Ustalar bunada bi bakarmisiniz

Bafra55

Bilgili Üye
Bunun hakkın da bilgisi olan ustalar yardım edin yokmu bilgisi olan ustalar

Bafra55

Bilgili Üye
Değerli ustalar bunlar hakkında daha net bir bilgi verecek ustalarım nerde

Bafra55

Bilgili Üye
Ustalar bunun ne olduğunu çözemedim ve bulamadim bilgisi olan varsa yorum larmi

Bafra55

Bilgili Üye
Üstatlar çok şey soruyorum sanirim bi yanlışımız olursa affola bi yerleşim yerinde bi köşede bunları çıkardım hepsini biliyorum ama içinde bi tanesini çöze medim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu resimdekiler bakrac tas tutangaclari kulplaridir
Buldugun yerde bakraclar da olmaliydi.bazi bolgelerde bulunmus icinde altin olanlari vardir..buldugun yere bidaha bak yada ayrinti anlat

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Mal bulanındır ustama katılıyorum, bakır tespiti yapın ve diğer değerli tespiti yapınız bakır bakraç la mal konulduğu olmuştur,

Bafra55

Bilgili Üye
Eyvallah ustam peki o delikli taş ne olabilir ortadaki yuvarlak ve ağır bir malzeme kazı maya calisiyarum demirle cizmiyor bile ne için kullanılmis olabilir

ersen0010

Bilgili Üye
Eyvallah ustam peki o delikli taş ne olabilir ortadaki yuvarlak ve ağır bir malzeme kazı maya calisiyarum demirle cizmiyor bile ne için kullanılmis olabilir
Arkadaşım bulduğun nesleler çivi, mıh, kazan veya bakraç kulpu. Delikli taş ise büyük ihtimal yün eğirmek için kullanılan. Çıkrığın taşı olmadı lazım

Phoenix00

Aktif Üye
Ustam benim görüşüm o bakrac kulpları falan bundan 20 sene oncesine kadar köylerde yaygın olarak kullanılırdı suan bile varlar. Birde o kadar eskimiş durumda bile değiller şimdiye kadar toprakla temas halındeyse neredeyse tamamen curumus olması lazım dı benim fikrim bir şeye fayda vermeyecegi yönünde rast gelsin