Çok Önemli

ragıp

Uzman
Arkadaşlar!...

bu gün sizler ile en çok sorulan bir soru üzerinde sohbet etmek istedim
beni tanıyanlar bilir,ben çubukçuyum
Lakin;
ülkemizde, nerede olursanız olun,dedektör ile yüzeysel arama yapmak yasak
Jandarma gelir dedektörüne el koyar...bu çubuk için de geçerli

Şöyle biryol var.... :)
Arama yapmak istediğinizi, mülki amire, kaymakamlık veya Valiliğe

..... ili/ilçesi, ......köyü,..... mevkide,....... bölgede, ...... şu saatler arasında, adıma kayıtlı veya kiraladığım
......... marka metal dedektörüm ile kazı yapmaksızın yüzeysel arma yapmak istiyorum

gibi bir dilekçe ile müracaat ettiğinizde, yüzeysel arama için istediğiniz yer sitalanı değilise size izin aynı gün verilecektir :)

Jandarma, sizin yüzeysel aramanıza eşlik edip, sizin güvenliğinizi sağlayabilir...
Jandarma, sizin yüzeysel aramanızı uzaktan, sizin bilginiz dışında sizi izleyebilir...
Jandarma, sizin yüzeysel aramanızı video kaydına alabilir...
problem varmı?
bence yok :)
üç gün sonra, üç hafta sonra hatta üç ay sonra
sizin izinli yüzeysel arama yaptığınız bölgede birileri, sizin bilginizdışında
her hangi bir kazı olduğunda ise, ilk ifadesine baş vurulacak olan kişi yine sizsiniz...

metal dedektör firmaları, "fatura yanında olsun bir şey olmaz"
"Jandarma aldımı, tamam o iş bende,dedektörünü jandarmadam geri alacağız"
ve benzeri sözler boştur,zaman alıcıdır.üç gün sonra avukat parası derler para isterler
3 sene sonra dönüp arkanıza baktığınızda ise geçen 3 yıl, yok olan dedektör ve birkaç dedektör parası avukat ücreti..

kızmayın bea, ben gerçeği yazıyorum...

SONUÇ: Ülkemizde, metal dedektörü veya diğer alet edavat cihaz adı ne olur ise olsun arama yapmak YASAK
DOĞRU MU?
bence çok yanlış
NEDEN?
Üretimine izin verdiğin, vergisini aldığın bir araç gereçin kullanılmasının yasak olması akıl karı değil.

Arkadaşlar!...
ben dememeliyiz, BİZ demeliyiz
Benim varlığımın, sizlere faydası yok
sizlerin varlığınızın da bana faydası yok
burası, bu site, definecilik konusunda bir sosyal paylaşım sitesi...
sitenin bir çok yöneticisi, bir çok üyesi var
2863 sayılı kanun, yenilenmediği için çağ dışı kalmıştır
Reelde ve sanalda bir imza kampanyası ile sesimizi
konu/kanun hakkındaki yanlışların meclise veya ilgili kişilere ulaştırılması zaruri bir durumdur

saygılar

Ferithan

Aktif Üye
Arkadaşlar!...

bu gün sizler ile en çok sorulan bir soru üzerinde sohbet etmek istedim
beni tanıyanlar bilir,ben çubukçuyum
Lakin;
ülkemizde, nerede olursanız olun,dedektör ile yüzeysel arama yapmak yasak
Jandarma gelir dedektörüne el koyar...bu çubuk için de geçerli

Şöyle biryol var.... :)
Arama yapmak istediğinizi, mülki amire, kaymakamlık veya Valiliğe

..... ili/ilçesi, ......köyü,..... mevkide,....... bölgede, ...... şu saatler arasında, adıma kayıtlı veya kiraladığım
......... marka metal dedektörüm ile kazı yapmaksızın yüzeysel arma yapmak istiyorum

gibi bir dilekçe ile müracaat ettiğinizde, yüzeysel arama için istediğiniz yer sitalanı değilise size izin aynı gün verilecektir :)

