Tümulus çıkan su

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Merhaba, bunu nereden buldunuz acaba? Kitap mi acaba? Varsa bunun gibi dokumanlar paylasabilirmisiniz rica etsem
ustam 1965 ten beri tumulus acan mallarini hupleten yabanci arkeolarin kazi raporlarini cok okurum..yuzlercesinden bir ornek bu cizim..genede tumuluslere bulasmayin.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
3 metre den biraz fazla zeminde yüksekliği
Denizden yüksekliği 16-17 metre
Deniz eskiye göre 200 metre ilerideymis daha öncesi bilinmiyor
Su tatmadik bugün bakıcam
Kardeşim ben şundan dolayı söyledim. Denize yakın çoğu tümülüs gel git zamanı yapılıp kapatılır. Yani iriş deniz seviyesinde olur. Yanlış bilmiyorsam bir çapraz dar tüneli birde deniz taraında asıl tüneli olur. Sizin mekandaki su tuzlu ise denizdeki nemden kaynaklanıyor olabilir, Eğer tatlı su ise tuzağın kaynağına zarar vermiş olabilirsiniz. Görülmedik mekan için ihtimalleri yazmakla bitmez kardeşim.

Emir171717

Yeni Üye
Evet dediğin gibi biz girişi bulduk deniz seviyesinde denize 3-4 metre yakinda ama yukarıdan girdik diye oraya yönelmedik içinde tuzak vs olduğunu da düşündük ve çalışmak zor tam gözüküyor. Üstündeki ilk kilit taşı 7 saatte açtık diğer taşları açtık ama altta toprak var onu aşıp ana giriş kapısı ve kapağı olduğu kesin sonra icerde olacağımızı düşünüyoruz. En son oradan yeniden deneyeceğim. Su tatlı bu arada iki günde 10 cm yükseldi ortalama yarın yine bakacagim duvarlarda kayma yada çatlak vs varmı inmek zor merdiveniz iniyorum ama bakıp bilgi geçerim

sepetkaya

Editör
Emir171717 üsdat ekip bezince dağılmış, 12 metredeyken bırakmışlar ve bu saatten sonra dahil olmaları zor gözüküyor.. inşallah kazasız belasız sonuca varirsaniz hiç kimseye birşey söylemeyin, hakkı vardır illaki bir şekilde verirsiniz... Şu aşamada çok risk altindasınız, önlem almadan işlem yapmayın.. o su biraz daha yükselirse bu sefer suyu tahliye içinde uğraşmak zorunda kalacaksınız, 3 kere düşün bir kere hareket et, Allah yardımcın olsun inşaallah..