Altının İtekleme Durumu

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustalar cubukla ilgilianlatilanlar gercekten cok aciklayici ve degerli bilgiler ama suda var benim gibi cubuk calismayan yada bir turlu calistiramayanlar icin aciklanan bir yol yada insan enerjisine ihtiyac olmadan calisan bir sistem olsa ben ve benim gibi arkadaslar icin cok makbule gecer degerli ustalar bir cok arkadas kendi yaptigi alan tarama var bu ustalarin alinterine saygim var yeri ve zamani geldiyinde aciklayacaklarindan eminim cubklari nasil calistiririm bilgilerini paylasandanda paylasmayandanda Allah razi olsun selametle
Ellerinizi sabun ile iyice yıkayıp tertemiz olduktan sonra, avuclarinizi 10-15 sn birbirine sürtüp ısıyı hissedip, akabinde cubuklari elinize alip , bas parmaklariniz ile 2 saniye sabitleyip sonra biraktiginizda 4-5 saniye icinde hiç kıpırdamıyor mu?

Tepki hiç yok ise , bir arkadaş bahsetmişti;
Çubuğun hiç çalışmadığını, ama o akşamları tv seyrederken bile çubukları ellerinde tuttuğunu, çalışacağını hayal ettiğini, yılmadan denediğini ve baştan yavaş yavaş da olsa akabinde çalışmaya başladığını yazmıştı...

@ibrhm

Bilgili Üye
Ne abd,avrupa ne rusya,ne turkiyede nede dünyada dovsingcilerin (çubuk,padul vs.) tâbi tutulduğu testlerde doğruluk,kesinlik sağlanamamıstir. Doğruluğu sadece jeoloji,jeofizikçi,jeokimyacilar yaptıkları ölçümlerle bilmişlerdir. En Kolay SU tespiti fakat bundada ,derinlik,debi,kanal genişliği,akışyönü net bilinmemektedir. Bir hususta durağan akmayan suyu ve kalitesini ölçebilen bildiğim kadar yok. Varsada aramizda: Dışarda bu konularida her şeyiyle bilen yok,bildiğini laf kalabalığiyle para kazanmaya çalışan para ile ders veren var.

Meltun

Bilgili Üye
Ustalar cubukla ilgilianlatilanlar gercekten cok aciklayici ve degerli bilgiler ama suda var benim gibi cubuk calismayan yada bir turlu calistiramayanlar icin aciklanan bir yol yada insan enerjisine ihtiyac olmadan calisan bir sistem olsa ben ve benim gibi arkadaslar icin cok makbule gecer degerli ustalar bir cok arkadas kendi yaptigi alan tarama var bu ustalarin alinterine saygim var yeri ve zamani geldiyinde aciklayacaklarindan eminim cubklari nasil calistiririm bilgilerini paylasandanda paylasmayandanda Allah razi olsun selametle
Eline çubuğu aldığında hiç bir tepki alamayan bir arkadaşım var.Sizde çalışıyor bende niye çalışmıyor diye kendini kahrediyordu ve ben bu işi başaracağım diyerek 1,5 sene çubuklarla çalışma yaptı ve sonunda başardı,bu gün çok iyi bir çubuk ustası konumunda anlatmak istediğim bende niye çalışmıyor deyip kestirip atarsak bıkkınlık duyarsak bu haleti ruhiye ile sonuca varılamaz.

Meltun

Bilgili Üye
Ne abd,avrupa ne rusya,ne turkiyede nede dünyada dovsingcilerin (çubuk,padul vs.) tâbi tutulduğu testlerde doğruluk,kesinlik sağlanamamıstir. Doğruluğu sadece jeoloji,jeofizikçi,jeokimyacilar yaptıkları ölçümlerle bilmişlerdir. En Kolay SU tespiti fakat bundada ,derinlik,debi,kanal genişliği,akışyönü net bilinmemektedir. Bir hususta durağan akmayan suyu ve kalitesini ölçebilen bildiğim kadar yok. Varsada aramizda: Dışarda bu konularida her şeyiyle bilen yok,bildiğini laf kalabalığiyle para kazanmaya çalışan para ile ders veren var.
Sayın kardeşim;

