Tüneldeki Kum Engeli .

Meltun

Bilgili Üye
Üstadım bu yılan kamerayı yatay gönderebilirmiyiz kumların üzerinden yoksa yine sırık yada olta kamışı gibi birşeymi kullanmalıyız
En uzun olta kamışı 6 metre diye biliyorum yeterli ise niye olmasın veya sert bir tel yardımıyla yatay olarak gönderebilirsiniz.Bu arada farklı bir engelle "kuma çakılma gibi" karşılaşırsanız duruma göre farklı çözümler bulunabilir."örneğin kamerayı iki tekerlek üzerine monte edip yatay sürülmesini kolaylaştırmak gibi"

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Tespit yoksa islem olmamali.
İhtimal uzerine islem yapmak insani bezdirir.
Yer guzel olabilir, gizemli olabilir amma icinde birsey yoksa isimize yaramaz ki..?
Anladigim kadariyla bir tespitiniz yok.
Kanaatimce hata edilmis. Bu zamana kadar 3 kucuk yeralti sehri gordum, icinde civi bile yoktu. Maddi imkaniniz varsa ari buyuklugunde droneler var, iphone ile harika is yapiyor.

Kisaca once tespit sonra islem diyorum her zaman ki gibi.

İstnblaybrs

Aktif Üye
En uzun olta kamışı 6 metre diye biliyorum yeterli ise niye olmasın veya sert bir tel yardımıyla yatay olarak gönderebilirsiniz.Bu arada farklı bir engelle "kuma çakılma gibi" karşılaşırsanız duruma göre farklı çözümler bulunabilir."örneğin kamerayı iki tekerlek üzerine monte edip yatay sürülmesini kolaylaştırmak gibi"
Olabilir üstadım mantıklı.çocuk kamyonlarının tekerleri iş görür sanırım
Tekrar teşekkür ederim gelişmeleri paylaşacağım mutlaka

İstnblaybrs

Aktif Üye
Kardasim,
Tespit yoksa islem olmamali.
İhtimal uzerine islem yapmak insani bezdirir.
Yer guzel olabilir, gizemli olabilir amma icinde birsey yoksa isimize yaramaz ki..?
Anladigim kadariyla bir tespitiniz yok.
Kanaatimce hata edilmis. Bu zamana kadar 3 kucuk yeralti sehri gordum, icinde civi bile yoktu. Maddi imkaniniz varsa ari buyuklugunde droneler var, iphone ile harika is yapiyor.

Kisaca once tespit sonra islem diyorum her zaman ki gibi.
Üstadım günaydın.Konuya katılım göstermediği için burukluk hissettiğimiz üstadlarımızdandınız :)
Üstadım diğer ayrı olan iki noktada olduğu gibi burasıda harita üzerinden yola çıkarak bulundu.Zaman içerisinde elbette gelip bakanlar tespitini söyleyenlerde oldu boş olmadığı yönünde lakin hani bazı işlerde birşeyler içinize sinmezya bir boşluk olur tamamlanmayan bizimki o misal.benim şahsi fikrim ve hissim tam olarak işine hakim ve samimiyetle yardımcı olmaya çalışan birini buraya henüz getiremediğimiz yönünde.Hal böyle oluncada bir noktaya varamıyoruz çok uzun süre emek harcandı ve sonunda beklenip sağlıklı düşünüp sağlıklı yardımlar alıp ondan sonra harekete geçmenin faydalı olacağına karar verdiğim için durdurduk.Lakin bize bu konuda rehberlik edecek bir üstadda bulamadık.Aslında bütün çırpınışın özeti bu şekilde.Saygılarımla üstadım

İstnblaybrs

Aktif Üye
Hatta uzaktan kumandalı oyuncak araçlar bile iş görür.Allah C.C. nasip etti ise Her durumun bir çaresi bulunur.

Kesinlikle haklısınız üstad.Üçdört günlük bir fikir alışverişinden sonra sağlıklı veriler ve fikirlerle inşallah bismillah diyeceğiz tekrar.Rabbim nasip ederse.

Cann

Editör
Kumun ordan çıkması lazımda oda nerde burası hep tünel mi?

Y@vuz

Aktif Üye
Heyecan verici bi konu ama keşke bikaç resimle desteklenseydi kurt başı resmî, tüneldeki kum dolu oda resimler gözlerimizin pasını silerdi bi nevi