7 hakikat bölgesinden bir kaç satır bir iki kelam.

paytoncu

Aktif Üye
Bu isaretlere ait resimlerde yine sitelerde var ben resimledim.ve ekledim,
Duvar Disarisindada var icinddde var ve gördüğünüz gibi Mezar olan yerin alti bosluk ,Yani nahzendir ,Mutlaka girmislerdir amz fazla gidemezler çünki bir birini sikayet ederler,
Yani sizin bahsettiginuz TÜRBE budur ,bundan eminim,
O ihtiyarinda anlatdigi belge aslinda gercek belgedir, Bu belgelerin tümünun ana kaynagı, Bu belgedir, Eger Karahasan köprüsü, Baş degirmen, Alni kesik kaya , Gözlük kaya, SUYU AYAKDA İCİLEN ÇEŞME , ve barlemuti harabesi ve bu harabedeki kilise , Ki bunlsrin hepside bir arada ve bir birini tamamlar, Burdam bahseder belgede derki bu harabede bir kac gun kaldik sonra yolu takip ettik Icinde turbd olan koye vardik der ,Burayı anlatır,
Bahsettigim bu nokdada cukur cambazin 500 metre kadar asagisinda derede,
[/QUOTE]

Balkaya ustam çukur canbazı biliyorsun ozaman sen?
Peki çukur canbaz demişken çukur canbazdaki türbe buysa neden bu işle ilgilenmedin?
Ama ben kısa ve net diyorum çukur canbaz da bulunan kilise köyün üst başı kilisenin kuzeyi at ahırları. Kilisenin güneyi kırk kadar olan ev yerleri . Ve köyün tem batı kenarı derinin diğer tarafı ise işte ziyaret dediğimiz yer . Ziyaretin doğu kenarı dere su akıyor . Tahta köprü ve atlama taşları burada mevcut. Ve daha mühimi bu ziyaretin batı kenarı namazlık çok daha batısı cumasızlıl. Lakin bilinmesi gereken tek şey anlatılanla sizlerin keşfindeki alakasızlık. Çünki gerçek alanı bulsanız para bulmaz çok basit olur elinizde birçok belge ve burdada noktasına kadar bilen ustalar var bende bilgim olmadığı için öğrenmek istiyorum denemesi bedava...

balkaya34

Bilgili Üye
Balkaya usta öncelikle bilgilerin için teşekkür ediyorum.
Ben kısa ve öz anlatayım bu olayı 7 bölge dışındakilerle 7 bölge aynı hesapta aynı düzende değil öncellkle bunu bilmenizi istirham ediyorum..
7 bölge denilen yerde iki türbe var biri çukur canbaz yakın olan biride kara tepeye veya yeşil dağa yakın olanı
İşin garip yani biri mezar odalı birisi sadece isimlendirilir para kayulmuş türbeyle ilgisi yok yani. Mezar odalı olan türbe etrafı ağaç dikili bşr yer ayrıca burası krallıktan kalma bir höyük . Benim gördüğüm kadarıyla .
Ama yeşil dağ veya kara tepede bulunan tamamıyla yığmadan ziyade isimlendirilir para koyulmuş bir yer. Sakın gerçek türbe sanmayın uzaktan yakından alakası yoktur bu işin. İşin aslı 7 bölge diğer bölgelerden farklıdır. Sana kıza ve net söyliyim balkaya usta. Madem senin bölgende bazı emareler var salyalı kurt nerede resim varmı usta...??

@paytoncu selam
Son sorunuzu ilk cevaplayım , Salyasi akan kurdu görmedim, Ancak ,Kurt tepeyi iyi bilirim ve ordanda bir goruntum var aslinda ikibtabeydi birisi koltuk idi koltuk Hasdanelerdeki tekerlekli sandalye gibi idi binu kirdilar bisiklet tekerlekli sandalyenin aynisiydi ve yönü guney doguyaidi, Bir digeride Yuzulmus bir hayvan görüntüsü bunun resmi var koyabilirim,
TURBE Konusu sizinde anlattiginiz ve benimde resimledigim turbedir ve anlatimlariniz ve benim gordugum ayni yer ,Hani derlerya sag kulagin hangisi deyince biriso sag elini kaldirir sag kukagini yakalar digeride sol kolunu basinin uddunden uzatir sag kulagini tutar aha der ,Sonucda ikisininde gosderdigi kulsk sag kulağıdır, Yani dogrusuda budur,
Cukurcambaz koyun tam dogu karşısı Kara tepe, Kara tepeninde dogusunda turbe olan köy var ,Yani anlatımınız dogru, Mezar odasi demissiniz Dogru cunki sarnicin hemen yanı dere bu derenin gemen bitisinde Cok esgi mezarlar var ve suan koyde bu mezari kullaniyor ve anlattiginiz konu ayni konu ve dogru,
BAZI emarelerin benum.alanimda oldugunu anlatmak isdemissiniz , Bazi degil Ne arasan burda var ve aranan yer burasi ben burayi 50 yilda tesbit edebildim, Selamlar ,