Jandarma, sizin yüzeysel aramanıza eşlik edip, sizin güvenliğinizi sağlayabilir...
Jandarma, sizin yüzeysel aramanızı uzaktan, sizin bilginiz dışında sizi izleyebilir...
Jandarma, sizin yüzeysel aramanızı video kaydına alabilir...
problem varmı?
bence yok :)
üç gün sonra, üç hafta sonra hatta üç ay sonra
sizin izinli yüzeysel arama yaptığınız bölgede birileri, sizin bilginizdışında
her hangi bir kazı olduğunda ise, ilk ifadesine baş vurulacak olan kişi yine sizsiniz...

metal dedektör firmaları, "fatura yanında olsun bir şey olmaz"
"Jandarma aldımı, tamam o iş bende,dedektörünü jandarmadam geri alacağız"
ve benzeri sözler boştur,zaman alıcıdır.üç gün sonra avukat parası derler para isterler
3 sene sonra dönüp arkanıza baktığınızda ise geçen 3 yıl, yok olan dedektör ve birkaç dedektör parası avukat ücreti..

kızmayın bea, ben gerçeği yazıyorum...

SONUÇ: Ülkemizde, metal dedektörü veya diğer alet edavat cihaz adı ne olur ise olsun arama yapmak YASAK
DOĞRU MU?
bence çok yanlış
NEDEN?
Üretimine izin verdiğin, vergisini aldığın bir araç gereçin kullanılmasının yasak olması akıl karı değil.

Arkadaşlar!...
ben dememeliyiz, BİZ demeliyiz
Benim varlığımın, sizlere faydası yok
sizlerin varlığınızın da bana faydası yok
burası, bu site, definecilik konusunda bir sosyal paylaşım sitesi...
sitenin bir çok yöneticisi, bir çok üyesi var
2863 sayılı kanun, yenilenmediği için çağ dışı kalmıştır
Reelde ve sanalda bir imza kampanyası ile sesimizi
konu/kanun hakkındaki yanlışların meclise veya ilgili kişilere ulaştırılması zaruri bir durumdur

saygılar
Çok haklısınız üstat.

ragıp

Uzman
biliyormusunuz
ben bu paylaşımı bu gün 10:15 te yaptım
şuan saat 13,35
baktım 50 kişi bunu görüntülemiş
4kişi beğeni atmış 2 kişi bana destek vermiş

uzun lafın kısası: bu üye ile bu savaş verilmeyecek
malesef

sosyal deneyler,olayın gerçekleşme olasılığını ortaya kaoyarlar

Çanakkale de bir söz vardır
Burası Çanakkale, burada bu kadar ölünür

selametle

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
biliyormusunuz
ben bu paylaşımı bu gün 10:15 te yaptım
şuan saat 13,35
baktım 50 kişi bunu görüntülemiş
4kişi beğeni atmış 2 kişi bana destek vermiş

uzun lafın kısası: bu üye ile bu savaş verilmeyecek
malesef

sosyal deneyler,olayın gerçekleşme olasılığını ortaya kaoyarlar

Çanakkale de bir söz vardır
Burası Çanakkale, burada bu kadar ölünür

selametle
böyle sabırsız olursan da bu iş yürümez ustam. insanların büyük çoğunluğu işlerinde güçlerinde. site her an ziyaret edilmiyor ya da bir hafta sonra görüntülenme 1000'lerde olabilir fakat beğeni gelmediği zaman destek olmuyorlar anlamı çıkaramazın. bu bir ölçüt değildir. sabır azcık.
meseleye gelir isek, bu ülkede o dediğin olsa da izin çıkmaz ya da çıkarmazlar. bunun sebebi yine kendini defineci zanneden ama camiaya nefret toplayan cahil cühela kesimdir. figür ve emareler tahrip edilmese tarih ve doğa zarar görmese bilinçli bir hobi yürütme faaliyeti gösterilse, kral mezarları hobidaşlarımız tarafından resmi yazı ile bildirilse mesela vb. v.b. devlet ve kamuoyunda definecilik zarar ve tahrip ile eş değer bir anlam taşıyor.
bunları tartışarak konuya başlamanın daha verimli olacağı düşüncesindeyim.

