Zenginlik tilsimi

Meltun

Bilgili Üye
Size bir soru zengingilik hayırmıdır şermidir?
[FONT=&quot]Hazret-i Mevlânâ -kuddise sirruh-, dünya malına muhteris olup âhirete iflâs etmiş bir hâlde giden kimselerin hâline hayret ederek şöyle buyurur:[/FONT][FONT=&quot]“İnsana ne oluyor da altının ve dünya malının kölesi oluyor? Hak yolunda harcanmayanlar nedir? Neyi ifâde eder?
Dünya malının esiri olarak onun kapısında yılan gibi kıvrılıp yerlerde sürünmek zilleti, insanı göklere eli boş gönderen bir sefâlet sebebi değil de nedir!..”
[/FONT]

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Haberlerde okudum vatandaşın biri bakkal dükkan sahibiyle pazarlığa oturmuş, merak etmeyin ürün pazarlığı değil,veresiye defteri pazarlığı:) toplam 6 bin 875 , ne olur bize ? 6,500 olsun ,düz 6 olsun tamam? tamamdır! vermiş parayı almış veresiye defterini..cok hoşuma gitti..lakin eski bir osmanlı adetlerindendir.Mevlam misliyle versin inş..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Bu tur seylere itibar etmeyin.
Bunlar itikaden de sakat şeylerdir.
Zenginlik, mal mulk bu tur seylerle elde edilseydi, calismaya gerek kalmaz, herkes bunlardan tasir keyfine bakardi. Bu mumkun mudur?
En onemlisi de bu tur seyler olabilseydi, İMTİHAN ortadan kalkar, cennet cehenneme gerek kalmazdi.
Boyle bir dunya yok kardasim.
Atin bir suyun icine veya gomun gitsin.
Ruh ve Kalp dengenizi bozar.
Şizofrene kadar goturur.
Ya kisi kendini oldurur
Yada baskalarinin canina kasteder.
Mesele bu kadar da ciddidir.

Duamiz bir sahabe Efendimizin duasi olsa bize yeter insallah:

YARABBİ..!
BANA KİMSEYE MUHTAC OLMAYACAK KADAR HELALİNDEN RİZİK,
BEN HATA YAPTİGİMDA BENİ İKAZ EDECEK SALİH ARKADAŞLAR NASİP EYLE.

Amin.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Alime sormuşlar..paramızın bereketli olduğu nasıl anlarız ? alimde , harcadığın yere bak demiş :).

Bir Kul

Member
Bu tarz şeyler dinen sakattır.
Cenab ı Hak kendisinden dileyene verir. Yeter ki iste ustam. İbadet zor bir iş değil.
İnanarak istersen göreceksin ki bir zaman sonra bazı şeyler isteklerine vesile olup gerçekleşecektir Elhamdülillah.

sandalci14

Operatör
Hocam benim gorusum soyle; peygamberimiz bir hadiste "zengin mumin fakir muminden ,kuvvetli mumin zayif muminden evladir..veren el alan elden ustundur.." diyor. Yani kuvvetli mumin zalim olursa beterin beteridir.adil olursa gucunu hak yolunda kullanirsa evladir.zengin mumin ise cimri olup malinin zekatini vermeyim hayirli islerde kullanmassa hem kendisi icin tuzak hem coluk cocugu icin zehirdir.ancak comert fakirlere yoksullara yolda kalmislara yardim edip zekatini verip ilim yolunda hak yolunda kullanmissa oda onun kurtulusu olabilir..

sandalci14

Operatör
Cuzdan konusunda ise bazilari icine nevar neyok dolduruyor belli bir zaman sonra cuzdan icindekilerin sekline burunuyor.benim cuzdanda kimlik ehliyet maas karti var.bikacda vesikalik.kredi karti bile tasimiyodum bazen acil oluyor faiz almayan taksit yapmayan ve yillik kart aidati almayan bi bankanin kredi kartini bulunduruyorum.ancak cok guzel zengin kalkisi yaparim.hadi eyvallah:)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Cuzdan konusunda ise bazilari icine nevar neyok dolduruyor belli bir zaman sonra cuzdan icindekilerin sekline burunuyor.benim cuzdanda kimlik ehliyet maas karti var.bikacda vesikalik.kredi karti bile tasimiyodum bazen acil oluyor faiz almayan taksit yapmayan ve yillik kart aidati almayan bi bankanin kredi kartini bulunduruyorum.ancak cok guzel zengin kalkisi yaparim.hadi eyvallah:)
Işte zenginlik budur :72:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hayirli aksamlar gecen yil definecilik ile ilgili bir kitapta zenginlik tilsimi gordum ve yaptirdim cuzdanimda tasimaya basladim gercekten cuzdanim dan para eksik olmuyor yuklu miktarda para oluyor.ama benim olmuyor bu tilsimi kullanan varmi aramizda merak ettimEkli dosyayı görüntüle 243900
Ustam bu nasıl muhabbet yaaa kahkaha...seni seviyom sayiyom ama bilki.diini öğretiler ve tesiriyetler maddiyat üzerine kurgulanmaz

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhaba güzel insan :)
Ben bu soruya bir cevap verecem ama aradigin cevapmi bilemiyorum tabi

Zenginlik deminki yazdığım msjdada belirttiğim gibi doğru kisideyse hayri beraberinde getirir ve hayırlara her fırsatta vesile olur
Ama yobazin elinde korkunç silahtır tıpkı aşık GULABININ dediği gibi
Ve ne yazıkki serdir ...
Bu türküyü dinle

2.40 saniyeye dikat ama baştan dinle
[video=youtube_share;25nJFt8wzOQ]https://youtu.be/25nJFt8wzOQ[/video]
Evet cevap buydu zenginliği taşıyana hayır taşıyamıyana şeydir mübarek

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Evet cevap buydu zenginliği taşıyana hayır taşıyamıyana şeydir mübarek
Eyvallah güzel insan :227:Ben bunu günlük hayatta da kullanırım Ve karşımdaki büyük yada küçük olsun Nasihat olarak söylerim Kulağına küpe edipte bilene sivri sinek Etmeyene davul zurna misali Rabbim neylerse güzel eyler Hayırda ondan serde de ondan Insan olarak bunu bilelim şükrü elden bırakmayıp nasip eyleyelim Ve Selamın aleyküm...

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İki şeye çok dikkat ederseniz zenginliginiz artar. Ana babaya hürmet, sabah namazlarını kaçırmamak.