Doğal toprak mı yoksa doldurma mı?

tümülüslü

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 219156Ekli dosyayı görüntüle 219157Ekli dosyayı görüntüle 219158Ekli dosyayı görüntüle 219159Ekli dosyayı görüntüle 219160Ekli dosyayı görüntüle 219161Ekli dosyayı görüntüle 219162Ekli dosyayı görüntüle 219163

Yorumlarınız benim için çok önemli.

Üstadlarım bu toprak katmanlarının olayı nedir? Etrafta ki emare olayına hiç girmek istemiyorum. Benim için önemli olan doğal toprak mı yoksa doldurma toprak mı? Eğer doldurma ise aşağıda ne ile karşılaşacağız?

Tastan

Editör
Toprak katmanları bölgelere göre degişir tahmin etmek çok zor .neye göre işlem yaptıgınızı siz biliyorsunuz bu katmanlarda nelerle karsılaştınız işlem kolaymıydı tespit yaptınızmı su olayı ayrı bir muamma buyuk yanılgılara sebebiyet verir daha acıklayıcı bilgi aktarırsanız daha saglıklı bilgiler alabilirsiniz

Mehmet_mehmet

Engellendi
jeolog ustam baksın müsait olduğunda, benide çok ilgilendiren konudur bu konuda bilgi ihtiyacım var

jeolog

Co Admin
Co Admin
Dogal mi degil mi diye zemin alti yapisi ile ilgili tereddute dustugunuzde (eger sondaj atamiyorsaniz), 3-5 metre yanina yaptiginiz calismanin benzerini yapin. Ayni siralamaya rastlarsaniz dogaldir.
Toprak uzerindeki bitki ortusu, iklimsel etkiler ve tasinma sebebiyle gelmis materyaller/mineraller ve bunun gibi diger dogal sebepler sonucunda farkli renk ve yapida gorulebilir. Uzun bir zaman surecinde de cokelmeler farkli tabakalar olarak gorulebilir.
Simdi bir cukura bakarak (cozunurluk dusuk fotoda) bu dogal mi degil mi derseniz size soyleyebilecegim gorunen gayet dogal.

tümülüslü

Yeni Üye
Toprak katmanları bölgelere göre degişir tahmin etmek çok zor .neye göre işlem yaptıgınızı siz biliyorsunuz bu katmanlarda nelerle karsılaştınız işlem kolaymıydı tespit yaptınızmı su olayı ayrı bir muamma buyuk yanılgılara sebebiyet verir daha acıklayıcı bilgi aktarırsanız daha saglıklı bilgiler alabilirsiniz

mahzen var diye işlem yapılıyor. işlem çok zordu katmanlar çok zor kırılıyor fakat kırdıktan sonra ki parçaları elimizle çok rahat bi şekilde kırabiliyoruz. su olayı benide çok şüphede bırakıyor ve derinliğe girdikçe suyun şiddetide artıyor.

tümülüslü

Yeni Üye
Dogal mi degil mi diye zemin alti yapisi ile ilgili tereddute dustugunuzde (eger sondaj atamiyorsaniz), 3-5 metre yanina yaptiginiz calismanin benzerini yapin. Ayni siralamaya rastlarsaniz dogaldir.
Toprak uzerindeki bitki ortusu, iklimsel etkiler ve tasinma sebebiyle gelmis materyaller/mineraller ve bunun gibi diger dogal sebepler sonucunda farkli renk ve yapida gorulebilir. Uzun bir zaman surecinde de cokelmeler farkli tabakalar olarak gorulebilir.
Simdi bir cukura bakarak (cozunurluk dusuk fotoda) bu dogal mi degil mi derseniz size soyleyebilecegim gorunen gayet dogal.
inanın benimde çok aklıma geldi başka biyerde aynı çalışmayı yapalım bakalım aynı katmanlar çıkacak mı diye fakat bunu görmeye cesaret edemedim. makina veya kazma ile çalışırken alttan bir boşluk seside duyuyoruz. yani ses yankı yapıyor. ve çok uzun zamandır uğraşıyoruz artık insanlarda bunaldı bundan sonra ki önerileriniz nelerdir.

doldurma toprak olması için ne gibi özellikler olması gerekiyor bunun hakkında bilgi sağlayabilirseniz çok iyi olur üstadım. saygılar.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

edirne22

Editör
bence doğal. çünkü toprak katmanlarından anlaşıldığı üzere, herhangi bir bozulma, karışma yok. katmanlar muntazam...
sanırım 1 milyon yıldır orasını kazan ilk kişi sizsiniz...

Tastan

Editör
Nizami toprak katmanları dogallıgını arttırıyor işlem yapılan dolgu toprak kendini belli eder kirec kemik küp dere tasları gibi emareler cıkar anlarız neyle mahsen tespiti yaptınız bilmiyorum ama suyun olması büyük yanılgılara sebep olur bunu dıkkate alın tespitlerinizi tekrarlayın emin olmadan yorulmayın umarım emekleriniz karsılıgını bulur ustam