Bu ne işe yarıyor bilgilendirirmisiniz.

Gezenti

Bilgili Üye
Elinizde 1 T

Elinizde 1 TL var demedim ki.
Noktaladiginı yerin üzerine 1 TL atıp , üstüne çubuklarla yürüyüp teyit ediyormuşsunuz ya;
O Esnada çoğunda çubuklar kapatmıyormuş yani tepki vermiyormuş. Sizde burada bir şey yok diyormussunuz.
Dogru mu anlamışım?

Soru şu, elinizde çubuk 1TL yi neden görmüyor?
gömme at topragın üstüne yarın gitcenmi araziye gidersen bi dönüş yap mrk ediyorum
Gider denerimde bu L çubuklar altına paraya mı x yapıyor. Yoksa boşluğa mi yapıyor. Ben onu anlayamadım. X yaptığı yeri açıp bişimi aramam lazım yoksa taş koyup duvar mi çıkarmam gerekiyor

Gezenti

Bilgili Üye
Evde birisi hali altina senden gizli sekilde 1 tl yi saklasin. Sen odaya cubuklarla gir. Gez evin icinde denemeni bu sekilde yapabilirsin.
Eyvallah başkanım. Çok güzel yol gösteriyorsunuz çok saolun. Evimin altı boş odalar var. Beni boşluk yanıltmazmi ona gore denicem şimdi. 1tl üzerinde mi X ypicak?

desa2221

Member
Elinizde 1 T

Elinizde 1 TL var demedim ki.
Noktaladiginı yerin üzerine 1 TL atıp , üstüne çubuklarla yürüyüp teyit ediyormuşsunuz ya;
O Esnada çoğunda çubuklar kapatmıyormuş yani tepki vermiyormuş. Sizde burada bir şey yok diyormussunuz.
Dogru mu anlamışım?

Soru şu, elinizde çubuk 1TL yi neden görmüyor?
görmüyor nedenini bilmiyorum bunu ben internette cubucu birisinden gördüm yaptım yaklaşık cubuk 10 na yakın kapanma yaptı. bunun 6 sında 1 tl yi atıktan sonra kapanmadı 1 boş cıktı 2 side kurşun 1 de osmanlı cıktı o boş cıkanda belki derindi ben idda etmiyorum cok iyi diye bi deneyin inşallah herkezin işine yarar

jeolog

Co Admin
Co Admin
Eyvallah başkanım. Çok güzel yol gösteriyorsunuz çok saolun. Evimin altı boş odalar var. Beni boşluk yanıltmazmi ona gore denicem şimdi. 1tl üzerinde mi X ypicak?
Sen dene bakalim, nasil bir tepki alacaksin cubuklarla. Daha sonra odaya bir bardak su saklasinlar sen onu dusunerek ara. Bu en baslangic seviyesi, cubuk ve senin aranda :)

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
görmüyor nedenini bilmiyorum bunu ben internette cubucu birisinden gördüm yaptım yaklaşık cubuk 10 na yakın kapanma yaptı. bunun 6 sında 1 tl yi atıktan sonra kapanmadı 1 boş cıktı 2 side kurşun 1 de osmanlı cıktı o boş cıkanda belki derindi ben idda etmiyorum cok iyi diye bi deneyin inşallah herkezin işine yarar
Ben size olurunu yazayım.
Ama bilmediğinizi söylediğiniz bir şeyi bir çok konunun altına lütfen yazmayın.
Nedenini ve niçinini bilip bunu izah edebilecek düzeyde olmalısınız ki insanlara çözüm sunabilesiniz.

Toprağın üzerine 1 TL attığınızda ve çubuklarla üzerine yürüdüğünüzde, elinizdeki çubuklar tepki vermek zorundadır. (1 istisnası var ama konumuz dışı)

Çünkü aşağıda iki ayak aranizda bir metal var. Çubuk neden tepki vermesin ?
Çubuğun zaten işi, görevi bu.

O çubuğun """""""tepki""""""" vermemesi için ya sizin orada olmamanız gerekiyor ya da çubukların elinizde olmaması gerekiyor.
3. bir şık yok.

Gezenti

Bilgili Üye
Sen dene bakalim, nasil bir tepki alacaksin cubuklarla. Daha sonra odaya bir bardak su saklasinlar sen onu dusunerek ara. Bu en baslangic seviyesi, cubuk ve senin aranda :)
Eyvallah başkanım gömdüler hali altına şimdi aricam:) sonrada suyu denicem

desa2221

Member
Ben size olurunu yazayım.
Ama bilmediğinizi söylediğiniz bir şeyi bir çok konunun altına lütfen yazmayın.
Nedenini ve niçinini bilip bunu izah edebilecek düzeyde olmalısınız ki insanlara çözüm sunabilesiniz.

Toprağın üzerine 1 TL attığınızda ve çubuklarla üzerine yürüdüğünüzde, elinizdeki çubuklar tepki vermek zorundadır. (1 istisnası var ama konumuz dışı)

Çünkü aşağıda iki ayak aranizda bir metal var. Çubuk neden tepki vermesin ?
Çubuğun zaten işi, görevi bu.

O çubuğun """""""tepki""""""" vermemesi için ya sizin orada olmamanız gerekiyor ya da çubukların elinizde olmaması gerekiyor.
3. bir şık yok.