ragıp

Uzman
böyle sabırsız olursan da bu iş yürümez ustam. insanların büyük çoğunluğu işlerinde güçlerinde. site her an ziyaret edilmiyor ya da bir hafta sonra görüntülenme 1000'lerde olabilir fakat beğeni gelmediği zaman destek olmuyorlar anlamı çıkaramazın. bu bir ölçüt değildir. sabır azcık.
meseleye gelir isek, bu ülkede o dediğin olsa da izin çıkmaz ya da çıkarmazlar. bunun sebebi yine kendini defineci zanneden ama camiaya nefret toplayan cahil cühela kesimdir. figür ve emareler tahrip edilmese tarih ve doğa zarar görmese bilinçli bir hobi yürütme faaliyeti gösterilse, kral mezarları hobidaşlarımız tarafından resmi yazı ile bildirilse mesela vb. v.b. devlet ve kamuoyunda definecilik zarar ve tahrip ile eş değer bir anlam taşıyor.
bunları tartışarak konuya başlamanın daha verimli olacağı düşüncesindeyim.
ustam,kısa zamanda benim yazdığım yazıyı 50 kişi görüyor okuyor ama es geçiyor. bu yazıyı 50 kişi okuduğu halde sadece 4 beğeni ve 2 yorum gelmesinedir tepkim...
bu yazdığım yazıyı okuduğu halde tepki vermeyen 47 kişi bizlerin hobidaşı değilmiler?

konuya gelir isek; önce örgütlenmeliyiz ki muaffak olabilelim.
bizler örgütlenmeyi bilmiyoruz...
birileri elini taşın altına koyacak...

selametle

an itibarı ile 89 görüntüleme ama tepki sadece 6
kalan 83 kişi ruhsuz mu? :)

XXXzzz

Yeni Üye
Boyle yasaklari bize layik gorenler kafirin malini muslumana yedirmeyen kanun kanun degildir. Kafirin malini kime sakliyorlar ulkemizi isgal edecek kafiremi sakliyorlar .? Tarihden bahsediliyor ne tarihi Ölum varken tarihi.ne yapacan Allah varken kafirin yagmaladigi soydugu ezdigi insanlar uzerinden cikardigi yer altindaki madenleri soymayacam kirmayacam dokmeyecem ne yapacam . Kafirin tarihi puttur yaglamayan pusttur :) benim kafadan olanlar varmi ? :) avrupada serbest bizde ise dedektor serbest yani dedektor sat sattir vatandasi kandir affedersiniz xiikk anasini arazide yakala el koy dedektorune boylece bu insanlara dedektore satalim ama xxxikelim parasi bosa gitsin Boyle bir kannun cikaran kisilere........ byyyy

keskinsirke

Yeni Üye
Boyle yasaklari bize layik gorenler kafirin malini muslumana yedirmeyen kanun kanun degildir. Kafirin malini kime sakliyorlar ulkemizi isgal edecek kafiremi sakliyorlar .? Tarihden bahsediliyor ne tarihi Ölum varken tarihi.ne yapacan Allah varken kafirin yagmaladigi soydugu ezdigi insanlar uzerinden cikardigi yer altindaki madenleri soymayacam kirmayacam dokmeyecem ne yapacam . Kafirin tarihi puttur yaglamayan pusttur :) benim kafadan olanlar varmi ? :) avrupada serbest bizde ise dedektor serbest yani dedektor sat sattir vatandasi kandir affedersiniz xiikk anasini arazide yakala el koy dedektorune boylece bu insanlara dedektore satalim ama xxxikelim parasi bosa gitsin Boyle bir kannun cikaran kisilere........ byyyy
öyle düşünmeyceksin gardaşım bakış açını değiş .
senin ata yadigari eserlerin yurt dışında satıldığı zaman yağmalandığı zaman nasıl o ülkelerde kanun yasa ile hakkını arıyorsun geri almak için satışı durdurmak için yasal değil sonuçta nasıl oralarda senin ata yadigarı objelerine sahip çıkılıyorsa sende burada eşek gibi sahip çıkacaksın bunu idrak etmen lazım gardaşım ??
adamlar demiyor senin için kafir türkün malı sittir et yağmalıyın kırın diye. din dil ırk ayrım yapmadan önce beyinlerinizi değiştirin bence buram buram akıyor ama silmekte istemiyorsunuz gardaşım

imza kampanyası hayalleri kuranlar olmayacak duaya amin denmez 100 bin üzerinde imza toplandı daha önce fos çıktı gerçekleri kabul edip yaşamaya bakın kanun maddelerinde birşey değişmeyecek aksine yakında daha sıkı yeni kanunlar gelecek 23,11,2020 şuraya tarihide bırakalım keskinsirke daha önce yazmışı dersiniz.

