At nalına benziyor yardımcı olurmusunuz

orc341

Yeni Üye
Tam güney değil güney doğuya bakiyor

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Patika yol tepeye cikiyormu ustam

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
orc341.....

Sevgili kardeşim yönü ile üstündeki çiv sayısı ile şunuda unutmadan söyleyeyim bu 7 değil altı çivili at nalıdır ve çok güzel bir işaret yakalamışsın. Eğer istekli isen sana burada neler bakman gerektiğini anlatabilirim

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
orc341 konularında yüklediğin fotoğrafların netliği ne kadar kötü
burada arkadaşların da işaretlediği gibi güzel bir nal işareti mevcut ama çok flu
lütfen net fotoğraflar yükleyin

orc341

Yeni Üye
dardanos ustam istek kelimesi az kalır siz nereye derseniz oraya bakarım ben 1 aydır burasıyla uğraşıyorum ve hergün bişeyler buldukça ve sizin gibi değerli insanların yorumları geldikçe dahada çok hevesleniyorum verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum

orc341

Yeni Üye
fotoların hepsini uzaktan çektiğim için işaret bulduğumda fotoyu büyütüp öyle yüklüyorum o yuzden fotolar bulanık ve puslu yarın gittigimde daha güzel ve dikkatli fotolar çekerim

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
fotoların hepsini uzaktan çektiğim için işaret bulduğumda fotoyu büyütüp öyle yüklüyorum o yuzden fotolar bulanık ve puslu yarın gittigimde daha güzel ve dikkatli fotolar çekerim
bak bu işaretin güzel. Bize böyle gel. Genişçe net fotoğraflarla..

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
orc341...

Sevgili kardeşim bu nal işaretinin emanetlerini bulmak öyle hemen zannedildiği gibi kolay değildir. Bunuda şuradan biliyorum bu tür yerler ile uğraşmış kişilerin ifadelerinden sizin gibi aylarca hatta yıllarca bu gibi işaretle uğraştıkları yönünde.
Nal işareti yalnız gerçek nal işaretleri mağaradan tutunda hanlara kadar bir çok şeyi ifade edebilir.

1.şimdi sizin bu işaretin çevresini şöyle bir tanıyalım Bu işaret buradaki en yüksek yerin yamacındamı yada ucunda
2.Bunun yanından eski bir patika yol geçermi atların da geçebileceği
3. Şayet bu en yüksek tepenin eteklerinde ise civarında taş öbekleri olmalı bunun çevresinde yada bir tümülüs.
4.Herkezin bildiği gibi yanındaki kayalrı iyi incele ikinci bir küçük nal varmı bunu bul açık ucu yönünde dar girişli mağarayıda bulursun eğer bu tür bir yer var ise yüzdeliği çok yüksek
5.Bu küçük nalın hemen 1 metre civarını iyi araştır orada başka emaneti vardır
6.bu işaretin önünde bir gizli mezarı olabilir dikkat edin ve yanındaki kayalarada
7.mutlaka bu nalın çeşmesi kuyusu olmalı onlara varmı

orc341

Yeni Üye
1.tepenin orta kısımlarında
2.tepede patika yol hiç yok
3.tümülüs olarak tahmin ettiğim yerler var ama bu kısma 200 mt falan uzakta
4.dar girişli bir yer var karşısında fotoyu atarım