Şu olay, tarihî bir olay olarak bu mevzuda oldukça ilgi çekicidir:
“Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu yarımadasına çıkartma yapmış olan İngiliz kuvvetleri, adaya ayak bastıkları günden itibaren, etrafta içecek su olmadığından, şiddetli susuzluk çekiyorlardı. Su ikmali ancak Malta'dan gemilerle yapılıyordu. Bu da hem çok zaman alıyor, hem de külfetli idi. Ayrıca bu taşıma su, oradaki değirmeni döndüremiyor ve oradakilere kifayet etmiyordu. Bu esnada generale, orduda Saffer Kelly isminde radyastezi kabiliyeti olan birinin var olduğu haberi geldi. General derhal Kelly'nin çağrılmasını emretti. Kelly gelip, ertesi sabah tetkikata başlayacağını söyledi. Radyastezist Kelly ertesi sabah işe koyuldu. Elinde sadece basit bir bakır çubuk bulunduruyordu. Kelly, bu bakır çubuk sayesinde otuzdan fazla yeraltı su kaynağını tespit edebildi. Hatta bu çubuğa bakarak, suyun ne kadar derinde ve ne miktarda olduğunu da haber veriyordu. Hâlbuki aynı bölgede daha önce birçok mühendis tarama yapmış, ancak muvaffak olamamışlardı.”
Radyastezi üzerine en ciddî ilmî çalışmalar Rusya'da yapılmıştır. Üstelik bu çalışmalar, madde ötesi varlıkların toptan inkâra uğradığı bir döneme rastlamaktadır. Mesele bu yönüyle de ilgi çekicidir. Bir yandan bu nevi araştırmalar inkâr edilirken, diğer taraftan da kullanma mecburiyeti hâsıl oluyordu. Dolayısıyla Rus ateist bilim adamları, mistik sihir olarak nitelenen bu nevi ilmî araştırmalara bir isim bulmada zorluk çekiyorlardı.
Bu inkârcı yaklaşıma rağmen Rus jeologları, cesaretle meselenin üzerine eğildiler. Nihayet Dr. Bogomolov isminde bir su jeologunun eline aldığı bakır çubuklar, aniden titreşim yaparak, bulunduğu yerde büyük bir yeraltı su deposu olduğunu gösterince herkes dehşete düşüverdi. Zira artık elindeki çubuk ve bedenindeki radyastezi şuaları ile yeraltındaki derelerin derinliğini ve su damarlarının çapını bile anlayabiliyordu. Dr. Bogomolov, nihayet radyastezi çubuklarının maharetini kabul etmiş ve bu mistik hâdiseye inanmayı kendine telkin etmeye başlamıştı. Böylece Rusya'da arka arkaya yapılan testler, insanın, toprağın derinliklerindeki maddelere karşı, tuhaf bir duyarlılık istidadının olduğunu göstermiştir. Bu duyarlılık bilim için oldukça hayatîdir. İlim adamları bunun da mutlaka kullanılıp geliştirilmesi gerektiğine inandılar. O kadar ki, aynı akademiye mensup birkaç bilim adamı, bizzat Stalin'in şahsî arazisi üzerinde araştırma yaparak, buldukları neticeyi bilimsel bir dergi olan “The Journal of Electricitiy” (Ocak 1944)'de yayınlamak cesaretini de göstermişlerdir.

"Bu hâdise, o gün Rus bilim adamları arasında bir hayli yaygınlaşmıştı. Bunun üzerine 100'den fazla bilim adamı (bir kısmı Kızıl Ordu'dan) geniş çapta radyastezi alanında araştırma yapmaları için görevlendirildi. Belli bir arazi tayin edildi. Her birinin elinde normal yaş ağaçtan “Y” şeklinde kesilmiş çubuklar bulunuyordu. Bu çubuklar su olan bölgeye gelindiğinde esrarengiz bir şekilde duyarlılık gösteriyorlardı. Sonunda “Bilimsel Komisyon”, radyastezi çalışmalarına “Evet” diyerek, çubuklara da “Büyücü Değneği” ismini verdiler."