balkaya34

Bilgili Üye
Balkaya ustam çukur canbazı biliyorsun ozaman sen?
Peki çukur canbaz demişken çukur canbazdaki türbe buysa neden bu işle ilgilenmedin?
Ama ben kısa ve net diyorum çukur canbaz da bulunan kilise köyün üst başı kilisenin kuzeyi at ahırları. Kilisenin güneyi kırk kadar olan ev yerleri . Ve köyün tem batı kenarı derinin diğer tarafı ise işte ziyaret dediğimiz yer . Ziyaretin doğu kenarı dere su akıyor . Tahta köprü ve atlama taşları burada mevcut. Ve daha mühimi bu ziyaretin batı kenarı namazlık çok daha batısı cumasızlıl. Lakin bilinmesi gereken tek şey anlatılanla sizlerin keşfindeki alakasızlık. Çünki gerçek alanı bulsanız para bulmaz çok basit olur elinizde birçok belge ve burdada noktasına kadar bilen ustalar var bende bilgim olmadığı için öğrenmek istiyorum denemesi bedava...
[/QUOTE]

@paytoncu ,Cayimi yanima aliyim bir hele, Evet sanki siz burayi gormussunuz gibi anlatiyorsunuz, Yani Basdan sona dogrudunuz ancak bazi nokdalarda yer ve yon degisikligi var ama bu bir hata degil çünkü.burayi gormediniz,

balkaya34

Bilgili Üye
@paytoncu anlattiklarin dogru, Cukur cambaz iki kademeli.bir arazi usdunde ve bu köy hiç değişmedi, 3 dibek tasi vatandaslar birer tane evine goturmuş nerdeydi desem bir yararli bilgi alamam onun icin sormadim yalniz bubtaslar havluya alinmis herbiri bir ayri vatandasda ,
Tas ve tahada koprü dddigin koprunun yerine yeni.kopru yapildi YSE yapdi ,Buradakinatlama taslari ( H ) Harfi sekljnde idi,
At ahırı konusuda ,1 hayvan barinaklari var ,Birde ayrica Nalbant alandaki ekiyalarin ahiri ve mutfaklari var yani müştemilat lari var, Hangisini soruyorsan onu anlatiyim,
Ziyaret konusuda TÜRBE olarak resmini.koydugum yer turbe dedigi yerdir, Ziyaret dediginiz başka olay,

Para almanız lazimdi demissiniz, Ben hiç para düşünmedim.,Çünki Cihazım yok, Rasgele hic bir yeri yaralamadim.,Bu isaretlerin etrafinda hic bir zedelenme yok ,Bende kimseyi uyandırıp işi berbat etmek isdemem,Kesin bir nokda ancak cihazla olur,

Son düzenleme:

Harami Dere

Yeni Üye
Selamlar bu bilgilerde turbeye bazen yigmaya bazen caput baglanan dilek agacina turbe derler.Benim bolgemdede yesil.dagin eteginde halen halk.turbe yeri der ama.asil.adi papaz kayasidir.Yesil.dagin eteginde bizdekinde karahasan kopruden gecip.taş doseli yoldan cikip 40,50 dk.yol.yukari cikarsak 21 adimlik uzun yigma ayni kol seklinde etrafi agaclarla.dikilerek.cevrili meşeli kazikli mezara geririz.alt ucundan 2 taş örgü oda acilmiştir.burdan yesil.daga cikan yolda şarapci yoludur.yolda 30 civari buyuk.kupler.yol.calismasinda cikti.az ustu L seklinde hayvan baglama yeri ahiri.yukari duzde 41 dikili tasli hora tepeye geliyoruz.buranin karsisinda 300 adim.civari guneyinde 3 dikili tas birinde kemence resmi.buranin dogusu 300 adim.civari dogusuda 40 kadar tas yigmalar bolge orta karadenjz saygilar

paytoncu

Aktif Üye
@paytoncu anlattiklarin dogru, Cukur cambaz iki kademeli.bir arazi usdunde ve bu köy hiç değişmedi, 3 dibek tasi vatandaslar birer tane evine goturmuş nerdeydi desem bir yararli bilgi alamam onun icin sormadim yalniz bubtaslar havluya alinmis herbiri bir ayri vatandasda ,
Tas ve tahada koprü dddigin koprunun yerine yeni.kopru yapildi YSE yapdi ,Buradakinatlama taslari ( H ) Harfi sekljnde idi,
At ahırı konusuda ,1 hayvan barinaklari var ,Birde ayrica Nalbant alandaki ekiyalarin ahiri ve mutfaklari var yani müştemilat lari var, Hangisini soruyorsan onu anlatiyim,
Ziyaret konusuda TÜRBE olarak resmini.koydugum yer turbe dedigi yerdir, Ziyaret dediginiz başka olay,

