Yazili taşlar

Viravira

Aktif Üye
Slm üstatlar,
Bugün tarlayi sürerken bu yazılı taşlardan cikti 30/40 cm derinden pulluga takıldı .
Ne oldugunu veya hangi dönem yazısı oldugunu bilen varmı.
Saygilar

Ekli dosyalar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Slm üstatlar,
Bugün tarlayi sürerken bu yazılı taşlardan cikti 30/40 cm derinden pulluga takıldı .
Ne oldugunu veya hangi dönem yazısı oldugunu bilen varmı.
Saygilar
Usta merhabalar.
Yunancaya benzettim, yüzeye yakın yerde çıkması da bana mezar taşı olduğunu söylüyor.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bölge neresi daha çok bizans işi gibi geliyor. Çıkan bölge yada yer hakkında bilginiz nedir .

Viravira

Aktif Üye
Aramaya değer mi sorunun cevabını vermişsin işte, babangil de bulmuş mezar!!! Nasıl bir mezarmış??
Babam rahmetli oldu , annem anlatti bir mezar taşı buldular hemen gömüp kapatti baban orasini diye , babam rahmetli çok korkarmıştı bu define /kazı işlerinden .

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Babam rahmetli oldu , annem anlatti bir mezar taşı buldular hemen gömüp kapatti baban orasini diye , babam rahmetli çok korkarmıştı bu define /kazı işlerinden .
Allah rahmet eylesin. Anladım usta.. Aramaya değer mi sorusunu ben sevmiyorum usta, yanlış anlama. Çıktığı yeri biliyorsundur, yer de senin anladığım kadarı ile. E arazi de çok kurak, vur sondajı aç bir kuyu usta?!!!

Viravira

Aktif Üye
Allah rahmet eylesin. Anladım usta.. Aramaya değer mi sorusunu ben sevmiyorum usta, yanlış anlama. Çıktığı yeri biliyorsundur, yer de senin anladığım kadarı ile. E arazi de çok kurak, vur sondajı aç bir kuyu usta?!!!
Eyvallah ustam ,
Yakinda bi çalışma yapiyim ben , tam yerinide biliyorum .
Dedigin gibi sondaj çalişmasi iyi olur orada , nede olsa sulak tarla daha verimli olur demi -:)