Burak5553

Bilgili Üye
Ellerinizi sabun ile iyice yıkayıp tertemiz olduktan sonra, avuclarinizi 10-15 sn birbirine sürtüp ısıyı hissedip, akabinde cubuklari elinize alip , bas parmaklariniz ile 2 saniye sabitleyip sonra biraktiginizda 4-5 saniye icinde hiç kıpırdamıyor mu?

Tepki hiç yok ise , bir arkadaş bahsetmişti;
Çubuğun hiç çalışmadığını, ama o akşamları tv seyrederken bile çubukları ellerinde tuttuğunu, çalışacağını hayal ettiğini, yılmadan denediğini ve baştan yavaş yavaş da olsa akabinde çalışmaya başladığını yazmıştı...
Kardes ilgin icin Allah razi olsun eve gidince mutlaka deniyecem kardes 9v pil cubuga takinca ise yararmi

Burak5553

Bilgili Üye
Ilgin icin Allah razi olsun kardes arkadasiniz ne gibibir calisma yapti yada calismalar vaktiniz varsa aciklarmisiniz selametle

Burak5553

Bilgili Üye
Eline çubuğu aldığında hiç bir tepki alamayan bir arkadaşım var.Sizde çalışıyor bende niye çalışmıyor diye kendini kahrediyordu ve ben bu işi başaracağım diyerek 1,5 sene çubuklarla çalışma yaptı ve sonunda başardı,bu gün çok iyi bir çubuk ustası konumunda anlatmak istediğim bende niye çalışmıyor deyip kestirip atarsak bıkkınlık duyarsak bu haleti ruhiye ile sonuca varılamaz.

@ibrhm

Bilgili Üye
@Meltun Hocam Bulunmuyor algısı yaratmak istemedim, Tabiki bulan yüzlerce insan var. Fakat Bilim genel manada baktığı için , aksinide ispatlayamiyor bulamiyorsun diyemiyor.Hipotez olarak kalıyor. Bizde bunun üzerinden devam ediyoruz.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kardes ilgin icin Allah razi olsun eve gidince mutlaka deniyecem kardes 9v pil cubuga takinca ise yararmi
Önce çıplak el ile uğraşın bir süre.
Akabinde 9 volt pil ile de deneyebilirsiniz.
Bunun yapım aşamalarını resimler ile paylaşanlar vardi diye biliyorum.

@ibrhm

Bilgili Üye
Çubuk çalışmıyor diyorsan , içi boş 4,5 adet beşlik su peti ağızları kapalı, biriside açık ayrı ayrı evde, arazide dağıt. Sağ eline solak değilsen boş çakmak, 0,5 su peti tutabilirsen daha iyi. Hem kapağı açık ,hem kapalı şekilde çubuklarla birlikte tut. Hem öğren hem açık,hem kapalı boşluk çalışmış olursun, ve bu şekilde çalışmayacak çubuk yoktur.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Başlık tebessüm ettirdi bana lakin geçmiş zaman eski bir aracımız vardı marşa basardık çalışmazdı ite kaka giderdik yollarda ?

Mevlam yolda kalanlara yardım etsin hakikaten sıkıntılı durum ?

Kıssada hisse ite kakada olsa bir şekil gidiliyor yani :)
Biraz zaman alıyor hepsi o kadar ))

Burak5553

Bilgili Üye
Çubuk çalışmıyor diyorsan , içi boş 4,5 adet beşlik su peti ağızları kapalı, biriside açık ayrı ayrı evde, arazide dağıt. Sağ eline solak değilsen boş çakmak, 0,5 su peti tutabilirsen daha iyi. Hem kapağı açık ,hem kapalı şekilde çubuklarla birlikte tut. Hem öğren hem açık,hem kapalı boşluk çalışmış olursun, ve bu şekilde çalışmayacak çubuk yoktur.
Kardes bu yontemi ilk defa duyuyorum insallah ilk firsatta deniyecem diger ustalarinda yontemini deneyecem artik hangisinde calisirsa bilgileriniz icin ALLAH razi olsun