Alan tarama

karakartal88

Aktif Üye
SİTEDE ÇUBUKLA ALAKALİ FORUMLAR VAR İYİ OKU DENE YANİL TEST ET KENDİNİ YOUTUBE DA BİR SURU VİDEO VAR ARASTİR OGREN HİC BİR SEY KOLAY DEGİL . O ZAMAN MADENİ VE MİNERALİ SİLER ATARSİN HAZİRLOP HİÇ YOK BU ALEMDE

saftilki

Moderatör
Moderatör
karakartal sanırım caps lock u açık unuttun büyük yazı ile yazıyorsun, bu tüm platforumlarda bağırmak anlamı taşır, bağırmadığının farkındayız çünkü hararetli bir atışma yok ortada,
göz yorgunluğu varsa benim gibi ctrl tuşuna basılı tutarak + tuşuna bas, yazıların hepsi büyür rahat edersin

saftilki

Moderatör
Moderatör
bu arada alan taramalara bende yalan tarama diyorum nedense bi türlü sıcak bakamadım gitti,
bi arkadaşımda efsane alantarama var öve öve bitiremiyor ama gel şuraya bakalım bile demedim

karacantr

Yeni Üye
Dijital alan tarama olayı yalandır. Kİmse bu şekilde bişi bulama. Örnek vereyim Yalçın arslan alan taraması adam bir alan tarama adı altınca chaz yaptırmış. 2,300 civarı satıyor. Örnek verelim. Bu adamın dediğine göre 1 çubuktan bana 300 tl kalıyor diyor. (Bence daha fazla ez az yarı yarıya) 100 kişiye bu cihazı satsam 30.000 tl eder ki etrafta saf bir sürü insan var 400 adet 500 adet satmıştır. Siz düşünün adam ne kadar kazınıyor. Define bulmaya gerek yok. Sadece yalçın değil diğerlerde aynı. Adam akıllı radyezteziyi biliyorsan ve kullanabiliyorsan çubuk 1 noktada işe yarar buda herkesin başarabileceği bişi değil çok zor.

Örnek vereyim 1 adet madeni parayı toprağa göm. 10 15 dakika içinde bunu bulabilirsin. Ancak aradan 1 saat geçsin bulamazsın. Çok zor. Çok deneyimli ve profesyonel olman lazım. Frekanslı alan taramaya gelince sakın inanmayın. Her yere gider ve döner. Bu işin %95'i yalan unutmayın.

oymak beyi

Bilgili Üye
Dijital alan tarama olayı yalandır. Kİmse bu şekilde bişi bulama. Örnek vereyim Yalçın arslan alan taraması adam bir alan tarama adı altınca chaz yaptırmış. 2,300 civarı satıyor. Örnek verelim. Bu adamın dediğine göre 1 çubuktan bana 300 tl kalıyor diyor. (Bence daha fazla ez az yarı yarıya) 100 kişiye bu cihazı satsam 30.000 tl eder ki etrafta saf bir sürü insan var 400 adet 500 adet satmıştır. Siz düşünün adam ne kadar kazınıyor. Define bulmaya gerek yok. Sadece yalçın değil diğerlerde aynı. Adam akıllı radyezteziyi biliyorsan ve kullanabiliyorsan çubuk 1 noktada işe yarar buda herkesin başarabileceği bişi değil çok zor.

Örnek vereyim 1 adet madeni parayı toprağa göm. 10 15 dakika içinde bunu bulabilirsin. Ancak aradan 1 saat geçsin bulamazsın. Çok zor. Çok deneyimli ve profesyonel olman lazım. Frekanslı alan taramaya gelince sakın inanmayın. Her yere gider ve döner. Bu işin %95'i yalan unutmayın.
Örnek vereyim 1 adet madeni parayı toprağa göm. 10 15 dakika içinde bunu bulabilirsin. Ancak aradan 1 saat geçsin bulamazsın. Çok zor..... bu kısmı açabilir misiniz, niçin bir saat geçince bulmak zorlaşır

ayyldz

Yeni Üye
Ben bu teknolojiyi bulsam satmazdim sözü bana göre yanlış. Çünkü, bunu bulan kişi gidecek dağ bayır gezecek kazacak satacak vs vs uzun iş. Satar, bulacağından fazlasını kazanır. Taş atıp beli yorulmaz. Yani satılır neden satılmasın.
Ha Türkiye' de arduino sisteme 4 tane led bağlayıp ota coka yanan bir sistem geliştirip kalpazanlikla para kazanan cok hatta neredeyse hepsi :) yurtdışından alsan döviz belli vergi belli. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen kalpazan :)

