Çozelimmi?

sprtcs

Member
muhtemelen haritadır kayayı ıslatıp resimleyin bir kez belki gözden kaçan noktalar vardır kimbilir kayayı çıkartırken hangi pozisyondaydı o şekilde koyup çevreyi o şekilde inceleyip size herhangi bir ipucu veriyormu bakın eğer harita ise bir ucundandan yakalamanız lazım

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
muhtemelen haritadır kayayı ıslatıp resimleyin bir kez belki gözden kaçan noktalar vardır kimbilir kayayı çıkartırken hangi pozisyondaydı o şekilde koyup çevreyi o şekilde inceleyip size herhangi bir ipucu veriyormu bakın eğer harita ise bir ucundandan yakalamanız lazım
Hımmm )))
Gördüklerimiz çözüldü birde ıslatıp ceksek görmediklerimiz çıkacak )))

Sedegor

Engellendi
Bohçayı aç @Sedegor devamını görelim :)
Bohca yok Vakko. Geçen ay gördünmü bilmiyorum iki konu daha açmıştım el kadar işaretler olan iki ayrı konu.

Elime geçen iyi bir kaynaktan gidip farklı bölgelerde bu tip taşları buluyorum. Ama henüz gerisi yok. Sacede alınan bilginin dogrulugu kanıtlandı diyelim. Çıkan taşlarda yazılar, işaretler hatıralar gibi şeyler oluyor.

Bu konudaki taş ise tek bu, yarın gidip araziye oturtmaya çalışacağım. Evet bu kolay gibi gözüksede, taş üzerindeki şifreleri çözmek gerek. Şu an ona ugrasıyorum becerebilirsem.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bohca yok Vakko. Geçen ay gördünmü bilmiyorum iki konu daha açmıştım el kadar işaretler olan iki ayrı konu.

Elime geçen iyi bir kaynaktan gidip farklı bölgelerde bu tip taşları buluyorum. Ama henüz gerisi yok. Sacede alınan bilginin dogrulugu kanıtlandı diyelim. Çıkan taşlarda yazılar, işaretler hatıralar gibi şeyler oluyor.

Bu konudaki taş ise tek bu, yarın gidip araziye oturtmaya çalışacağım. Evet bu kolay gibi gözüksede, taş üzerindeki şifreleri çözmek gerek. Şu an ona ugrasıyorum becerebilirsem.
Taş üzerinde eksik var yanlız.Devami lazim sana.Devamı olsa çözdürürdük net bir şekilde hayırlısı diyelim hakkında.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sedegor bunu kazaran bulmadın bundan önceki sembol ne idi bu bir
Hocalarım tümülüs demiş haklıdırlar
Benim fikrime görede bu bir harita
Bir yığmadan v işareri yönünde vs vs sen bunu büyük ihtimalle çözmüşündün

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bunu çöözmek için ilk bulunduğu yer gerek sedegor bu taş yıllar olmuş çıkalı belki çok yer değişti ben sana söylüm bu tip işaretleri baz almak insanı yorar tarihi roma çeşmeleri olsun mezarlar olsun bir çok soygun yemiş sende biliyosun bunu çıkaran belki bu dönem bile değildi

Sedegor

Engellendi
bunu çöözmek için ilk bulunduğu yer gerek sedegor bu taş yıllar olmuş çıkalı belki çok yer değişti ben sana söylüm bu tip işaretleri baz almak insanı yorar tarihi roma çeşmeleri olsun mezarlar olsun bir çok soygun yemiş sende biliyosun bunu çıkaran belki bu dönem bile değildi
Yok taş yeni çıktı. Çok olmadı, yer degişmede yok. Araziye gelince ilerde paylaşırım.

Çözmek içinde araziye gerek yok. Yazılar şifreler İbranice, üzerinde çalışılıyor!

vakko

Yok taş yeni çıktı. Çok olmadı, yer degişmede yok. Araziye gelince ilerde paylaşırım.

Çözmek içinde araziye gerek yok. Yazılar şifreler İbranice, üzerinde çalışılıyor!
Bu taş üzerinde bir kaç ibranice harf gözüken yanlız eksik sedegor.Kelime tamamlanmıyor taş üzerindeki 2 3 harfle.Islatıp resimleme yap detayli okuyalım.Taş üzerindeki harfler biraz netleşir umarim.Taştaki yuvarlak olan işaret tapinak içindeki işarette oda olarak tanımlanıyor.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu yazılar ibranice deyil sedegor

vakko

Bu yazılar ibranice deyil sedegor
ustat iki adet net eski ivrit harf mevcut tas uzerinde.1.cisi sol ustte bastaki w ikincisi alttaki sol elin yanindaki lamelif seklinde olan harf tsaddi. Tasin ustundekileri net gorsek detayli inceleme firsatimiz olucak.Islanmis halini gorelim birde.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vakko ustam ibranice yazi dizisine benzesede deyil kurbanım çizgilelerde yazı dizaynı yok
Hakısın tek harf olarak benzesede bence deyil
Harita olmaya harita ama nasıl bir harita
Bir anlam veremedim
Hıç bir sistemi yok sanki her önüne gelen bir şey çizmiş mübarek o taşı her çizgisi detaylı bir şelkide belirtilmeli bence
Sende haklı olabilirsin yanlış anlama inşallah