Alan tarama yapacak arkadaşlara

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Ragıp ustam işlerimin yoğunluğundan kaynaklı sormuş olduğunuz sorulara şuan istediğim düzeyde cevap veremiyeceğim. İşallah en kısa süre zarfında sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye calışacağım. Bu anlamıyla bir kusurumuz olduysada af ola.

ragıp

Uzman
Ragıp ustam işlerimin yoğunluğundan kaynaklı sormuş olduğunuz sorulara şuan istediğim düzeyde cevap veremiyeceğim. İşallah en kısa süre zarfında sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye calışacağım. Bu anlamıyla bir kusurumuz olduysada af ola.

ustam, kişilere cevap verir iken kişi isminin başına (@) işareti koyarsanız
kişiye mesaj gider
yine, size atfen yazılan bir mesaj olduğunda da BEĞEN butonuna basarsanız
size mesaj yazan kişi mesajın okunduğunu anlar
bu konulara dikkateder isek daha verimli oluruz
selametle

kadirkadir

Engellendi
@
Aliömer
ustam, peki sizinde deneyimlerinizden faydalanalım sizin öneriniz nedir?
arazide arama nasıl olmalı?
nelere dikkat etmeliyiz?
nelerden sakınmalıyız?
derinden gelen sinyal ile yüzeysel sinyali nasıl ayrıt etmeliyiz?
tuttuğumuz çubuğun metalinin önemi nedir?
minerali elemek için bir öneriniz var mı?
bu konuda ustalara, üye arkadaşlara, çubuk işine hevesli olan arkadaşlara başka değişik deneyimlerinizden bahsederseniz bizleri berhudar edersiniz usta

