Kendi arazim bir uygarliğin yaşadiği alan çikti. Bilgisizim yardim gerekiyor

Renix

Bilgili Üye
Benim kafama takılan kendi arazinizin böyle dağlık taşlık biryer olması .Eksen ekilmez biçsen biçilmez bildiğin dağ başı medeniyet yaşam alanı burası , sizlere nasıl sattılar burayı.
Almayandaki arkeolog burasının mezarlık oldugunu biliyorda burdaki bu işi yapan , burasını satarken veya imara açarken medeniyeti nasıl satıyor anlamış değilim .
Burası 1 zeytinlik bahçesi sankim 1200 dönüm olayıda bundan olsa gerek ama evet bazı noktalar arazinin sınırında tepeler olabilr

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Benim kafama takılan kendi arazinizin böyle dağlık taşlık biryer olması .Eksen ekilmez biçsen biçilmez bildiğin dağ başı medeniyet yaşam alanı burası , sizlere nasıl sattılar burayı.
Almayandaki arkeolog burasının mezarlık oldugunu biliyorda burdaki bu işi yapan , burasını satarken veya imara açarken medeniyeti nasıl satıyor anlamış değilim .
Sorgulayici zihniyetleri ve gerceklik algilari acik olanlari cok seviyorum.

Katun

Yeni Üye
Burası 1890’dan bu yana benim ailemde. Ondan öncesinde zaten birinden satın olarak alınmadı devlet tarafından verildi. Burası mali açıdan çok değersiz dağın başı yani biri bize satmadı dedelerimizden bize kaldı. Zeytin toplamaya gidiyoruz başkaca kimse çıkmaz yani oraya.

hayalsaati

Bilgili Üye
Selam A. Ustam. Geçen bir kiliseyi gezmek için gittim bizim burda. Kapı kilitli. Sordum kimde diye. Dediler sahibinde. Adamın elinde kilisenin tapusu var. Daha söz dememe gerek var mı?

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bayan mezarı dediği yerin nişanesi varmıydı acaba neye göre söyledi bunları oraları resimlersen bizde deneyimlerimiz kadar sana yardımcı oluruz. Ayrıca yanlıs anlama ama o arkadaşın nasıl derinlik tespiti yaptı hiç anlamadım

Katun

Yeni Üye
İşaretlerden ve mezarda yatanın öneminden belli oluyormuş kaç metre derinlikte olduğu birkaç gündür bende araştırıyorum. Ayrıca arkadaşımın yalan söylediğini düşünmüyorum hocam adam ne diye yalan söylesinki bi çıkarı yok yani.

Pirana

Bilgili Üye
İsaretler bulman gerek usta el isciligi ile yapilmis bahsettigin yerlerde

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bak güzel kardeşim benim bildiğim önce işaretler varsa yazılar varsa mekanlar incelenir ortalama hangi kavmin yaşadığı sonra hangi yıllarda yaşadığı çıkartılır ve bunlar çıkarılınca o kavmin ritüelleri göz önünde bulundurularak daha önceden bilinen derinlikler verilebilir ama senin bu arkadaşın sadece mezar var su derinlikte dedim mi orada bi dursun. beni yanlıs anlama hiçbir arkeoloji uzmanı yukarıda belirttiğim şeyleri bulmadan söyleyemez sana derinliği ayrıca bu yukardakiler bilinse bile yine de net bir bilgi olamaz çünki o bölgenin kaç kere deprem geçirdiğini kaç defa heyelan gecirdiğini bilemezsin bi toprak kayması olsa üzerine metrelerce toprak biner daha ne söyleyeyim bilemedim
neyse sen ana sabit kayalardaki işaretlere yogunlaş ve hepsini resimle mutlaka güzel işaretler vardır

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Katun...

Sevgili kardeşim şöyle resimlere bakınca sizin arkadaşa hak vermemek elde değil. çok ama çok zorlu bir alan. Ve burada medeniyet işi var . Sevgili kardeşim medeniyet işleri zorlu işler . Sizde bu işin altından kalkamazsınız. Vede yarın öbür gün buradan bir emare çıkar ise size hiç fayda sağlamayacağı gibi zararı da dokunabilir şöyleki medeniyet işlerinde zırnık alamazsın birde yerinden olursun koyarlar sit alanı damgasını hadi gülüm yandın. Bu tür yerlerden çıkan envanterler den hiç bir şey vermezler . Ha burada bir şansın var oda kolay ulaşılabilecek yerler mezar gibi lakin işaretleri bulman gerek kare oyma yada yuvarlak oyma vs vs vs yani en azından işin basitleşir. Mademki orası bir kral mezarıdır ve aslan vardır bak bakalım şöyle araştır bu sizin yörede hangi kralıklar yaşamış . ona göre mezarınında ne tür bir mezar olabileceği az çok meydana çıkar. Aslan bütün kavimlerin ve medeniyetlerin çoğunda kullanılmıştır tüm dinlerde de illaki hep vardır. İslam dininde bile allahın aslnı Ali ve miraçtaki aslandan söz edilir. Anıtkabir yolunda bile aslanlar vardır . Yani liderleri ve kırallıkları korur. Sizin tek yapmanız burada yaşayan kıralıklar hakında bilgi toplamak ve ondan sonrada burada o aslanlı yerin traşlanmış kaya olan yada başka türlü eşyanın tabiatına aykırı duran ve işçilik olan kayalara yada mihraplı yada nişli kayalara yönelmen ve resimlemen . Birde aklımda iken madem burası kral mezarı buraya gelen rarihi bir yol olmalı ve bu yol üstündede başka aslan figürü olmalı oda krala giden yolu bekler . Kolay gelsin sevgili kardeşim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Katun güzel net çok yönlü fotolar çek.Arkeologlar burada. 20 metre derinmiş yalanını yesinler.Tümülüs mü bu 20 metre.Kayalık aalanda bir kaç metreden derin olmaz.Bazen kapak olur direk odaya mahzene girersin bazen tünel olur.Tünel dediğimiz dramos.Bir kaç metre.Sen fotolar çek getir paylaş bakalım.Yemişim arkeoloğunu 20 metre yalanını.

sef_er

Operatör
@malbulanindir ustam, kazama ustanin sorgulayici olmasi bencede gayet guzel ve dogru. Fakat antalyada saklikent kayak merkezi ve etrafındaki yuzler belkide binlerce donum arazi 1 kisiye ait, en azindan ben oyle duydum. Ve bolge tabiki kayalik. Yani olabilir, fakat bu kisi bunu burda niye yazsin. Konuyu bilmese ne olur, arastirir ogrenirsin. Fakat konu sahibi genc ve tecrubesiz bir kardeşimiz, ben kendisini uyardim