Mnoktaanokta

Member
Bir tanıdığım kullanıyor Alan Tarama olanını açıkçası hangi model olduğuna bakmadım. Biraz gözlemledim ve aklıma yatmayan bir kaç durum oluştu.
Anlamsız gelen durumlar şöyle ki:

1-Hangi madeni bulmak istiyorsanız önce onu toprak üzerine koyup cihazı kalibre etmeniz gerekiyor. Biz 1 gramlık altın kullandık. Bu kısımda bana anlamsız gelen durum şu: 1 gramlık altın saf AU elementi olmadığına göre cihazı kalibte ederken 1 gramlık altının içindeki diğer metalleri de kalibre ediyor mu?
2- Lazer ile noktaları tararken mesela 15-20 metre ötedeki bir noktayı tarayıp değerli değersiz sesi alıyor (birbirinden farklı yerde 2 değerli nokta tespiti yapmıştı). Bu kısımda anlamsız gelen durum şu: Bu nasıl bir cihaz ki nasıl bir Teknoloji ki 15-20 metre öteden yer tespiti yapıp yerin bilmem kaç cm / m altında olduğunu bildirebiliyor? Toprak üzerinde 3 5 cm başlık sallama ile VLF ve PI cihazlar bile bir seviyeye kadar inebiliyorken bu cihaz nasıl oluyor da bu cihaz 15-20 metre öteden böyle bir veri verebiliyor
3-Cihaz sürekli kalbirasyon istiyor. Eğer bu cihaz değerli maden/define aramak için kullanılıyorsa ve yazılımı bu şekilde yapıldıysa neden sürekli kalibrasyona ihtiyaç duyuyor?

Resmi sitesine girip kullanıcı manual'ini bulmaya çalıştım ama bulamadım. Merak ettiğim durum şu: Bu cihaz nasıl bir teknoloji ile çalışıyor çünkü cihaz tanıtımında (youtube) ve resmi sitesinde inanılmaz mesafeler ve derinliklerden bahsediliyor.

Sonuç olarak: Youtube'da tam olarak anlatılğıdığı gibi Proton Alan tarama dedektörünü kullananın ve bu dedektör ile arama yapan tanıdığım kişi bildiğim kadarıyla henüz herhangi birşey bulamadı.

Ledun

Bilgili Üye
Parası çok olup
İlla beni kazıklayan arıyorum diyen varsa
Benim çubukları ona satabilirim.
Yanunda da 2 sayfa kullanma kataloğu gönderirirm. En altına da yazarım; 5 senelik tecrübe yoksa boşluk bile bulamazsınız diye. Nasıl olsa kimse okumuyor.

Parayla çubuk alıp merakını gidermek isteyen asla bu işe girmemelidir. İlla piyasadaki bir çakal cebindeki parasını bir şekilde alır.
Özellikle Digital denenler sudan ve mineralden bakasına asla gitmez. Yalın çubuklar hiç değilse bakır paraları bulur.
Onların maliyetide en fazla 20 liradır. Hırdavatçıdan alıp kendiniz yapın.

sğlm

Aktif Üye
Hepinize tek tek teşekkür ederim, yorumlarınız için çok sağolun. Hiç olumlu kesin birşey çıkmadı. Durum yorumlarda beli oluyor ortak düşünce bilgi aynı .

sğlm

Aktif Üye
bu arada alan taramalara bende yalan tarama diyorum nedense bi türlü sıcak bakamadım gitti,
bi arkadaşımda efsane alantarama var öve öve bitiremiyor ama gel şuraya bakalım bile demedim
Kimse ayranina ekşi demiyor . Kim hangi cihazı almışsa onu övüyor . İyiyse iyidir kötüyse iyidir demekle iyi olmuyor ki . Aynı düşüncedeyim . Sağlam birşey çıksa da bende inanayım . Adamin biri diyor benim dijital alan tarama çok iyi noktaları tespit ettim . Eee daha birşey çıkarmamış etmemiş nesine inanıyorsun diyorum . E diyor nereye gidersem o noktaya gidiyor olabilir maden e veya suya gidiyor olabilir

karacantr

Yeni Üye
Örnek vereyim 1 adet madeni parayı toprağa göm. 10 15 dakika içinde bunu bulabilirsin. Ancak aradan 1 saat geçsin bulamazsın. Çok zor..... bu kısmı açabilir misiniz, niçin bir saat geçince bulmak zorlaşır
Metal toprak ile buluştuktan kısa bir süre sonra manyetik alan oluşturur. Örneğin Altıdan bahsedelim. Bir küp altın toprakta gömülü aradan belli bir süre geçmiş. Oluşturduğu manyetik alan genişler ve size tepkimeyi malzemenin buunduğu yerin 1,2,3 metre sağı solu, yukarısı aşağısı gibi alanlardan tepkime alırsıznı. Buda malzemeyi noktalamayı imkasız kılar