Sakullerim....

poseidon2023

Uzman
hayırlı düşünen işi hayır olur Rabbim kolaylık versin

timur964

konularim
bilekte nabız bölümünde 4 5 cm yukarda tutarak yuvarlak ve paralel hareketi ne anlatır acaba

kabakburgiba

Operatör
bilekte nabız bölümünde 4 5 cm yukarda tutarak yuvarlak ve paralel hareketi ne anlatır acaba[/QUOTE timur ustam.nabız bölümü derken,kalp hizasınımı kast ettin.önce buna bi açıklık getirirmisin yanlış anlaşılmalara meğil vermeyelim.yerden 4 5 cm dersen o başka,o zaman konuya gireriz.tamammmı kardeşim. sağlıcakla kal.

timur964

konularim
kabakburgiba ustam doktor nabız sayar ya bilekte . dua ederken eli açarız ya bu şekilde iken sol kol üzerinde şahkul tutulduğu zaman dairesel ve paralel farklı hareketler oluşuyor farklı kişilerde . zeminle toprakla defineyle alakalı deyil . kişilerde oluşan hareketler ne anlatır acaba bunu sormuştum . işallah anlatabilmişimdir

kabakburgiba

Operatör
tamam anladım ip uzunluğunu yazarmısın.20 cm den tutuyorsan,tam bileğinin üstüne getirmeönce açıktan tut.s onra atım yapar ana damara doğru,ilerle tam damarın üstüne gelince atım durur.bu sefer damarın gittiği ve geldiği yönde ileri geri hareket eder.kan damar yollarını böylece takip edebilirsin.bide şöyle dene ip uzunluğunu 20 cm tut.bi tarafa çürük portakal koy. yan tarafınada sağlam portakal koy ,ikisi arsındaki dönme yani tur sayılarını say.ikiside ayrı istikamete dönecekler.sağlam olan saat yönünde,çürük olan ters yönde.şakülle tansiyonunuda ölçme imkanın olur.