Yardımcı olur musunuz ? Yön lazım

Gezenti

Bilgili Üye
Abiler merhaba. Kocaman Kaya ağaçlık içinde dikkatimizi çekti. Kayanın kenarından taş çekince anladıkki hepsi oturtma. Elimizle taşları çıkardık kayanın altı komple boşluk. Ne yapıcaz bilmiyorum. Bedavadan uğraşıyoruz bilmediğimizden. Baya büyük Kaya solunu önünü taşları çektik altı komple boşluk. Bi ucunda bi taş öbür ucunda farklEkli dosyayı görüntüle 278107Ekli dosyayı görüntüle 278108Ekli dosyayı görüntüle 278109Ekli dosyayı görüntüle 278110Ekli dosyayı görüntüle 278111Ekli dosyayı görüntüle 278112ı bi tas yani koca kayayı iki tane taş tutuyor. Kayanın altınıda fotoğrafladım içini falan. Taşlar full kesme mezar taşı gibi. Dümdüz kesilirmiş taşlar çıktı her tarafında da onlardan var. Bu kendi kendine oluşmuş biyer mi. Yada ne gibi yol izlememiz gerekiyor. Çubuk tam kullanmayı bilmiyorum ama bu kayanın üzerinde kapanıyor. Nereye gitsem farklı yönele çıksam çubuklar burayı gösteriyor. 15-20mt aşağısından dere akıyor. Yamaç biyerde.

Gezenti

Bilgili Üye
Abiler merhaba. Kocaman Kaya ağaçlık içinde dikkatimizi çekti. Kayanın kenarından taş çekince anladıkki hepsi oturtma. Elimizle taşları çıkardık kayanın altı komple boşluk. Ne yapıcaz bilmiyorum. Bedavadan uğraşıyoruz bilmediğimizden. Baya büyük Kaya solunu önünü taşları çektik altı komple boşluk. Bi ucunda bi taş öbür ucunda farklı bi tas yani koca kayayı iki tane taş tutuyor. Kayanın altınıda fotoğrafladım içini falan. Taşlar full kesme mezar taşı gibi. Dümdüz kesilirmiş taşlar çıktı her tarafında da onlardan var. Bu kendi kendine oluşmuş biyer mi. Yada ne gibi yol izlememiz gerekiyor. Çubuk tam kullanmayı bilmiyorum ama bu kayanın üzerinde kapanıyor. Nereye gitsem farklı yönele çıksam çubuklar burayı gösteriyor. 15-20mt aşağısından dere akıyor. Yamaç biyerde

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

karakartal88

Aktif Üye
GÖRDÜĞÜM KADARİYLA ESKİ ROMA MEZAR STİLİNE BENZİYOR .DAHA EVVELDE MEZAR SOYGUNCULARİ VARDİ ONUN İCİN O KOCA KAYALARİ ÜST ÜSTE KOYARLARDİ.MEZARLAR SOYULMASİN DİYE .O OTURAK TASİ İSE ONUN ALTİNA İCİNİ KONTROL ET OTURUNCA DİK KARSİDA NE DİKKATİNİ CEKİYO ARASTİRMA YAP DERİM.KOLAY GELSİN

Gezenti

Bilgili Üye
Bu gurupdaki yere bak kaafidir
Bu klozet gibi olan kayayi ve solt ustteki kayalari ayikla cikart yerinden komple dedektor tut
Buyuk kayanin altina aslaa girme girdirme dedigim yerden siftahi yap bolnasipler kolay gelsin
Eyvallah abim. İş başı yapıcaz izin gününde gelip devam edicem inşallah. Bizim dedektör burda iş yaparmı ki sağlam biri değil nokta makro simplex warda abim. Klozet gibi taşın solunda dediğin yeri ayıkliyim okey de abi ne vardır orda. Tecrübelerinize istinaden gömü mü oda mi mezar mı ?
Büyük kayanın altında oyalandık valla komple taş Kaya ordan oranın altından etrafından çıkarttım. Tuzak gibi birşey mi. O kayanın altında birşey yokmudur

Turko

Uzman
Dolmen gibi duruyor ama bilemedim genelde yamaç yerlerde olmaz düzlük alanlarda olur . Birşey çıkmaz ordan çıkarsa sürpriz olur .

Gezenti

Bilgili Üye
GÖRDÜĞÜM KADARİYLA ESKİ ROMA MEZAR STİLİNE BENZİYOR .DAHA EVVELDE MEZAR SOYGUNCULARİ VARDİ ONUN İCİN O KOCA KAYALARİ ÜST ÜSTE KOYARLARDİ.MEZARLAR SOYULMASİN DİYE .O OTURAK TASİ İSE ONUN ALTİNA İCİNİ KONTROL ET OTURUNCA DİK KARSİDA NE DİKKATİNİ CEKİYO ARASTİRMA YAP DERİM.KOLAY GELSİN
Oturak taşı dediğiniz klozete benzeyen demi.
O oturak taşın solundakı üst üste olan kayalardan mı bahaediyorsunuz sizde.
oturak taşının alt tarafında sarımsı taş gibi toprak çıktı. Kil toprak mi desem bilemedim.
peki bu klozete benzeyen taş oturak taşımıdır?
oturup baktığında derenin öbür tarafı öbür yamaç görünüyor. Detayli gittiğimdebakarim. Teşekkürler