• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalar bunada bi bakarmisiniz

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstatlar çok şey soruyorum sanirim bi yanlışımız olursa affola bi yerleşim yerinde bi köşede bunları çıkardım hepsini biliyorum ama içinde bi tanesini çöze medim

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Mal bulanındır ustama katılıyorum, bakır tespiti yapın ve diğer değerli tespiti yapınız bakır bakraç la mal konulduğu olmuştur,

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ustam peki o delikli taş ne olabilir ortadaki yuvarlak ve ağır bir malzeme kazı maya calisiyarum demirle cizmiyor bile ne için kullanılmis olabilir

ersen0010

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ustam peki o delikli taş ne olabilir ortadaki yuvarlak ve ağır bir malzeme kazı maya calisiyarum demirle cizmiyor bile ne için kullanılmis olabilir
Arkadaşım bulduğun nesleler çivi, mıh, kazan veya bakraç kulpu. Delikli taş ise büyük ihtimal yün eğirmek için kullanılan. Çıkrığın taşı olmadı lazım

Phoenix00

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam benim görüşüm o bakrac kulpları falan bundan 20 sene oncesine kadar köylerde yaygın olarak kullanılırdı suan bile varlar. Birde o kadar eskimiş durumda bile değiller şimdiye kadar toprakla temas halındeyse neredeyse tamamen curumus olması lazım dı benim fikrim bir şeye fayda vermeyecegi yönünde rast gelsin

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yerleşim yerinde bir taş yigmasinin işinden cıktı bunlar ustalar

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarımdımiz taş değil ustam çok sert bisi horasan gibi geldi bana ağır da

Üst Alt