40 Atli Magara!

etoile

Engellendi
Merhaba Arkadaslar,
öncelikle meramimi anlatmadan önce, burdaki Admin Kardeslerime tesekkürlerimi arz etmek isterim! Her Zaman samimiyetlerine ve yardim sever hallerine sahit oldum! ALLAH RAZI OLSUN!

Daha önce hicbir yerde konusmadigim ve hicbir internet platform´da bahs etmedigim konuyu, burda bir ilk olarak yazmak istiyorum!

Degerli Bilgi Sahibi olan tüm Kardeslerimizden, bu konuda yardim taleb etmekdeyim! ALLAH ne verirse, ihlas ile teminat veririmki, siz Kardeslerimle Paylasmaya raziyim. "Önemli" olan, Niyet Hasil olsun insaALLAH!

Gelelim maksadimiza:
Bulmus oldugum Bir Magaranin icine girdik, Magaranin Büyüklügü takriben 50 - 60 Metre Kare.

Magara 4 Köseli ve Magara´nin tam Ortasinda Bir Masa var, Etrafinda Dolasabiliyorsun. Masanin Maddiyati elbette Tas....

Magaranin Kuzey Duvarinda, Atlarin yularlarini baglamak icin 20 Halka var.

Halkalarin üst Kisminda ise, Atlarin mola esnasinda yemlenmek icin, Kaya´ya yem icin Yalak yada Heybeyi animsatan bir Oyma var!

Magaranin Güney Kisminda ise ayni islemde bulunmuslar! Yani 20 At Baglamak icin Halka ve At Yemlikleri var!

Arkadaslar;
Bahs ettigim islemlerin tümü, Kayanin kendi olusumundan yapilmis calismalardir! Yani yapilan islemlerin Sünni Maddelerden olmamasi "HORASAN" Kirec - Kerpic vs. gibi calismalardan olusmamakta! Tamamen DOGAL olan Magaranin EL Emegi ile islenmis olmasi!

NOT: Resim Arzu eden Kardeslerimden anlayis bekliyorum, neden Resim yüklemedin Sorularini Lütfen esirgeyin!

Burda Birkac Admin Kardeslerimizde Bilmekte, Ben Cennet Vatanimizda Kalmiyorum! Sonucda Ben TÜRKiYE´DE Yasayan bir Kardesiniz degilim!

Cep teline Resim yüklemek, Aptalliktan baska birsey olamaz! Hani derler ya, Esegin agzina Karpuz Kabugu vermek gibi birsey!

Resim Konusunu Lütfen Zamana Birakalim!

Degerli Bilgilerinizin acilimi icin, simdiden ALLAH RAZI OLSUN demekteyim!

YANLIS YERDE KONU ACILMIS iSE, ADMiN KARDESLERiMDEN BU KONUYU, LÜTFEN AKTARMASINI RICA EDIYORUM!

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
merhaba
sanırım Valchan Voyvoda belgelerindeki 40 atlı mağarayı bulduk diyorsunuz hayırlısı olsun
bizde de belgeler mevcut fakat kaynak farklı beynelmilel değil

etoile

Engellendi
@ _Mithra_

Öncelikle vermis oldugun bilgi icin tesekkür ederim!
Samimi olarak yaziyorum, Zerre kadar bir Bilgim YOK! Sizin bu konuda Bilginiz varsa buyurun Paylasin!
Bende sizlerle paylasmaya RAZIYIM!!!

Vermis oldugum Bilgi (TEVATÜR) bir Bilgi degil "KESiN" OLAN Bir Bilgidir!
Gerektiginde, Ülkeme gelip sizlerle sahsi olarak görüsmeyede her Zaman hazirim!

Yazdigim gibi, yeterki Maksat hasil olsun Kardesim!

R00T

Profesyonel
Co Admin
Arkadaşım , sadece şimdilik sana şunu derim Buralarda da yazıldığı üzre bölgeler 7 adettir bu doğru. 7 bölgeden biri Hakikat 4ü boş kalan 2 bölge ise Hakikat kadar olmasada vardır malı. 5. bölge Samsun taraflarında isen uğraş derim .Nikea civarlarında isen uğraş .Fakat 7. Hakikat bölgesinde olabileceğini sanmam tabiiki Allah bilir.Fotoğraf konusuna gelince yakın kesitler ile çok çevrelemeden yakın çekim ile iddaanı gösterebileceğini düşünürüm.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Birde sanırım bu konu Eşkiya Belgeleri başlığı altında açılmalıydı.

