Yeni fotolar oyma oturak taşı sunak kaya 3 gen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Anladım ustam ama sen ustaların daha önce emare olarak işaretlediklerine yönel işaretler zinciri varsa zaten devamı gelir. İnşaEllah biz yanılıyoruzdur. İnşaEllah işaretler ile bir çok devamı gelir deseninle birlikte biz de bu heyecanı yaşamış oluruz. Hayırlı Kandiller

Renix

Bilgili Üye
Teşekürler herkes hayırlı kandiller olsun.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim öncelikle azmine hayran kaldım lakin çok fazla takıntı haline getirdiğini düşünmekteyim. Bulunduğun alanda birşeyler var lakin çözümü ne kadar zor ise işlem yapmasıda bir o kadar zor olur. Çok fazla kaf yormanı önermem ama aşağıdaki alanları kontrol etmende fayda var. Örneğin kartal figürün işaretlediğim yerlere bakmaktadır. Bu alanlara gitme şansın varsa işaretleri oralarda aramaya devam edebilirsin.
Hakkından hayırlısı.
Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 136163

toyalp

Süper Moderatör
Dadaşım ben renix abiyi çok iyi anladım. Değerli ağabeyimiz bir gömü define veya hazine peşinde değil. Tek isteği bir medeniyet varsa karanlıkta kalmış yüzüne ışık tutmak istiyor resimlediği bölgede bunun olabileceği belirtileri var lakin ortaya çıkarmak için bir yerden başlaması gerekiyor bize de başlayacağı noktanın işaretini göstermek düşüyor. Bakalım İnşaEllah buluruz. :) Selametle

Renix

Bilgili Üye
hah işte bu yav yoksa dedim ya dinamitle dalarım süphelendigim yere hiç sıkıntı olmaz .her kaya blogunun birleşme yerinde aşagı dogru aralara taşlar konmuş özenle ve bu büyük kaya mezarı oldugunu düşündügüm yerlerin hepsinde tepelerde oturak var ve küçük kanallar yapılmış , oturak ve kartalın oldugu yer sonradan inşaa edilmiş ve bölgenin her yerinde oturak taşı var hemde kartal figuru her yerde bu alanın tamamında ,kime ait tarihi eskimi onun peşindeyim . Kartal işi bzouyor :) figür başka olsa her uygarlıgı araştırdım ama kartal roma diyor ısrarla ama oturaklar frig hitit diyor, iyonya uyuyor gibi neyse bakalım, şimdi hava sebebiyle gidemedim yeni fotolarda ayrı bir konu açıp derdimi daha iyi anlatacam yeni oldugum için fotolardada sıkıntı vardı şimdi baya bi çözdüm foto olayını
Dadaşım ben renix abiyi çok iyi anladım. Değerli ağabeyimiz bir gömü define veya hazine peşinde değil. Tek isteği bir medeniyet varsa karanlıkta kalmış yüzüne ışık tutmak istiyor resimlediği bölgede bunun olabileceği belirtileri var lakin ortaya çıkarmak için bir yerden başlaması gerekiyor bize de başlayacağı noktanın işaretini göstermek düşüyor. Bakalım İnşaEllah buluruz. :) Selametle

Renix

Bilgili Üye
toyalp ustam koltugun tam karşısı üstteki çekmişim önceden şimdi hatırladım :) ama ben arkasındaki yapının mezarı oldugunu düşünüyorum daha önce işaretledim, tüm bunada sizlerin bugune kadar tüm yazdıklarınızı benim konu dışında yazdıklarınızı ve netten yaptıgım kaya mezarları hakkında araştırmam sayesinde fikir sahibi oldum tabiki benim düşüncem haa madem girişi buldun hade kazma kürege , işte o yüzden işlem yapmıyorum eger tarihi ile ilgili emin olursam yetkililere başvuracagım yırtınmam bu yüzden

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sen buradan vazgecmeyeceksin anlasildi.:)

Konunun tamamini tekrar oku.
Ustalarimizin isaretledigi yerleri not al.
Gerekirse o resimleri ayri bir klasore kopyala.
Yazilarina goz gezdir. Sorduklari sorulari not al.
Oraya gidince o pencereden bakarak cevapla.

Sonra kendi pencerenden tekrar degerlendir.
Fotolari islayip cekecegini biliyorsun.
Donuste yeni konu ac. Konu resimlerini yuklerken kisa aciklamalar yaz. Altina resmi yapistir.

Nasipten ote yol yok.
Hayirlisi insallah.

Renix

Bilgili Üye
aldım ustam tek tek deftere yazdımki unutmayayım diye ,vazgeçtigim anda süphelendigim yere dalarım :) tarihinden emin olursam yani yakın tarihse sıkıntı yok taş ocagı olur her yeri dagıtırım ama eskiyse o zaman vatana m,llete lazım dır der 156 yı ararım :) ama emin olmalıyım o yüzden kafa agrıtıyorum kusuruma bakmayın hakkınızı helal edin ,arada bi namaza kalkıyorum arada yazıyorum ikisde lazım demi :)

toyalp

Süper Moderatör
Ustam sanırım mezara izin verilmez. Çünkü resmi işlemlerde mezar çıkınca işlemi durduruyorlar diye biliyorum.

Renix

Bilgili Üye
mezar oldugundan vede eski tarihi oldugundan emin olursam bakanlıga başvururum işlem yaparlarsa ne ala yapmazlarsa dinami tD:
Ustam sanırım mezara izin verilmez. Çünkü resmi işlemlerde mezar çıkınca işlemi durduruyorlar diye biliyorum.

timur964

konularim
aldım ustam tek tek deftere yazdımki unutmayayım diye ,vazgeçtigim anda süphelendigim yere dalarım :) tarihinden emin olursam yani yakın tarihse sıkıntı yok taş ocagı olur her yeri dagıtırım ama eskiyse o zaman vatana m,llete lazım dır der 156 yı ararım :) ama emin olmalıyım o yüzden kafa agrıtıyorum kusuruma bakmayın hakkınızı helal edin ,arada bi namaza kalkıyorum arada yazıyorum ikisde lazım demi :)
Allahın izniyle definenin buyuugunu alasını zaten bulmuşun gerisi olmasada olur banada dua edesin işallah . hayırlı kandiller

Wester

Member
Ustalar selamun aleyküm niye hiç biriniz buranın bir taş ocağı olabileceğini düşünmüyor Renix hevesinizi kırmak istemem ama kaya yapısına bakılırsa tamda öyle bence bunuda bir değerlendir bence