At nalına benziyor yardımcı olurmusunuz

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
1.tepenin orta kısımlarında
2.tepede patika yol hiç yok
3.tümülüs olarak tahmin ettiğim yerler var ama bu kısma 200 mt falan uzakta
4.dar girişli bir yer var karşısında fotoyu atarım
Sevgili kardeşim Ben zaten mesafe vermedim 200metre nedirki gayet doğal. Gelelim dar girişli yere illaki onun yanında işaret vardır iyi bak .
Çevre yi iyi bilmek sizin için çok önemli.
ben daha devamını getirmedim şayet burada dere var ise onun omega yaptığı yer bile önemli varsa oradaki değrmenler bile önemli. Şimdi sevgili kardeşim akılcı düşünmek lazım. Bu at nalı niye buraya yapılmış önce orada oturup sakin bir kafa ile bu çevreyi ve yakın etrafını şöyle bir güzelce düşün burdan at ile nere gidilir yada gelinir. Şayet buraya yakın bir çeşme yada kuyumu var . Yada eski bir hanmı var. Yada buradan at ile değirmenemi gidilir. Yada bu nalın yönü tarafında daha açıkcası ruhul kudüs yönünde ne var mağarasımı kilisesimi. Yani ihtimal çok fakat herşeyi sakin kafa ile oturup düşünmek ve ona göre etüt etmek çok önemli. Önce bu nalın yakın çevresi önemli ben ikinci işaretin
yakın olduğu kanısındayım. Ve bu işaretin olduğu kayanın yanları. Buradan kuyularda önemli çeşmelerde. Ve buradaki sarp kayalıktaki en iri kayayı kontrol et bak bakalım üstünde oyması varmı. Bu nalın yakınında çok yaşlı ağaç varmı var ise üzerinde çivi varmı kontrol et. Amman dikkat böyle çivi bulursan sakın ona el sürmeyin

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 237475

orc341..

Sevgili kardeşimişaretlediğim yeri imkanınız olunca yakından bir inceleyin orada bir şeyler var fakat net çıkaramadım bir yılanmı yoksa resmin azizliğimi. Ve siz giriş olduğunu ve kapalı olabileceğini nasıl anladınız

orc341

Yeni Üye
Dardanos ustam bu işe yeni başlayan biri olarak çok bilmişlik yapıp saygısızlık yapmak istemiyorum fakat soldaki büyük kayanin kapama olduğunu düşünüyodum fakat siz dar giriş diyince o büyük kayanin yanındaki dar giriş uzun bir şekilde devam ediyor fakat resimde çok belli olmuyor

dersu

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 237502

Bir kurt başı olabilir mi acaba? kulakları gözleri burnu çenesi tam gibi sanki. Sağ kulağının yanındaki koyu renk leke aykırı sadece.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Dardanos ustam bu işe yeni başlayan biri olarak çok bilmişlik yapıp saygısızlık yapmak istemiyorum fakat soldaki büyük kayanin kapama olduğunu düşünüyodum fakat siz dar giriş diyince o büyük kayanin yanındaki dar giriş uzun bir şekilde devam ediyor fakat resimde çok belli olmuyor
Bahsettigin bu soldaki KARA tastan bu tepede baska var mi? Yani bu kara tas bu tepenin tasimi..? Bu tepenin tasi degilse cok ilgilenmeyi hakeder. Fotoyu biraz geriden cekseydiniz mesele anlasilirdi.
Ayrica bu tasin uzerinde yazi veya figurler olmasi lazim, bu tepenin tasi degilse.

İslayip kontrol edin, egilerek bakin. Tam cepheden gorunmeyebilir.

Civili nali temizleyin.
Guzelce resimleyin.
Yonlerini yazin.
Metrajini belirtin.

Hele sukur diyelim,
Mezar harici birseyler gormek nasip oldu :))

R00T

Profesyonel
Co Admin
Şimdi soru soralım madem 1 aydır uğraşıyorsun .bu alan kayalık alan ve karşılıklı yamaçlar var fazla yüksek değil .bu nal ise eğer tabi net göremiyoruz net foto lazım.Bu işaretin hemen yanında çeşme suyu akar karşısı da kayalıklar mı? Bu alan genel düzlük gibi inişli çıkışlı küçük tümsekler ve kayalar tekleme yada yığıntılar halinde devam mı.Çeşme suyu işaretin hemen yakınından akıp geçiyor mu.Eğer nal ise bu sorularıma cevap gelir ise.Bakarız.