İşin neresindeyim

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yıllardır kaya mezarları ve kaya aralığı mezarlarla bir şekilde haşır neşir oldum.
Bunun akabinde her definecinin peşinden gittiği zemin altı ve tümülüs dahil her yönüyle ugraşsamda hobi olarak, beni cezbeden ve ilgimi çeken tek şeyin bulunamayan o girişlerdi. Belki 2000 yıla yakın ve bu tarihi geçmiş sunu canakları ve nişleriyle bazen ruh delikleriyle kendini ele veren bazende arazinin yapısı gereği bulunduğu noktaya gidilebilen ancak bir türlü giriş neresidir bulunamayan gizemli yerler.

Hani Eşkıya belgelerinde geçen bir söz vardır ya, bizim gömümüzü gün yüzüne çıkaracak insanı anadolu kadını doğurmaz dogurursada batı diye bir şey kalmaz diye, evet bu büyük bir laf olur belki lakin bu adamların ne söylemek istediğini yıllar geçti ancak daha yeni anladım.

Bu güne kadar her şey Anadoludan gitti çok az şey kaldı diye düşünürken, en basit olanların gittiğini ancak gerçek define ve Hazinelerin hala durduğunu gördüm. Çünkü bahsedilen yerler kesinlikle üç beş günlük değil aylar yıllar bazen ömür isteyen yerlerdir!

Çoğumuz bu güne kadar, işcilik varmı yokmu işaret varmı yokmu noktasındayız. Aceba horasınmı bu diye sorar karamsarlıga düseriz.

2000 yıl önce hangi Tecnoloji ile ne kadar işcilik yapılabilir, bir belirti bir iz arar dururuz!
Açılan konulara çekilen resimlere bakar ve sadece mantığın el verdiği çerçevede degerlendiririz olayı. Kısaca yapılan yapılmak istenilen düşünülen her şey yanlış olduğundan yarım kalan yada yanından bile geçmeyen işcilik ve çalışmalarla her bir umut tek tek söner gider.
İşi bilmedikten sonra burda şans yaver gitmedi başka yerde şans deneyelim düsunceside insanı bir yere götürmez! Yani o günkü taş işçiliği tecnoloji bu gün yok ve asla olmayacak!

Özet olarak bir yere gittiniz veya elinizde bir yer var bariz işaretler ışığında mezar olduğunu anladınız. Ordaki sunu canagının verdiği yön yada ikinci üçüncü isaretin vereceği ezberlenmis mesafe yada yine yön bana göre bu gün yanlışın ta kendisidir. Geçmişte de bir çok kez zikrettim her işaret kendine özgü çözülür bire bir aynı isaretin dahi gomusu varsa aynı yeri mesafeyi yönü vermez dedim.

Anlatmak istediğim şey girişler aslında. Horasanın ne olduğunu iyi bilmek kadar hangi dönemde nasıl ne şekilde kullanılmış bunu bilmek önemli olsada. % 99 girislerde ana kayanın kendisi kullanılmış kesme oturtma Çakma taşlar ile girişler kapatılmıştır.

Bu girişler cubukla zor bulunur, cihazla imkansızdır. Her ne kadar Gpr cihazlar iş yapsada en güvenilir tespit gözlemdir. Çoğu kez sigara kağıdı arasına sığmaz Çakma kayalar girislerde yer alsada bir çok kez sigara kağıdı arasına sığmaz ana kaya ile aynı birebir ayırt edilemez yerlerde girişler vardır!
Çoğu yerde giriş alanı bir bütün olarak sıvalı ve ana kayaya uydurulmus olsada, sıva olmadan dahi fark edilmeyecek derecede iscilik yapılmış olup girişi kapağını sezmek imkansızdır. Kalınlıklmı bu soruyu çok sordum kendime ve bilir kişi diye duşündüklerime 20 cm den tutun ta 50 cm kadar bulup giren çok olmuş. Ama dedigim yerlerde 50 cm i geçin 2 metreye kadar gidin. İlk açılan 20 cm size yolun doğru yada yanlış oldugunu anlatır. Çünkü aşırı benzetme ce gizlemek için yapılan işcilik ilk 20 cm dedir. sonrası dogallıkla inanın alakası olmayan bir giriş tır.
Öyle bam sesi gelmez denildiği gibi tıkla bul orda işine yatacak bir şey dahi olmaz. Kalın olduğundan cekicle tıkla bulamazsın.
Laf olsun torba dolsun diye kendince bir şeyler aktarların yüzünden boşuna ugraşmayın, ezberleri ezberletilenleri unutup gözünüzü açın elimde cihaz yok adam 100 bin TL lik cihazla buluyor geçin bunları, defineyi cihaz bulmaz insan kendi bulur. Bu son konu dedim bir çok kez gerçekten bu kez son konu. Her kes Allah a emanet olsun. Bir zamanlar gördüklerimi bildiklerimi anlatayım diye durdum ama bu iş resimle yazıyla anlatılmaz eğer öyle olsaydı her gece bir define cıkarmıştım, aksine boş çalışmak ve umut bağlamak yanıma kalan oldu. Gözünüze güvenin mal olan yerde yeşil küf ve oksiti izleyin Altın gümüş bakır hepsinin verdiği renk yeşildir. Burnunuza güvenin hepsinin kokusu aynıdır. Gerisini boş verin.
Haa yeri buldunmu almakta öyle kolay değil, bilen bilir telefonla görüstügüm 3-5 kişi var burda bir aydır psikolojim iyi değil. Bulursun görürsün alamazsın hacı hoca hikaye bir bulaşmasınlar yeterki! Yani kıymetini bilene zenginlik sağlıklı yaşamak. Akıl beyin kalmadıktan sonra kim neylesin serveti. Ayağına takılacak yoksa yeri bulur illa alacağım dersen tek alacağın şey Nalet olur. Öyle ben alırım ben girerim yeterki gözüm görsün diyenler bir bok bilmiyor. Her şeyi Allah versin her keze Selametle!

