizmiş :)
Tarkyali kardasimiza gelince, boynuz kulagi gecti. 2020 baharinda doktorasi biter insallah. Cubukla alakali yazdiklarini kaale alan cok sey kazanmis olur.

Sitemizde kendi isini bolgesinde gorecek kadar iyi cubuk ustalarimiz var sitede. Mutevazilik edip 2 satir yazmiyorlar.

Mal aliciya satilir kardaslarim.
Cubukla alakali sordugunuz sorudan sizin hangi seviyede oldugunuz dahi anlasiliyor. Cok soru soran cok calisacak. Calismadan bu is olmaz.
Gordugum genel hadise su:
İsin tiyosunu alalim, cikalim araziye bulalim yeri ve mali.
Boyle bir dunya olsaydi, en ince teferruati yazar gecerdim, kimsenin kuskusu olmasin. Benim tum teferruati yazmam sadece cubuk yapip satanlarin isine yarayacak. Bizim buna rizamiz yoktur. Benim basim kel mi?
Ben niye cubuk yapip satmiyorum? Belki de bu işe en layik olanlardanim.
Lakin hal bu degil, boyle degil. Bilsem ki her eline cubuk alan basarili olacak bende cubuk satarim. Lakin boyle bir dunya da yok.100 kisiye versem belki 3 kisi basarili olabilecek. 97 kisi sovecek. Ben kendime sovdurur muyum? Asla.
Guzel bir sizle bitireyim. Cok uzun yazdim.

PARA İLE ŞEREF KAZANACAGİNİZA
SEREFİNİZLE PARA KAZANİN.
PARANİZ KALMAYİNCA SEREFİNİZDE KALMAZ.

Allah cc hepimize helal ve temiz riziklar versin insallah.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Eline cubuk alan araziye cikmis.
Daha tutmasini bilmiyor
Yurumesini bilmiyor.
Hatta hicbirsey bilmiyor.
Tanistigi dogaseverler hurmet etmis.
Umut baglamis.
Bilmedigini bilmeyerekde dolasmis.
Bilegi nerede oynadiysa;
İste burasi demis.
Kazmislar bos
Kazmislar bos
Kazmislar bos.
Cogu tespit yapamadim deme cesaretini bulamamis. Cekinmis.
Bos cikan yerler icinde hikayeler uydurmuslar. Yalan soylemisler.
Cubukcuya guven kalmamis.
Kim guvenir..?
Bende guvenmem..

[ Bugun sehir icinde bir yere gittik.
Bahcede dolastim.
Aldigim sinyal yonlerini gosterdim.
Bir yer haric, digerleri komsu evlerden gelen sinyallerdi. Baska sinyal yok mu dediler, yok dedim. Bir yer gosterdiler baktim yok dedim. Dediler 3 cihaz buraya geldi farkli zamanda deli gibi ottu dediler. Mesafe ne kadar soylediler dedim. 70 cm. Dediler. Niye beklediniz, insan bu mesafeyi tornavida ile halleder dedim. Kafamiz karisti dediler. Su fikrayi anlattim:
Nasreddin Hocam ayagini bir yere basip bagirmis: Bu ayagimi bastigim yer, dunyanin merkezi demis. Gulmusler olur mu boyle sey demisler.
Hocam cevabi yapistirmis: İnanmayan olcsun demis, dedim. Sizin isiniz daha kolay. İslem yapin cubuk mu cihaz mi hakli cikacak, kendi gozlerinizle gorun dedim. Yarin tekrar cihazla kontrol edip su kuyusu acacaklar. Sende gel dediler. Bende, ben tespit eden adamim islem bana ters deyip kabul etmedim. Neticeyi sizede yazarim insallah.
Gorelim cihaz mi hakli cikacak, benim 10 liralik cubuk mu..?]

Cubukda genel ahval bu olunca,
Bize de gittigimiz yerde ilk anda itibar olmuyor. Burada oda yok diyorum, sasiriyorlar, şu bakti bu bakti. Şu cihaz geldi bu cihaz geldi vb. bircok kissa anlatiyorlar. Acip bakacaksiniz, yapacak birsey yok karar sizin diyorum.
Sunu gordum; genelde bosa kurek cekiyorlar. İsaret yok, belge yok, hikayesi ise muazzam. Maalesef sahada hala cinderler etken. Calisan ekiplerin yarisinda cinder var. Bu cakallar turlu numara ile ekibi kendine bagliyor. Cinler alemini bilmediklerinden, kabiliyetlerini bilmediklerinden, bu cakallarin 3-5 numarasini maalesef KERAMET gibi goruyorlar.
Yazik.

Bu hamur (cubuk) daha coook su goturur. Bitmez.

Omrunde cubuk tutmayanlarin nasihatlarini dinliyorum. Birsey demiyorum.

