Doğal toprak mı yoksa doldurma mı?

tümülüslü

Yeni Üye
bence doğal. çünkü toprak katmanlarından anlaşıldığı üzere, herhangi bir bozulma, karışma yok. katmanlar muntazam...
sanırım 1 milyon yıldır orasını kazan ilk kişi sizsiniz...
abiler hiç mi ümit yok şuan kafama sıkasım var :174:

tümülüslü

Yeni Üye
Nizami toprak katmanları dogallıgını arttırıyor işlem yapılan dolgu toprak kendini belli eder kirec kemik küp dere tasları gibi emareler cıkar anlarız neyle mahsen tespiti yaptınız bilmiyorum ama suyun olması büyük yanılgılara sebep olur bunu dıkkate alın tespitlerinizi tekrarlayın emin olmadan yorulmayın umarım emekleriniz karsılıgını bulur ustam
üstadım iyi hatırlattın ilk 2 katmanda kırmızı kiremit (küp parçaları gibi) parçalar çıktı

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
tümülüslü sen bize o işlem yaptığın yerin çevresini bu sitenin resim yükleme linkine göre foto yüklee belki biz çevresinde daha kolay bir yer nokta işaret görür senin işini kolaylaştırır yardım ederiz başka yolu yok kardeş

Cann

Editör
Derinlik kac mt kazdiniz..?

Tastan

Editör
üstadım iyi hatırlattın ilk 2 katmanda kırmızı kiremit (küp parçaları gibi) parçalar çıktı
Ozaman ümit var demektir usta işleme ara verip tespitlerinizi netleştirin cevresi dahil birkaç görsel atarsanız bölgeden yardımcı olacaktır ustalarımız

Turko

Uzman
ince kum yada milek gibi çamur tarzı katman çıktımı ?

Storm

Editör
Seni buraya çeken toprak katmanlarının farklı olmasıyla birlikte oluşan mineraller dostum. Boşluk testini düzgün yapamamıssınız. Toprak içi oksitlenmedeki mevzu cekmis size buraya. Tespit yaptığınız yerde her 1 metre de bir yeniden işlem yapın yoksa Allah göstermesin insandski o hırs magmaya kadar götürür

tümülüslü

Yeni Üye
Derinlik kac mt kazdiniz..?
şuan için 5 metre. üstadlarım önemli bir detayı söylemeyi unuttum affola. biz mahzene ortadan girmeye çalışıyoruz. giriş dediğimiz yerde bir kaya var ve kayada üçgen harfi var. ayrıca bizimle beraber gelip bize burayı gösteren kişi mahzenin içinin yaklaşık 200 metre uzunluğunda olduğunu tespit etti. fotoğraflamıyorum çünkü sürekli hava karardıktan sonra gidiyoruz fakat şansımı deneyeceğim:227:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ustam üzgünüm ama seni bu doğal ortamda bu derinliğe indiren yanlış ar-ge yada eksik bilgi.. İnşallah ben yanılırım sen kazanırsın bolnasipler kolay gelsin... tümülüslü hatırlıyonmuu konuyu ilk açtığında bunu yazmıştım kafan yeniyeni ayıkıyoo deemii

tümülüslü

Yeni Üye
ince kum yada milek gibi çamur tarzı katman çıktımı ?
yumuşak toprak katmanlarından sonra çıkan katmanlar okadar sert ki kazma kesinlikle işlemiyor. ince toprak tarzı birşey çıkmadı da belki oda çıkar. çünkü her 1 metrede 1 katman değişiyor.

tümülüslü

Yeni Üye
ustam üzgünüm ama seni bu doğal ortamda bu derinliğe indiren yanlış ar-ge yada eksik bilgi.. İnşallah ben yanılırım sen kazanırsın bolnasipler kolay gelsin... @tümülüslü hatırlıyonmuu konuyu ilk açtığında bunu yazmıştım kafan yeniyeni ayıkıyoo deemii
evet üstadım herkese çok teşekkür ediyorum. gündüz bir vakitte veya gece imkan dahilinde etrafı fotoğraflamaya çalışacağım. ayrıca bi kaç arkadaş kendimize 2 metre daha verdik 2 metre sonunda bir yapı tarzı birşey bulmaz isek burayı kapatıp gideceğiz