selametle
kardeşim merhabalar sizin deneyimleriniz ve çalışmalarınızdaki başarılarınız tabiki kanaatinize uygun gelir ve bu çalışmayı daha sağlıklı görebilirsiniz ben bu konuda asla sizin fikirlerinze çalışmalarınıza düşünce olarak karşı çıkmadım çıkmamda verdiğiniz bir emek var saygı duymak gerekir diye düşünüyorum ve duyuyorumda fakat
arazide asıl olan üç husus vardır bir frekans ve frekans aralığı , doğanın kendi manyetik dalğaları içerisinde beslediği maden ve mineral elektron dağılımı ,ve çok ayrı bir konu olan çubuk çalışma kanunu dairesel hareket
bütün maden ve minerallerin atdığı dalğa ile ilgilidir nedide hepsi dairesel dalğa atar 40 metre ilerdeki bir maden eyer 50 cm de ise ve o kapsama alanı içerisinde farklı mesafelerde ve yönlerde örnek 51 cm 55 cm 60 cm 75 cm 90 cm 110 cm bunlardan 55- 75 -110 cm de bulunan mineraler veya paslı objeler yüksek frekans değeri varsa bu üç tanesini almadan zaten 40 metre ileride bulunan 50 cm derinlikdeki madene ulaşmak mümkün değildir burda çubuk çalışma kanunu olana derinlik önceliği ortaya çıkıyor ve sırasyla 110-90 ve 75 cm olarak bu kazıyı yaptırı sonra madene yönelir diğer 51 ve 60 cm deki mineraleri görmüyorsa nedenide sizin kuulandığınız çubuğunuzun
frekans değeri minerallere oranla daha yüksektir ,dogru frekans ve aralığı olduğu takdirde ise direk kitler ve ip gibi 40 da olsa 80 metrede olsa hiç bir sapma yapmadan direk madene götürür.
saygılar sunuyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
kardeşim merhabalar sizin deneyimleriniz ve çalışmalarınızdaki başarılarınız tabiki kanaatinize uygun gelir ve bu çalışmayı daha sağlıklı görebilirsiniz ben bu konuda asla sizin fikirlerinze çalışmalarınıza düşünce olarak karşı çıkmadım çıkmamda verdiğiniz bir emek var saygı duymak gerekir diye düşünüyorum ve duyuyorumda fakat
arazide asıl olan üç husus vardır bir frekans ve frekans aralığı , doğanın kendi manyetik dalğaları içerisinde beslediği maden ve mineral elektron dağılımı ,ve çok ayrı bir konu olan çubuk çalışma kanunu dairesel hareket
bütün maden ve minerallerin atdığı dalğa ile ilgilidir nedide hepsi dairesel dalğa atar 40 metre ilerdeki bir maden eyer 50 cm de ise ve o kapsama alanı içerisinde farklı mesafelerde ve yönlerde örnek 51 cm 55 cm 60 cm 75 cm 90 cm 110 cm bunlardan 55- 75 -110 cm de bulunan mineraler veya paslı objeler yüksek frekans değeri varsa bu üç tanesini almadan zaten 40 metre ileride bulunan 50 cm derinlikdeki madene ulaşmak mümkün değildir burda çubuk çalışma kanunu olana derinlik önceliği ortaya çıkıyor ve sırasyla 110-90 ve 75 cm olarak bu kazıyı yaptırı sonra madene yönelir diğer 51 ve 60 cm deki mineraleri görmüyorsa nedenide sizin kuulandığınız çubuğunuzun
frekans değeri minerallere oranla daha yüksektir ,dogru frekans ve aralığı olduğu takdirde ise direk kitler ve ip gibi 40 da olsa 80 metrede olsa hiç bir sapma yapmadan direk madene götürür.
saygılar sunuyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum
Kadir ustam çok önemli bilgiler verdiğinizi belirtmek isterim işin bilimsel yönünü gerçek anlamda çözdüğünüzü düşünüyorum. İşim gereği inşaat sektöründe iyi anlarım bazen mühendis ve Mimarlar çizdiği projeyi alana oturtmakta zorluk çeker ama bir kalıpçı veya Demirci projeyi alana daha kolay yerleştirebilir. Doğada bulunan her bir made etrafına dairesel olarak dalga yayar adına ışınım titreşim enerji manyetik dalga nederler bilemem ama aynı durum insandada mevcut. Dolayısıyla elimize çubuk aldığımızda çubuklar bir nevi anten görevi görür
Arazide arama yaparken dairesel dönüş yaptığımızda çubuklar anten görevi içra etmeye başlarlar ve çarpıştığı her bir metalin ve mineralin yaydığı manyetik dalgayı yakalıdığını bize hareketleriyle bildirirler. İyi bir kulanıcı çubuğun hareketlerini iyi okuduğu zaman çarpışma anında çubuğun verdiği tepkinin en azından mineralmi metalmı bunu çözebilir. Tabi bunu bilmekte tek başına çözüm getirmez zira sinyalin geldiği noktayı yakalamak ikinci büyük sorun. Bakın biz çubukcuların hatalarından biride çubuk tutuğumuz zaman iki çubuğumuzun birden hedefe yönelme beklentisi var. Oysaki her metalin ve mineralin kendine has bir özelikleri vardır. Örneğin kimi metaller diyamanyetiktir kimi metaller feromanyetiktir vs şimdi farklı özelikle olan bu metal ve mineralere çubuğun aynı tepki vermesi büyük yanılgıdır Dolayısıyla bu metal ve minerallerin yaydığı manyetik dalgaya çubuklarımız uzaktan olsa dahi aldığı an sanki hedef önündeymiş gibi tepki verebilir. En büyük sorun burada başlar 10 m ötedeki boşluğu ayaklarımızın altındaymış gibi yakaladığımız zaman sonuç hayal kırıklığı. Özelikle altın metali çubukları kendi alanına yaklaştırmaz ama yinede kendini ele verir çünkü çubuğu ters istikamete iter dolaysıYla üzerine gidilse dahi çubukları iter. Derinlik mevzusuna gelirsek tamamıyla size katıldığımı bilmenizi isterim. Fakat dairesel dönüş yaparken dört bir yandan gelen manyetik dalgaları yakaladığımız zaman her bir manyetiğin çıkış noktasına doğru şekilde vardığımızda her derinlikte sinyal aldığını görebiliyoruz. Yukardada yazdığım gibi asıl olan sinyalin çıkış merkezine ulaşmak yarı yolda sahte sinyallere takılmadan ilerleye bilmek. Şunu izah etmek isterim ben ne çubuk satıcısıyım nede alıcısıyım. Yanlış anlaşılmasın her kesin kendine has bir yöntemi ve sırı vardır. Bir çubuk yarışmasında dedektörün metal sinyali verdiği noktayı benim yöntemle bakıldı ve mineral denildi sonuç itibariyle yer açılıp bakıldı yoğun binerali küçük taş parçası çıktı. Sizinde yakından tanıdığınız kişilerinde bu ortamda bulunduğunu belirtmek isterim.