Para almanız lazimdi demissiniz, Ben hiç para düşünmedim.,Çünki Cihazım yok, Rasgele hic bir yeri yaralamadim.,Bu isaretlerin etrafinda hic bir zedelenme yok ,Bende kimseyi uyandırıp işi berbat etmek isdemem,Kesin bir nokda ancak cihazla olur,
Ben hakikat olarak anlatayım. 1 bölgeden 7 ye kadar olan alan zaten hep aynı Karadeniz kıyısında ama birbirlerine mesafesi 80 km uzaklıkta ben hemen hemen hepsini gezip gördüm. 7 bölgede işaretlerin anlatımların tamamı var. Piyasada ne kadar belge evrak dolaşıyorsa 1 den 6 ya kadar hepsine uyumlu olduğunu gözlerimle gördüm. Abartılar hariç tabiki. Gelelim 7 bölgeye. Bundan yaklaşık 8 yıl önce mal tepenin parası gitti. Birçok basit olan gitmiş. Kalanlar hep ağır işçilikli yerler. Bende bir yere dokunmuyorum uyandırmamak adına lakin cihaz şart Türkiye'de cihazlar 60 cm dışında çalışması yasak. Bunuda kimseye anlatamadık bir türlü..

Son düzenleme:

paytoncu

Aktif Üye
Selamlar bu bilgilerde turbeye bazen yigmaya bazen caput baglanan dilek agacina turbe derler.Benim bolgemdede yesil.dagin eteginde halen halk.turbe yeri der ama.asil.adi papaz kayasidir.Yesil.dagin eteginde bizdekinde karahasan kopruden gecip.taş doseli yoldan cikip 40,50 dk.yol.yukari cikarsak 21 adimlik uzun yigma ayni kol seklinde etrafi agaclarla.dikilerek.cevrili meşeli kazikli mezara geririz.alt ucundan 2 taş örgü oda acilmiştir.burdan yesil.daga cikan yolda şarapci yoludur.yolda 30 civari buyuk.kupler.yol.calismasinda cikti.az ustu L seklinde hayvan baglama yeri ahiri.yukari duzde 41 dikili tasli hora tepeye geliyoruz.buranin karsisinda 300 adim.civari guneyinde 3 dikili tas birinde kemence resmi.buranin dogusu 300 adim.civari dogusuda 40 kadar tas yigmalar bolge orta karadenjz saygilar
Evet senin saydıkların da doğru lakin sahte bölgedesin ustat. İlleki birşeyler vardır bir yerinde ama hakikat bölgesinde değilsin. . Yeşil dağda türbe isimli mezarda var. Yeşil dağın kuzey doğusunda çeşme var bu bölgede 7 adet çeşme var bunların biri acı diğerleri tatlı su kaynağıdır. Ben belgelerde işaretleri isimlendiren alanları bilmediğim için hangi işaret hangi alana yapılmış bilmiyorum o nedenle isimlerini bilmiyorum . Mesela öküzlere ot uzatan kıza yakın yerde dama taşı var. Bu kıza yine yakın yerde atın kırık ayağı var. Öküzler in güney doğusunda kepenekli çoban ve koyunlar var. Çobanın sağ üstünde salyalı kurt var çobana yakın Çeşme var. Yine çobana yakın toplu tabanca var. Tabanca nın namlusu büyük istavroza bakıyor yani haça . Vesaireler. Burası Kara tepeye yakın . Ben 6 tane tekne gördüm bir gemi çapası aşağı asılı . Bir gemide var ikiye bölünmüş ..Ve buranın doğusunda 7 papaz resmi birinin tacında haç var diğerinin boynunda . Yakınlarında büyük ana haç var bir tarafı kısa haç. Buraya yine yakın yerde 3 deve bir eşek var. Buranın az doğusında yola bakan kurt . Okadar varki hangisini sayayım. Hatırımda kalnları sayıyorum .vesselam.

balkaya34

Bilgili Üye
Ben hakikat olarak anlatayım. 1 bölgeden 7 ye kadar olan alan zaten hep aynı Karadeniz kıyısında ama birbirlerine mesafesi 80 km uzaklıkta ben hemen hemen hepsini gezip gördüm. 7 bölgede işaretlerin anlatımların tamamı var. Piyasada ne kadar belge evrak dolaşıyorsa 1 den 6 ya kadar hepsine uyumlu olduğunu gözlerimle gördüm. Abartılar hariç tabiki. Gelelim 7 bölgeye. Bundan yaklaşık 8 yıl önce mal tepenin parası gitti. Birçok basit olan gitmiş. Kalanlar hep ağır işçilikli yerler. Bende bir yere dokunmuyorum uyandırmamak adına lakin cihaz şart Türkiye'de cihazlar 60 cm dışında çalışması yasak. Bunuda kimseye anlatamadık bir türlü..

