Altın damarını mı bulduk acaba ?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
jeolog baksın da pirit taşı gibi duruyor..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bence pirit bi kac parca söküp cekiçle vurun ezilirse altin dagilirsa pirittir..

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Pirit biliyorum fakat bunda pirit gibi sarı parçalar görünmüyor elmas kristal gibi parçalar var hatta büyük var biri trnak ucu gibi ayna gibi yansıtıyor yüzü

timur964

konularim
ilk resime sarraf gözuyle baktım zaten tabi sonuçda resim yanılabilirim kime göturusen götur kimse şu haline cevapveremez şudur budur diye benim söylediğim işlemler yapılmadan sonuca ulaşman mumkun değilkardeş tecrubeyle sabit

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bi parça kır toz haline gelsin sonra bi bardağa koy çarkala eğer suyun yüzüne çıkıyorsa sahte altın pirit beyaz ne dersen de eğer aşağıda kalıyor sa ihtimali var

jeolog

Co Admin
Co Admin
Altin %10 varsa bu buyuklukte bir kaya parcasinda zengin olursun lakin ben altin veya baska degerli bir mineral goremedim. Yansima yapar gibi parlayan mineral yuzeyleri bir cok mineralde vardir. Gunese tutup elinizde hareket ettirdiginizde bu yansimalari ve parlamayi daha guzel gorursunuz. Temiz bir kuvarsi da ayni sekilde gunes isigi altinda hareket ettirirseniz benzer parlamaya rast gelirsiniz. Bu kayadaki mineral nedir derseniz kalsit, dolomit, kuvars, mika yani herhangi biri olabilir. Degerli mi derseniz ben yerde gorsem alip inceler birakirim.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Altin %10 varsa bu buyuklukte bir kaya parcasinda zengin olursun lakin ben altin veya baska degerli bir mineral goremedim. Yansima yapar gibi parlayan mineral yuzeyleri bir cok mineralde vardir. Gunese tutup elinizde hareket ettirdiginizde bu yansimalari ve parlamayi daha guzel gorursunuz. Temiz bir kuvarsi da ayni sekilde gunes isigi altinda hareket ettirirseniz benzer parlamaya rast gelirsiniz. Bu kayadaki mineral nedir derseniz kalsit, dolomit, kuvars, mika yani herhangi biri olabilir. Degerli mi derseniz ben yerde gorsem alip inceler birakirim.

Şimdi hocam küçük bir parçasını kırdım çekiçle ezdim toz haline getirdim 1 çay bardağına döktüm suyla kaşıkla karşıtırdım. Tamamı suyun dibine çöktü isterseniz beyaz kağıda döküp fotosunu atayım?