kadirkadir

Engellendi
Kadir ustam çok önemli bilgiler verdiğinizi belirtmek isterim işin bilimsel yönünü gerçek anlamda çözdüğünüzü düşünüyorum. İşim gereği inşaat sektöründe iyi anlarım bazen mühendis ve Mimarlar çizdiği projeyi alana oturtmakta zorluk çeker ama bir kalıpçı veya Demirci projeyi alana daha kolay yerleştirebilir. Doğada bulunan her bir made etrafına dairesel olarak dalga yayar adına ışınım titreşim enerji manyetik dalga nederler bilemem ama aynı durum insandada mevcut. Dolayısıyla elimize çubuk aldığımızda çubuklar bir nevi anten görevi görür
Arazide arama yaparken dairesel dönüş yaptığımızda çubuklar anten görevi içra etmeye başlarlar ve çarpıştığı her bir metalin ve mineralin yaydığı manyetik dalgayı yakalıdığını bize hareketleriyle bildirirler. İyi bir kulanıcı çubuğun hareketlerini iyi okuduğu zaman çarpışma anında çubuğun verdiği tepkinin en azından mineralmi metalmı bunu çözebilir. Tabi bunu bilmekte tek başına çözüm getirmez zira sinyalin geldiği noktayı yakalamak ikinci büyük sorun. Bakın biz çubukcuların hatalarından biride çubuk tutuğumuz zaman iki çubuğumuzun birden hedefe yönelme beklentisi var. Oysaki her metalin ve mineralin kendine has bir özelikleri vardır. Örneğin kimi metaller diyamanyetiktir kimi metaller feromanyetiktir vs şimdi farklı özelikle olan bu metal ve mineralere çubuğun aynı tepki vermesi büyük yanılgıdır Dolayısıyla bu metal ve minerallerin yaydığı manyetik dalgaya çubuklarımız uzaktan olsa dahi aldığı an sanki hedef önündeymiş gibi tepki verebilir. En büyük sorun burada başlar 10 m ötedeki boşluğu ayaklarımızın altındaymış gibi yakaladığımız zaman sonuç hayal kırıklığı. Özelikle altın metali çubukları kendi alanına yaklaştırmaz ama yinede kendini ele verir çünkü çubuğu ters istikamete iter dolaysıYla üzerine gidilse dahi çubukları iter. Derinlik mevzusuna gelirsek tamamıyla size katıldığımı bilmenizi isterim. Fakat dairesel dönüş yaparken dört bir yandan gelen manyetik dalgaları yakaladığımız zaman her bir manyetiğin çıkış noktasına doğru şekilde vardığımızda her derinlikte sinyal aldığını görebiliyoruz. Yukardada yazdığım gibi asıl olan sinyalin çıkış merkezine ulaşmak yarı yolda sahte sinyallere takılmadan ilerleye bilmek. Şunu izah etmek isterim ben ne çubuk satıcısıyım nede alıcısıyım. Yanlış anlaşılmasın her kesin kendine has bir yöntemi ve sırı vardır. Bir çubuk yarışmasında dedektörün metal sinyali verdiği noktayı benim yöntemle bakıldı ve mineral denildi sonuç itibariyle yer açılıp bakıldı yoğun binerali küçük taş parçası çıktı. Sizinde yakından tanıdığınız kişilerinde bu ortamda bulunduğunu belirtmek isterim.
Aliömer ustam merhabalar sizin ifade etmek isdeiğinizi çalışma sistemini kesinlikle çok iyi anlıyorum ben sadece
verisel çalışmalar yaptığımdan dolayı bütün edindiğim bilgiyi de yine verisel ve herkezin anlayacağı tarzda anlatmaya gayret gösteriyoru örnek birisi derki benim çubuğum her minerali görmez burda bende diyorum ki (her minerali görmez ) gözü ile bakarsak herminerali görmedezde çubuğumuzla kalırız,bende burda açıklama yapıyorum
diyorum ki senin çubuğun yapımına kulanılan metal ( her metalin elektron toplama sayısı farklıdır ) seni vücudun aracılığı ile topladığı elektron sayısı 1464 kardeşim diyorum sen araziye bu çubukla çıkarsan 1463 ve altında elektron toplama özeliği olan minerallere senin çubuk gitmez ama 1464 ve üzeri elektron toplama özeliği olan bütün minerallere gider, yani aynı olaya iki farklı açıdan bakıyoruz .

