Taş-Kaya-Horasan Kırma Teknikleri

Definecikuzu

Bilgili Üye
Merhaba değerli forum üyeleri
Bir ören yerinde kasa olması çok muhtemel bir yapıya denk geldim taşın toprâgin üstünde kalan kısmı doğal kaya ama altı krem renginde 1 de yuvarlak oyması olan bir taş toprağın ustunde kalan doğal kaya ile toprağın altında kalan krem rengi taş birbirlerine gri renkli bir maddeyle yapıştırılmış şimdi konuya gelirsek alttaki krem rengi tasa yapmadığım kalmadı 4 purmuzle 3 saat ısıtıp 1 tonluk tankerle sokladim 2 pikinik tüpü patlattım 1 Hilti yaktım traktör var elimizde ama gücü yetmiyor kaldırmaya tasa balyoz vuruldugunda balyoz geri sekiyor şimdi asıl sorum bu taşı kırmak için farklı bir metod var mı aklınızda ilerleyen günlerde altında mutfak tüpü patlatmaya düşünüyorum son çare olarak ?? piknik tüpleri patliyor patlayan parçalar etrafa bile dagilamiyor aynı bu taşa bir tumuluste de rast gelmiştim sırf bu taş yüzünden yarım bırakmak zorunda kalmıştık değerli ustalarımın tecrübelerini bekliyorum...

Definecikuzu

Bilgili Üye
Kayanin dayanamayacagi tek sey ısıdır.
Yer musaitse; ustunde ve yanlarinda 8-10 tane kamyon lastigi o kayayi isitmaya yeter.
Yazmayı unutmuşum ustam kusura bakma 4 torba Rus linyiti yaktık altında 5 6 saat yandı sonra 1 tanker su boşalttik toplam kirdigimiz alan 2 el kadar yer

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yazmayı unutmuşum ustam kusura bakma 4 torba Rus linyiti yaktık altında 5 6 saat yandı sonra 1 tanker su boşalttik toplam kirdigimiz alan 2 el kadar yer
Sorun olmazsa bir fotografini yuklersen kayayi bir gorelim.

Sagi solu destekli mi? Bu onemli bir detay.

Definecikuzu

Bilgili Üye
Sorun olmazsa bir fotografini yuklersen kayayi bir gorelim.

Sagi solu destekli mi? Bu onemli bir detay.
Hocam daha önce de konu açtım lakin çok tatmin edici cevaplar alamadım bu yere yaklaşık 36 yıllık taş ustası da uğraştı alttaki tasi oda kiramadi üstteki taş balyozu vurduğunda kırılıyor sıkıntı yok şimdi resimlerini atıyorum

Definecikuzu

Bilgili Üye
Hocam daha önce de konu açtım lakin çok tatmin edici cevaplar alamadım bu yere yaklaşık 36 yıllık taş ustası da uğraştı alttaki tasi oda kiramadi üstteki taş balyozu vurduğunda kırılıyor sıkıntı yok şimdi resimlerini atıyorum
Taş ustasının muhteşem çözümünü de soyleyim bu taş bir şekilde toprak üstüne çıkartılıp ispiralle kesilecek bre adam ben bunu toprağın üstüne çıkartabilsem zaten yerim o taşı???

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko ustam seni hep işaretlere yazılara mi cagiracaz birazda arazi deneyimlerinden de bahset bize ?
Usta benim işler farklı koleksiyona giricek iş olucak sen devam et ben takip ediyorum senin konularını iyi gidiyorsun masallahin var cihazlar taş kırıcalar falan