@paytoncu merhaba,,
Yazınızda sık aralıklarla 7 bölge gibi anlatimlariniz var ,Siz boş verin 7, 8 bölgeyi filani, Asıl inandırıcı ve üzerinde yorum yapılması gereken Tek delil RESİM dir, Malüm simdi herkesin cebinde cok foksiyonlari ve marifetleri olan telefonlar var resmini çekersiniz ve resimden anlatırsınız buda inandırıcı olur,
Benim bahsettigim nokdadan oldugum yerden sitedeki bu konuda yeterli bilgiye sahip usdadımızı aradim ,O buranin yeşil dağ oldugunu ve ordaki isaretleri tarif etti bende bunlari tesbit eddim ve resimledim,
Buranın yerelde adı yeşil dağ degil, Zaten burdaki arazi isimlerinin hepside Eskiyanin kendi takıldıkları isimlerdir,
Yerelde bu isimler yokdur,

Son düzenleme:

paytoncu

Aktif Üye
@paytoncu merhaba,,
Yazınızda sık aralıklarla 7 bölge gibi anlatimlariniz var ,Siz boş verin 7, 8 bölgeyi filani, Asıl inandırıcı ve üzerinde yorum yapılması gereken Tek delil RESİM dir, Malüm simdi herkesin cebinde cok foksiyonlari ve marifetleri olan telefonlar var resmini çekersiniz ve resimden anlatırsınız buda inandırıcı olur,
Benim bahsettigim nokdadan oldugum yerden sitedeki bu konuda yeterli bilgiye sahip usdadımızı aradim ,O buranin yeşil dağ oldugunu ve ordaki isaretleri tarif etti bende bunlari tesbit eddim ve resimledim,
Buranın yerelde adı yeşil dağ degil, Zaten burdaki arazi isimlerinin hepside Eskiyanin kendi takıldıkları isimlerdir,
Yerelde bu isimler yokdur,
Balkaya ustam sanırım sen beni yanlış anladın. Ben kimseye kendimi inandırmak beğendirmek derdinde değilim ki abı. Ben işi bilen varsa nokta konusunda buyursun dedim. Ayrıca zaten ben alanın tamamına hakimim. Ben yine net söylüyorum senin bölgen boş buda sana net cevabım. İstersen git resmi kazı al gör bomboş yerler yahu. 😁😁😁 Bide tiyo vereyim buraya gelen her çoban güz gelmeden kaçıyor her giden ise şirket kuruyor umarım anlamışsındır 😉😉😉

balkaya34

Bilgili Üye
Balkaya ustam sanırım sen beni yanlış anladın. Ben kimseye kendimi inandırmak beğendirmek derdinde değilim ki abı. Ben işi bilen varsa nokta konusunda buyursun dedim. Ayrıca zaten ben alanın tamamına hakimim. Ben yine net söylüyorum senin bölgen boş buda sana net cevabım. İstersen git resmi kazı al gör bomboş yerler yahu. 😁😁😁 Bide tiyo vereyim buraya gelen her çoban güz gelmeden kaçıyor her giden ise şirket kuruyor umarım anlamışsındır 😉😉😉

@paytoncu bakma sen bana ,
Ben sadece aklıma geldigi gibi yazdım,
Herkes bildigi yolda yürümeye devam eder tabiiki , Kolay gelsin,

yitokac

Yeni Üye
arkadaşım nusret ve ben kayalık yoldan eşek deresine doğru ilerledik iki yol arasındaki osuruk ağacının yanında berber resul ve boyacı niyazi ağbide bize katıldı ve yolumuza devam ettik ve sığır tepesine ulaştık buradaki ağlayan çeşmenin dibindeki yaşlı çınar ağacının altında oturduk ve resulün elindeki tuborgları içtik ve bitirdik derken niyazi ağbi poşetten iki şişe kırmızı şarap çıkardı bir şişesini içtikten sonra kalan bir şişeyi yaşlı çınarın altındaki taşın altına saklayıp oradan ayrıldık
Yapma usta yıllar sonra biri okur gerçek sanar