etoile

Engellendi
@ Root,
Buldugum Bölgeyi saklayacak degilim. Bölgenin oldugu yer (Marmara bölgesi) ve "Bilecik" Sehri....
Burda amac Bilgi saklamak degil, Maksat ve Murada ermek!

etoile

Engellendi
@ root,

Samsun Bölgesi haricinde olan Yerlerin ismini zikr etmedin! Hangi Bölgeler oralari?
Bos olan bölgeleride yazarsan memnun oluruz Kardesim!
Verecegin her Bilgi ehemniyet teskil etmekte...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Nikea Nikomedia zaten Marmara bölgesidir.Menderes Ustadan belki bilgi edinebilirsiniz.Tabii ki okuyup görür ise ufuk açıcı bilgi paylaşabileceğini düşünüyorum.
Saygı ve Sevgi ile kalınız.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
etoile konunuzu okudum..şuan yazdıklarınız elden ele gezen belgelerge yazan şeyler mevcut..net üzerinden ufak bir araştırmayla açıklamasınada ulaşalabılırsın.
APTALLIK olarak düşündüğün şey burda herkezin yaptığı birşey yanlış anlaşılabılir..yazdığınız güzel usluba yakışmamış.
eğerki volçanın yeri olsun başka bir melan olsun yaşanmışlık mevcut.araştırmaya değer biryer.cihaz,cubuk desteği şart..ama herşeyden önce dikkatli olmak lazım tuzak vardır.bilgili tecrübeli bir ekiple çalışman şart..düşünmeden adım bile atmayın öyle mekanlarda...bir tanıdığı tuzaklı ok tatfından yaralanan bir site sakini olarak yazıyorum bunu..allaha emanet .kolay gelsin

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
mrh

Cümlenizden...
"Degerli Bilgi Sahibi olan tüm Kardeslerimizden, bu konuda yardim taleb etmekdeyim! ALLAH ne verirse, ihlas ile teminat veririmki, siz Kardeslerimle Paylasmaya raziyim. "Önemli" olan, Niyet Hasil olsun insaALLAH!"

İçtenliğinize ve samimiyetinize inanıyorum...
Müslümana yakışır bir düşünce böylede olmalı ,böyle olursa nasipde varsa bir kapı açılır herşeyi bilen mevlamız rahmetiyle muamele eder,her ne kadar bu dünya imtihan yeri olsada verilecek olan zekatı yine bir kuluna bereket olucaktır.
Nacizane bu kardeşiniz ticaret ehli olması hasabiyle piyasada duyduğu bir cümle varki " gayri müslim yapmaz"
Müslüman yaparmı? İnanın bu durum günümüzde tartışılır halde , cami vaazlarında telkin haline gelmiştir...
Kısaca güven önemlidir.

Allah c.c sıhat,afiyet,hidayet versin buna hepimizin ihtiyacı olduguna inanıyorum...
saygılarımla...

Konumuza değinecek olursak;
Bu 20,leri önemli görmekteyim,toplamında 40 olması "isa aleyh kırk gün yürüdü" değer verdikleri bir yazıları vardır,
bu şahıslar ritüel kavramlarından dışarı çıkmazlar lakin bu değerler söz konusu olan önemli eşyalarını koruyacağına inanırlar,
öyleki meşe ağaçlarındaki ökseleri evlerine asarlarki herhangi bir ateş zarar vermesin,italyada bu alışkanlık devam ediyor sanırım.
Malzemesi olup fakat toplamında çift sayıları olan işaretlerde bir şey olmaz,buna kaç ekledi? bilmiyoruz şifreside bunun içinde gizli.
Netice itibariyle istikamet,metraj vs hepsi bunun içinde yer alır bir nevi şifre gibi değilmi.
Tüm bu parametreleri çözmek için mevcut yerde bulunulmalı,iyi bir hesaplama yapılmalı ve bu hesaba cihazda yanıt vermeli yani teyit ederse işlem tamam olur inşallahu rahman.
Sağlıcakla kalın...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,
Sadece bu mağaranın içini çözmek için, yapılacak şeyler:
1-Masanın altı önemli. Taban kesme taşlarla döşendiyse, masa etrafını açmak lazım.
Masanın kendisinde bir kasada harita vb. olma ihtimaline karşı horasan testi.
En azından suyla yıkanıp geç kuruyan yerlere bakılması.
Masa, meşale yerleri vb. tuzakların harekete geçirileceği yerlerdir, dikkat edilmelidir.
2-Zeminde ve duvarlarda boşluk tespiti. Yanlarda ve zeminde çekmeceler olabilir.
3-Değerli tespiti.
4-Duvar ve tabanda işaretleri tespit etmek. Bu işaretler dışarısı ile de alakalı olabilir.