GERMO

Engellendi
Ustam altındaki elektronları harekete geçirmenin yolu yine altından geçiyor ,o da şöyle olur cihazınıza yükleyeceğiniz altının bire bir orjinal frekansıyla mümkün fakat orjinel frekansalr iki denk güç olacağından sizin kulandığınız cihaz ve doğada bulunan altın diyelim 10 metre ilerinizde
bu iki denk gücün çarpışacağı tam nokta sizin ile altının tam orta noktasıdır 10 metre dedik ya çubuk tam 5 metreye kitlenir çünkü dalğalar birbirini itemez
ve ortada çarpışır,burda yapmanız gereken sizin makinanızın atığı orjinal frekansa çok düşük dahi olsa bir harici güç vererek diğerini itmesini sağlamanızdır
sizin cihazın dalğa baskın geldiğinde doğadakini itmeye başlayacak ta ki toprak altında bulunan altının atomuna kadar ve elektron çarpışması ta bu noktada meydana gelecek.çubukda bu çarpışmaya yönlenecek. saygılar
@kadirkadir ustam selamunaleykum, ben malül gazi bir askerim, ustam bu iki aydır, sizin @BulursamKader25 ustamin ve diger yuregi gonlu guzel ustalarimin netteki yazılarını okuyorum, gerçekten az çok elektronik elektrik bilgim olduğundan ne demek istediğinizi az çok anlamaya çalışıyorum, benimki boş oturup kilo almaktansa, dağ taş bildik yerleri dolaşarak hem spor yani hem maddi hem manevi yönden, ustam biliyorsunuz dünyanın yeraltı yerüstü en zengin ulkesiyiz, gel görki fakiri en çok ulkesiyizde, ustam bazen düşünüyorum Yarabbi bana sihirli bir güç verki bütün fakirleri mazlumlari yetimleri doyurayim kolluyayim diye, ustam benim bilgim gücüm kendime ancak yetiyor, ustam sizden ve diğer ustalarımdan ricam, bir fakirin mazlumun yetimin evinde kazanın kaynayip karninin doymasi için, kabakburgiba BulursamKader25 Aliömer HİTİTLİ bozoklu ustalarımın mineral eleme çubuk biçimleri tutuşu, Şakülle ilgili verdiği bilgiler gibi, bizlere bu 3 dalga sistemini en kolay yoldan anlayabilmemiz icin, lütfen çubuğa eklenecek yöntem usuller malzemeler şudur deyin şu malzeme bu kadar cm bu kadar gram deyin, öyleki o bilgilerinizle, kulun dualariyla bilgi becerinizle yaratanin yanındaki dereceniz artsın, inşallah beni yanlış anlamazsınız, bu zamana kadar insanımıza verdiginiz aktardığınız bilgi yetenek ve tecrubeleriniz için sevgi saygı ve hürmetlerimi sunarım, Allah CC. Hepinizden razı olsun,