Bu memlekette herkes din konusunda konusur istisnasiz.
Bizim pazarda da cubuk konusulur. Cubugu bilmeyen yoktur.

Cözüm Nedir..?
Tek çozum var kanaatimce:
Ayinesi istir kisinin, lafina bakilmaz.
Cubukcu isen boslugu bul, konusturma.
Metali bul, koy cebine.
Gerisi Kemal Sunal filmi...

Bu zamana kadar bu yolda COK EMEK veren 2 ustamizi gordum sitemizde;
@YaralıYüz ve @Trakyalı81 ustamizi gordum. Cubukla alay edenler olunca yaraliyuz kardasimiz kendine yeter seviyede birakti. Kendi isini goruyor, baskasinin yerine gitmiyor, iyi kizmiş :)
Tarkyali kardasimiza gelince, boynuz kulagi gecti. 2020 baharinda doktorasi biter insallah. Cubukla alakali yazdiklarini kaale alan cok sey kazanmis olur.

Sitemizde kendi isini bolgesinde gorecek kadar iyi cubuk ustalarimiz var sitede. Mutevazilik edip 2 satir yazmiyorlar.

Mal aliciya satilir kardaslarim.
Cubukla alakali sordugunuz sorudan sizin hangi seviyede oldugunuz dahi anlasiliyor. Cok soru soran cok calisacak. Calismadan bu is olmaz.
Gordugum genel hadise su:
İsin tiyosunu alalim, cikalim araziye bulalim yeri ve mali.
Boyle bir dunya olsaydi, en ince teferruati yazar gecerdim, kimsenin kuskusu olmasin. Benim tum teferruati yazmam sadece cubuk yapip satanlarin isine yarayacak. Bizim buna rizamiz yoktur. Benim basim kel mi?
Ben niye cubuk yapip satmiyorum? Belki de bu işe en layik olanlardanim.
Lakin hal bu degil, boyle degil. Bilsem ki her eline cubuk alan basarili olacak bende cubuk satarim. Lakin boyle bir dunya da yok.100 kisiye versem belki 3 kisi basarili olabilecek. 97 kisi sovecek. Ben kendime sovdurur muyum? Asla.
Guzel bir sizle bitireyim. Cok uzun yazdim.

PARA İLE ŞEREF KAZANACAGİNİZA
SEREFİNİZLE PARA KAZANİN.
PARANİZ KALMAYİNCA SEREFİNİZDE KALMAZ.

Allah cc hepimize helal ve temiz riziklar versin insallah.
Öncelikle Âmîn hocam. Allah kimseyi O'nun yolundan ayırmasın.
Onore ettiğiniz için kendi adıma teşekkür ederim.
Bizimkisi kendi yağıyla kavrulmaya çabalamak..
Inşallah kısmet olur ve bahar tüm güzellikleriyle gelir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@BulursamKader25 ustam gene dogrulari soylemissin.
amma bilirsinki haala millet duymak kanmak istedigi seylere itibar ediyii.
ben 10. köyden yaziyim bunu.
diger 9 u geride kaldi cunku.
denemesi bedava sana bir ekip ile arazide arge imkaani ..sadece sandalyeyi atacaksin oturup benimde yerini bildigim yerlerde islem taarif edeceksin.sona biri gelip burda bisey yok elimde harita var hadi gidek diyerek ekibi guvercin gibi cekip goturecek.
ve iclerinden hicbiride bu sandalyedeki adami birakmayak demiyecek. uzgunum gercek bu
senin gibi kiymetli zatlarin basina hep bu gelir.cunku suru psikolojisi gerceklik algisinin onune gecer.
antalyaya turkonun yanina gelmissin.kismetse bahardada ben senin yanina gelirim.beraber 10. köye gideriz

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
denemesi bedava sana bir ekip ile arazide arge imkaani ..sadece sandalyeyi atacaksin oturup benimde yerini bildigim yerlerde islem taarif edeceksin.sona biri gelip burda bisey yok elimde harita var hadi gidek diyerek ekibi guvercin gibi cekip goturecek.
ve iclerinden hicbiride bu sandalyedeki adami birakmayak demiyecek. uzgunum gercek bu
senin gibi kiymetli zatlarin basina hep bu gelir.cunku suru psikolojisi gerceklik algisinin onune gecer.
antalyaya turkonun yanina gelmissin.kismetse bahardada ben senin yanina gelirim.beraber 10. köye gideriz
Bam tellerine basmışın yine :)
realitede gösterge yapmadığın sürece feriştah olsan nafile :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Her zaman beklerim insallah kardasim.
Artik evdeyim. Zamanim cok. Amma zaman bana yetmiyor :)
Her sabah Muge Anli ile gune basliyorum. Millette ne dertler var :((