Cin. ifrit .marid .reptilian ..goren ve bilgisi olan varmı.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu siyah tas ilginc tabi birde rast gelmeler var hangi isle ugrasirsan insan nedense bu meseleleri yasiyor denk geliyor . Ne gibi soyle anlatiyim herkezde olur gerci bir yere gidersin muhabbeti karsi taraf acar yani sen dersin nerelisin adam sen bu islerle ugrasirmis gibisine suraliyim bizim evlerimiz eskidir alt zeminde hazine altin bulan coktur ;) sanki sorduk ama boyledir saysam bu şaşkınlığı defalarca yasadim ve yanimdakilerde tastikledi :) konuya donersek siyah tas gercekten ilgincmis bu tasi bulup imha etmek gerek .

orkun

Engellendi
O günden itibaren mistik Arkeolji ilginiyorum.
Define bilmem ney ile işim yok.

sandalci14

Operatör
merdivenci sandığı alıp kaçmışmı.bu arkadaşla karşılaşmadan neden almamış orasını anlamadım.

sandalci14

Operatör
ustalar bizim buralarda ''muskacı'' diye tabir edilen hocalar vardır bunlar el verme usulüyle babadan oğula dededen toruna geçtiğinden ''ocak'' derler.inek buzağısını almazsa,inek süt vermesse,inek yavrusunu yanaştırmassa,baş ağrısı diş ağrısı,sara hastalığı,nazar,çekirge istilası ,(bazıları karanlık işlerde yapar: karıkoca arasını açmak,işlerini bozmak,delirtmek vs) gibi dualarla gelen şifalardır.bu ocaklık süleyman peygamberden itibaren devam edermiş.bizler müslüman olduğumuzdan ,daha çok kur an ayetlerinden de dualar olmakla beraber karma usulü. yani muskalcılık ''sakıncalı'' görüldüğünden eş dost ve civar köy mah. dışına pek çıkmaz...ben baş ağrısına diş ağrısına okuduğum olmuştur ''inayeti allahtan'' derim geçti derlerdi..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim anamda ocaktir. Oda anasından almıştır. Tıbbi adını bilmiyorum ama deride oluşan kabariklara (bizde bulgurlama derler) okuyup iyileştirir.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 257743

Bu resmi konuyu takip eden arkadaşlar bilirler.

Aldığım habere göre;

Buranın yüz mt kadar ilerisinde suyun düştüğü bölümde bir arkadaş vefat etmiş.

İddaalar kendi rızası ile oraya gelmediği bir yönlendirmenin olduğu yönünde.

Daha önce bölgeye gelen bir ermeninin olağan dışı hareketlerine şahit olanlar, o andan sonra oradan kaçtığını ifade etmişlerdi.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ekli dosyayı görüntüle 257743

Bu resmi konuyu takip eden arkadaşlar bilirler.

Aldığım habere göre;

Buranın yüz mt kadar ilerisinde suyun düştüğü bölümde bir arkadaş vefat etmiş.

İddaalar kendi rızası ile oraya gelmediği bir yönlendirmenin olduğu yönünde.

Daha önce bölgeye gelen bir ermeninin olağan dışı hareketlerine şahit olanlar, o andan sonra oradan kaçtığını ifade etmişlerdi.
Bu paylaşımın linkini atarmisin

Emre41

Member
Cinni varlıklar vardır bizleri de korkutmak için birebirlerdir ben bunu biliyorum ayette de varlıkları ile ilgili geçer ayeti unuttum. Ama define ile ilgili olarak daha bu zamana kadar karşılaşmadım hocaların uydurmasyonları haricinde hiç denk gelmedim