XXXzzz

Yeni Üye
öyle düşünmeyceksin gardaşım bakış açını değiş .
senin ata yadigari eserlerin yurt dışında satıldığı zaman yağmalandığı zaman nasıl o ülkelerde kanun yasa ile hakkını arıyorsun geri almak için satışı durdurmak için yasal değil sonuçta nasıl oralarda senin ata yadigarı objelerine sahip çıkılıyorsa sende burada eşek gibi sahip çıkacaksın bunu idrak etmen lazım gardaşım ??
adamlar demiyor senin için kafir türkün malı sittir et yağmalıyın kırın diye. din dil ırk ayrım yapmadan önce beyinlerinizi değiştirin bence buram buram akıyor ama silmekte istemiyorsunuz gardaşım

imza kampanyası hayalleri kuranlar olmayacak duaya amin denmez 100 bin üzerinde imza toplandı daha önce fos çıktı gerçekleri kabul edip yaşamaya bakın kanun maddelerinde birşey değişmeyecek aksine yakında daha sıkı yeni kanunlar gelecek 23,11,2020 şuraya tarihide bırakalım keskinsirke daha önce yazmışı dersiniz.
Bunu tekrar oku )
.
.
.senin benim ata yadigari eserler falan filan bunlar baska bir sey . Osmanli arap ulkelerinde baya altin birakmis ve araplar bu altinlari xikariyorlar ne hikmetse isaret birakmislar osmanli turkleri Allah araplara bunu nasip etmis gel zaman git zaman suan altin kutulari cikarmaya bulmaya calisyorlar hadi git Arap ulkelerine deki bunlar bizim atalarimiz niye cikariyonuz de ))) simdi biz 2020 deyiz ve herkes bulundugu yerden bir seyler bulmaya cikarmaya calisyor Allah Boyle nasip etti insanogluna . Peki bu yasaklari kim.bize nasip etti madem yasak ettin dedektor neden sattiriyor Devlet baba . Bu kanunlari kim neden cikarti .? Dedektorle makina ile ne aranir.? Belediyenin su borularimi ariycaz yoksa dogalgaz borusumu bulucaz ? Yoksa eski bos kovanmi ariycaz bulucaz ? Bizleri kandiran kanunu kim cikartti dedektor satis serbest ama arama yasak . Arama icinde izin alicaz eee bir sey bulduk izinli belge alicaz eeee 50 metre kare yeri gecmeyec k eee Ulkemizin 100/99 kurtur mirasi eeeee ne cikacagi belllii kafirin yuz resmi romanin yuz resmi bizansin yus resmi medeniyetlerin yuz resmi HEYkeli eee lahiti sandukasi ermenin mezari eeeee Girisimiz belli cikisimiz belli eeeeee bunun eeesii bu. Tarihten bahsedenler gitsin Arkeolog olsun . Bizler definexiyiz definexi sonuca ulasmak icin kirar doker yagmalar bu tarih boyunca boyledir bunu kabul etmeyen ise elinde firca ile definexilik yapamaz demi illa elde olmayan sebeblerden dolayi hedefe ulasmak icin gerekirse kirar parcalar :) yerustundeki tarih yerlatindaki tarihi kimse kirmasin buna bende karsiyim . Bizimkisi definexilik defineci elinden geleni yapar ... Kafirin tarihi puttur yaglamayqn pustttur kabul etmeyen elinde firca ile definecilik yapsin )): dedigim dediktir....

karakartal88

Aktif Üye
ULUSLARARASİ İLO SOZLEMESİNE İMZA ATAN BİR DEVLETİZ ..2683 SAYİLİ KANUN ONDAN VAR COK ADAM DOGRAMİSTİR BU KANUN YAPACAK COK Bİ SEY OLDUGUNU SANMİYORUM HOCAM