Tümulus çıkan su

Emir171717

Yeni Üye
Timulus açımı yapıyoruz. Dış bulgular ile başladık.
Ölçümler ve bulgular ışığında başladığımız bu çalışmada sorun ile karşılaştık.
İlk içini anlatayım
6 metre kıl katman
Altında ilk olarak gri yanmış kıl 1 metre (kırılmış salyangoz kabukları var)
Altında bir metre kille karışık micir 1 metre
Yine Kırec taşı (1 metre)
Altında gri kıl (1 metre )
Taşlı toprak tarzı 20 cm toprak 20 cm taş midyeli delikli
Altında 50 cm düz özel yapım taş
Altında 40 cm sarimtirak kokulu toprak
Altında 40 cm açık kahverengi toprak (içimde iki üç tane midye Dolma midyesi çıktı toprak kille karışık)
Altında 20 cm toprak 20 cm Beyaz sert taş
Altında 2 metre elenmiş kırmiziya yakın içinde neredeyse hiç taş yok
Altında suanda kazilan 40 cm çakıl taşı olan killi topraktan çalışma yapıyoruz
Suanda kaldığımız mesafe 17 - 18 metre civarı en son katmandan toprakta çalışma kuruydu gece bıraktık geldiğimizde sabah yan duvarlar (elenmiş toprak ) bir metre yakın üstte islaklik başlıyor asada çalıştıgimiz yerde 2 cm SU birinkintisi var acaba neden? Nasıl bir yol izlemeliyiz burada bırakıp gitmek saçmalık ama su kafanızı karıştırdı geçtik mi düşünüyoruz sizce tuzak midir yoksa birikmiş şu mudur? Nasıl yol izleyelim boşuna mi gidiyoruz

Aynı zamandada güzel bir anlatım olmuş
S.a değerli kardeşim site kuraları okuyalim uyalım kazi kelimeleri kulanmayin calışma deyin bazi yerler dözeltildi bilgin olsun iyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Mübarek deniz mahsülleri ofisi gibi :)
Buranın tümülüs oldugu yönünde şüphelerim var kardeş lakin ya noktada prob var yada burası tümülüs değil bu mt çoktaan bişiler görünmesi gerekiyordu kanaatim bu yönde

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ne katmani cikar biz onu bilirizdee..sen 17 18 mt kazilmaz onu biliyonuzmu.tepesindenmi basladiniz.naaptiniz..bu saatten sona bi sey olmaz ordan.ara muzecileri gelsin toparlasinlar orayi.sende voltani al kardes

hades40

Bilgili Üye
Magma'ya az kalmış:200: Okadar derinde ne arıyorsunuz?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam adres doğru giriş yanlış olmuş. Konya Ereğli göztepe timülüsünde 2 kişi bu şekilde üstten timülüse yanlış biçimde girdikleri için göçük altında kalıp öldüler.. Tümülüsün girişi yandan olur siz anladığım zirveden aşşa iniyonuz usül yanlış...

Tastan

Editör
18metre ben azminize saygı duyuyorum nasibinizi bulursunuz inş. Ama siz tespitlerinizi tekrar bir gözden geçirin emek ziyan olmasın

wesli1986

Aktif Üye
kaynak ustam gece gece sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün emi bu nasıl bir laftır yahu deniz mahsulleri ofisi gibi 10 dk dir gülüyorum ama gerçekten haklısın böyle bir tümülüs olamaz bu işte bir yanlıslik var adamlar tumulusun dibini bulmuşlar hala kazıyorlar odalar yukarda kalmış allah aiyiligini versin

wesli1986

Aktif Üye
Hepsi olmasa da genelde doğu batırır zatı tumuluse baktığın zaman girişin olduğu yön öbür taraflara göre biraz alçak ve yaygındır tumulusun her tarafi tam doğru biçimde piramit gibi çıkmaz girişin olduğu yon farklıdır ilerden bakınca anlarsın mümkünse uydudan bak ne demek istediğimi anlarsın doğu batı tarafına bak biraz cikintilik vardır yaygındır orası aklında bulunsun çok derine inmisssiniz şimdi çoktan içerde olmanız lazımdı rabbim gönlünüze göre versin inşallah megeinizin karsilini alırsınız

Storm

Editör
Azimle çalışan duvar derler ya sizin ki o hesap olmuş ustam maşallahınız vad ben 3 metreye eriniyorum.. İnsan eliyle işlem yapılmadığı Belli madem makina var. Uzaktan cıplak gözle incele bi çıkıntı bi burun yapan yer ya da çöküntü araziye aykırı olan bir yer olması şazım genelde güneşin tam doğuş noktasından batısına kadar güneş ışığı alacak yer olur. Kıs şartlarında ise kuzey doğu makbuldür

The Thing

C*
Süper Moderatör
Drok dolgu olmadan iyi gitmişsiniz de, zannedersem koridor yok ortalıklarda, hunik mi yassımı bu tepe?

Emir171717

Yeni Üye
Evet üstten girdik bu yüzden uzadı katmanları doğru olduğuna işaret ama giriş yanlış biz yanlıyanlış ve bilinçsiz girdik bırakmakta istemedik