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@Mehmet_mehmet @GERMO arkadaslar kadir arkadaş engel yedi oyuzden soru sordugunuz nicki kullanmıyor..sorularınız havada kalır
Mhmt82 ustam sanırım yardımcı olacak kimsemiz yok şu 3 dalga sistemini öğretecek, veya kesin metal teşhis sistemini verecek, ne yapalım herkesin canı sağolsun, işiniz gücünüz rast gele inşallah, çünkü boş boş kazmaktansa, tesbit edilen yerlerde sonuç verecek bir bilgi sistem yöntem hakkında becerim yok, açıkçası hevesim kırılmak üzere, Allah CC . ya emanet olunuz.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Canlarım. Bu Kadir arkadaşın bahsettiği sistemi şu an piyasada dolanan, boşluk gümüş altın versiyonları olan alan tarama diye satılan elektrik ile beslenen cihazlar yapıyor zaten, çalışma mantıkları budur.
Fakat cihazı yapanlar yeterli miktarda ve ölçüde makine içindeki elektriği atma ya da çalıştırma ayarını netleştiremediği için sapma meydana gelir. Burda dersiniz 2 metre kuzeyde çıkar. Cin min de kaçırmaz. Sapma kaynaklıdır. Cinin İfritin olduğu yerde ağır travmalar yaşarsınız izin vermezler işlem yapmaya.

Elektrik ya da neodyum olmayan ya da kuvvetli itme emilimi gerçekleştirmeyen hiç bir çubuk Altına gitmez.
Yok ben gümüş aldım pirinç aldım büktüm altına gidiyor olayı hikaye.

Sadece boşluk bulursunuz!!!

allah vergisi bir bioenerjiniz var ise ona bir şey diyemem ama sanayiden aldığınız basit çubuklar altını görmez kardeşim.
Gider yanı başındaki minerale takılır bu kadar net.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam sanırım yardımcı olacak kimsemiz yok şu 3 dalga sistemini öğretecek, veya kesin metal teşhis sistemini verecek, ne yapalım herkesin canı sağolsun, işiniz gücünüz rast gele inşallah, çünkü boş boş kazmaktansa, tesbit edilen yerlerde sonuç verecek bir bilgi sistem yöntem hakkında becerim yok, açıkçası hevesim kırılmak üzere, Allah CC . ya emanet olunuz.
arkadaşımız ticari olarak düşündüğü için siteden engel yedi..kendi geliştirdiği bir alan taraması mrvcuttu onda saklı yani..bunla alakalı yazıları var ordan birşey cıkarabılırsin istersen oku...alan tarama boşluk konularında baya bir yorumları mevcut...ayrıca sunu soyleyım sen daha anaokulda pes ettin.hevesim kırıldı diyorsun. hayatını defineye gore kurarsan zsten kaybesersin tek umudun olmamalı..bu bir hobidir..bir ustamın dediği aklıma gelir.defineci 10 yer de calısır boş cıkar 11 de doluya denk gelir emeklerinin karsılığını alır..ben prçes etmeyı sevmem arastırırım yaparım denemeler yaparım boşta çalıştım ama bşr sonrakınde ne yaparım dıye dusunurum...sen çok fazla kaptırdın kendini duydugun herseyi yapmaya çalışıyorsun..herkez her işten anlamaz sende bir karar verip hangisinin uzerınde yogunlasacagını bulamadın..farkındaysan hergun farklı bır konudasın bu seni yıpratır..sen ustalarımızın her arazıye cıktıgında dolumu geldiğini sanıyorsun inanki sadece arge için kackere arazıye cıkmıslardır saysı belli degildir...