Yardimlarinizi rica ediyorum..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eser34 fotolara baktım, Bu amcamız gerçekten büyükmüş, zor bir süreç olacak. Ama senin çalışkanlığını daha önceki konudan biliyorum. İnşallah burada da muvaffak olacaksın. son derece kıymetli biryer. Daha önce kurcalanmış ama sonuca ulaşılamamış sanırım. vaktimin geniş olduğu bir zamanda tekrar inceleyeceğim. sende fotoğrafları çogalt. uzak çekim özellikle. Allaha emanet.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Cok teşekkür ediyorum bozoklu ustam. Sayenizde burada da muvaffak olabilecegimi biliyorum. Ama başlama noktası secemedim deliricem. Şuradan diyebildigim an Allah'ın izni ile yürücem ama baslayamiyorum. Yardımlarınızı esirgemeyeceginizi biliyorum. Saygılarımla. İlginize çok teşekkür ediyorum. En kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum..

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Eser34 kardeşim yeriniz güzel bir mezarlık alanı .kişiye özel olmadığı kanaatindeyım önemli şahsiyet lerin ve yahut statülü aile mezarlarının olduğunu düşünüyorum.öncelikle Kayalarda Cihazla değerli tespiti yapmanızı öneririm. Daha sonra mezarlar peşine düşün. Saygılar sevgiler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 181621 eser34 kardeşim formun hayırlı olsun ..... bu işaretlediğim yerler benim dikkatimi çekti sarı ile işaretlediğim olası şüphelendiğim yerler ..
1 de merdivenli olan foton vardı o merdivenli alanın fotosunu teferruatlandır .. iniş mi çıkışmı ... indiği ve çıktığı yerleri görebilemlim ..... rast gelsin

bu arada gönende okadar köy içi veya yakınında tarla bakıyom bakıyom cebime göre uygun yer bulamıyom ... kulağın delik olsun .....

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Uçmuş abi emlakciyim ben. Asıl isim Mak. Muh. Fakat malum ülke şartları. Marmara ve Ege bölgelerinde çok sayıda muhtelif yerlerinde var. Yolun düşerse buralara MUHAKKAK BEKLERİM. HATTA CİKMASİNİ BEKLEME DERHAL GEL de YARDİMCİ OL BİZE:)

mertcelik256

Yeni Üye
kanal su kanalına benziyor düzdemi yoksa meyillimi daha geniş resimleme yaparsan güzel olur

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
H. Ben sn. Abim. Bu büyük olanı üstad. Küçüğü açtık. Ama bu çok teferruatlı. Yardımlarınızı rica ediyorum tekrar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Güzel bir anıt mezarmış.
Çok tahrif edildiğinden kompozisyonunu anlayamadım.
Muhtemelen o beldenin kralı/beyi için yapılmış.
Mezarlık planını da işlemişler kayaya.
Yani başkaca çok mezar da var.

Sana 1 ve 2 nolu yerleri işaretledim.
Buralara özel önem veriniz.
Mavi ile işaretlediğim alan;
Tören alanına çıkış ve iniş.
Burasını çözersen yeri bulursun.
Ya kesilen kurbanın kanının aktığı yer yada sunaka dökülen suyun aktığı yer, işini çözer.
Bu ikisinin tespitini mümkün kılan işaret yoksa; kafanın arkasındaki işaretlere yönel.
Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 181710

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eser34 işretli yerlerin yani arkasında kalan yüksekteki yerlerin ve anıtın diğer yönden uzak fotoğrafı varmı? özellikle arka tarafı, toprak zeminle birleştiği yer. Kare içine aldığım yer. fotoğraflarını bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 181713

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bozoklu ustam; toprakla birleşen yerinin fotoğrafları bunlar. ?????