Kendi arazim bir uygarliğin yaşadiği alan çikti. Bilgisizim yardim gerekiyor

hayalsaati

Bilgili Üye
Gönderdiğiniz resimlerde mezar olabilecek bir emmare göremedim. Yoktur demiyorum. Resimlerde yok. Resimli konulara bir göz atarsanız arazide nerelere dikkat etmeniz gerektiğini bir nebze anlarsınız. Ustalarımız bir işatet iz görürlerse bağlasanız da durmaz yorumlarlar. Saygılar.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu alanı araziyi bol bol resimle bu resimlerde gözükmüyor yıldızlı yerleri yakından 4 tarafından fotağraflandır size arkadaşınızın 20 metre dediği yeride bakalım yönlendirir arkadaslar varsa bir işaret .Ekli dosyayı görüntüle 237832

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Arazi kendime ait 1200 dönüm. Arazime bazı arkadaşlar geldi ve çok fazla Kaya mezarının olduğunu söylediler bence ciddiye almadım. Fakat Almanya’da arkeolog bir arkadaşım var ona bazı fotoğraflar gönderdim oda atlayıp Türkiye’ye geldi. Kral mezarlarının ve çok fazla Kaya mezarının olduğunu hatta yürümeye bile yer olmadığını dile getirdi. Çok fazla işaret mevcut ama bana söylediği 20 metre kadar kazılması gerektiği. Size asıl sormak istediğim burası dağlık bir alan kepçe girmesi mümkün değil ben burasını nasıl değerlendirebilirim? Gerçekten bu konular hakkında 0 bilgiye sahibim.
merhaba hoş geldiniz
çok fazla kaya mezarının çok fazla işareti olması lazım hocam
mezarların bulunduğu alanda başka ipuçları da vardır mutlaka
sizin eklediğiniz fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kayalarda ne bir iz var ne de işaret
tek dikkatimi çeken yanılmıyorsam zeytinlikler
almanyadaki arkadaşınıza gönderdiğiniz fotoğraflar bunlar olamaz diye düşünüyorum
yoksa 2000 küsur kilometre yolu aşıpta gelmezdi

Katun

Yeni Üye
Evet arazi 1200 dönüm birçok yerde net olduğunu söyledi

harunasln

Aktif Üye

Katun

Yeni Üye
Aynen kardeşim arkeolog burada 6-7 adet Kaya mezarının 2 tanesininde bayan olduğunu söyledi.

Katun

Yeni Üye
@_mithra kardeş daha çok fazla fotoğraf mevcut aslında.

sef_er

Operatör
İyi hocam sit alani ilan ederler, sende hicbirsey yapamazsin, birde bu siteye yazdın, şaka degilse seni tebrik etmek lazim, artik koruma kurulluyla ugrasirsin, insaallah hayirli olur

Katun

Yeni Üye
Burası tepe ama daha kolay bölgelerde de mevcut.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Benim kafama takılan kendi arazinizin böyle dağlık taşlık biryer olması .Eksen ekilmez biçsen biçilmez bildiğin dağ başı medeniyet yaşam alanı burası , sizlere nasıl sattılar burayı.
Almayandaki arkeolog burasının mezarlık oldugunu biliyorda burdaki bu işi yapan , burasını satarken veya imara açarken medeniyeti nasıl satıyor anlamış değilim .