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Sedegor ustam s.a. yazi guzel okudum tasdik edilip ders nitelikli bir yazi...ayrica nasilsin iyisindir insallah varmi bi gelisme diyeyim..

Pscyhe

Engellendi
Biliyom ondan sordum zaten kardesim iyise cok sukur diyeyim..bunlar gelir gecer onemli olan can sagligi gerisi hikaye bence..sikintilardan kurtulduysan durmak yok yola devam o zaman..diger konu ne oldu gorusebildinmi bi yardimi olabildimi hocamizin...

Sedegor

Engellendi
Biliyom ondan sordum zaten kardesim iyise cok sukur diyeyim..bunlar gelir gecer onemli olan can sagligi gerisi hikaye bence..sikintilardan kurtulduysan durmak yok yola devam o zaman..diger konu ne oldu gorusebildinmi bi yardimi olabildimi hocamizin...
Yok görüsmedim onunla, kendim baş ediyorum eskisi gibi değil artık. Yarım kalan yada başlayacak yerde yok ))) bitti bu iş benim için ))) tek kendi yerlerim değil başkasına yazdığım şeyin musibetide beni buluyor. Uzak kalınca iyi )))

Son düzenleme:

Tastan

Editör
Yuregine saglık Sedegor ustam fikirleriniz alana cok kıymetli bızım için enbuyuk hazine zaman degerlerin ve saglıktır hiç şüphesiz gerisi ayrıntı yada tefarruatlar olmalı umutlar birer kayada sabit kalmamalı ki sonrası hüsran olmamalı....!!! SAYGILAR...

Sedegor

Engellendi
Yuregine saglık Sedegor ustam fikirleriniz alana cok kıymetli bızım için enbuyuk hazine zaman degerlerin ve saglıktır hiç şüphesiz gerisi ayrıntı yada tefarruatlar olmalı umutlar birer kayada sabit kalmamalı ki sonrası hüsran olmamalı....!!! SAYGILAR...
belli bir süre evet dediğin doğru, ya sonrası hobi felan olmaktan çıkar bu iş hastası mübtalası olursun. Degindigim nokta bulmak zengin olmak değil, gerçek bir defineci parayı düşünmez çok o sonraki asamadır, geçmişin izini kokusunu sürmektir mübtala eden. Ve her şeyi biraktırıp bağımlısı eder sen istemesende her şeyin sadece dağ taş olur. Sigaraya benzer icmezsen olmaz ))) ikisindede erken gelen ölüm )))) bana göre ))) Defineci parayı düşünse bu işi bırakır, ben günlük 500 TL harcıyordum en az düşün ))) o paralar dursaydı ))))

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bende nicedir yazmıyor diye merak içindeydim. İnşallah tez zamanda bu musibetleri atlatırsın. Bir insanın en büyük zenginliği akıl sağlığıdır. Bir müslümanın en büyük definesi ise Kur’andır. Bu sebeple Ayet-el kürsi zikrini araştırıp başlamanı tavsiye ederim. Biraz ağırdır ama en kuvvetli kalkandır. Öyle 50 tane 100 tane okuyayım değil ;) Hacı hocayı geç. esmalardan mevcut durumuna uyan bir Esma’nında zikir adedini öğrenip başlaman gerek. Unutma şeytan laneti dahi gücünü esmalardan alır. Bir süre uzak kalmalısın. Tez zamanda sıhhatli olman dileği ile.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Gecmis olsun kardasim.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sedegor ustam çok geçmiş olsun. Rabbim yar ve yardımcın olsun.