Yardımınıza ihtiyaç var

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 188673 Acemiisci kardeşim .... evvela tedbir tevekkül ALLAH tan sonra tespit .. tespit çok önemli ..hiç 1 zaman paldır küldür işe girişme ... tespit acele yok ....
şimdi sarı ok ile işaretlediğim yerden fotolarını çek yükle oralardan emin olalım ..... kırmızı ile işaretlediğimde keza ayni ... mavi ile işaretlediğim yerde boşluk bak ...
yeşil ile işaretlediğim kaya üstten düşmüş gibimi onuda 1 incele ..... yoksa daha sonradan devrilmiş gibimi ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kardeşim benim ...buradan da sorabilirsin sorunu ..

Acemiisci

Yeni Üye
Bu işaretli yerler kuyunun yanındaki kaya sarı ve kırmızı yeri incelememiz zor çünkü havada ve altı uçurum çalışmak çok zor sol aşağıdaki yer olabilir kuyudan geçiş varmıdır? Oralara en kısa zamanda bakacam yer olarak kuvvetli tılsımlar olduğu söyleniyor çalışan arkadaşlar birbirini öldürecekmiş bunuda biliyorum yani gündüz çalışmak için en ideali kuyu gibi geldi bana yinede fikir verirsen sevinirim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Heryeri delmişler gördüm .Resimler geniş olmayınca ben anlam yükleyemiyorum . Yani bu haliyle basit kuyu yorumu gelir ama belkide değildir .Baska bir amac ugruna ordadır . Daha geniş daha manzara yönelik uzak mesafe resimler alırsan işin kolaylaşır .Mekan oturursa yerine , nerde ne var nerden nereye merdiven yol yapmışlar hepsi belli olur . Buna eminim . Geniş resimden kastım , mesela yüksek bi tepeye çıktın köyünü çekeceksin diyelim .Köyün bitarafı olmayınca resimde ne kadar güzel olur ? Onun gibi aynı hesap mesafe koca köyü çeker gibi bu gezdiğin yerlerin resimlerini almaya çalış .
Kolay Gelsin .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şimdi sen kuyuyu kafaya takmışsın 1 kere ne desek boş anladığım kadarıyla ... ben diyecem ki .... kuyuyla alakalı boşluk tespitlerini yap .. ondan sonra ne yapacaksan yap derim ... hani olmaz da diyemem .. kuyu daha önceden gizlenmiş saklanmış 1 şekilde meydana çıkartılmış ... olada bilir ... ben yinede emin olmadan 1 şey yapmamanı tavsiye ederim

Acemiisci

Yeni Üye
şimdi sen kuyuyu kafaya takmışsın 1 kere ne desek boş anladığım kadarıyla ... ben diyecem ki .... kuyuyla alakalı boşluk tespitlerini yap .. ondan sonra ne yapacaksan yap derim ... hani olmaz da diyemem .. kuyu daha önceden gizlenmiş saklanmış 1 şekilde meydana çıkartılmış ... olada bilir ... ben yinede emin olmadan 1 şey yapmamanı tavsiye ederim
Ustam yavaş yavaş öğreniyoruz sizin görüşleriniz elbetteki önemli gördünüz işaretlediğiniz yerdeki şüpheniz nedir ne olabilir diğer arkadaşıma anlatmak açısından soruyorum

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Acemiisci kardeşim ...benim gördüğüm .. sağtarafta sarı okla işaretlediğim eğerki düşündüğüm gibiyse .... bu sizi elinizdeki takım taklavatla olacak iş değil der ... maviyle üsttarafta boşluk bakın dediğimyer de boşluk alırsanız belki .. oda belki elinizdeki takım taklavatla 1 yere kadar yapabilirsiniz .... ama gördüğüm .... 2 kişiyle siz burada ömür bitirirsiniz ....o sebeblen tespit yapmadan iyice emin olmadan .... hareket etmeyin derim .... iyi 1 foto çalışması yapın mümkünse pikseli yüksek olsun .. heryeri uzak yakın fotolandırın .. en ince noktayı kaçırmayalım derim .... rast gelsin

Acemiisci

Yeni Üye
@Acemiisci kardeşim ...benim gördüğüm .. sağtarafta sarı okla işaretlediğim eğerki düşündüğüm gibiyse .... bu sizi elinizdeki takım taklavatla olacak iş değil der ... maviyle üsttarafta boşluk bakın dediğimyer de boşluk alırsanız belki .. oda belki elinizdeki takım taklavatla 1 yere kadar yapabilirsiniz .... ama gördüğüm .... 2 kişiyle siz burada ömür bitirirsiniz ....o sebeblen tespit yapmadan iyice emin olmadan .... hareket etmeyin derim .... iyi 1 foto çalışması yapın mümkünse pikseli yüksek olsun .. heryeri uzak yakın fotolandırın .. en ince noktayı kaçırmayalım derim .... rast gelsin
Dediğini aynen yaparım sabah gider çekerim. Ama umudum kırıldı şimdi 2 kişiyle olmazsa zaten bişey yapamayız çünkü bu işlerde sağlam adam bulmak zor güven çok önemli 2 kişiyle nasıl çözümlerim o konuda bi fikrin var mı?oraya takım taklavat çıkarmamız çok gibi şeyleri çıkarabiliriz başka türlüsü olmaz mantıken geçmiş zamanıda düşünürsek o devirde hilti elektrikte yoktu o insanlar nasıl yapmış?

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Acemiisci kurbanım site kuralı gereği alet edevat adı ve resimlerini ne yazıyoruz ne fotosunu çekip yükleye biliyoruz .... yine site kuralı gereği burada hiç kimse kimseye şurayı parçala kır dök demez ... diyemez .. böyle 1 yetkisi yok ... bu kısımlara dikkat edelim .. düzelte bilirsen yazını .. düzenle kısmından iyi olur ....
geçmiş zamandaki insanları günümüz insanları gibi değerlendirisek yanılırız .... biz biraz daha hazırcıyız diyelim ... 1 kere gücümüz kuvvetimiz bile onların yarısı kadar yok .... 2 cisi işlerinde mesleklerinde ve sanaatlarında usta kelime si bile günümüze göre çırak kalır ...inŞAALLAH ömrün yeterse daha çok yer gezer görürüsün ... o koca kayaları nasıl dizmişler nasıl kaldırıp nizami yerleştirmişler görmek nasip olur ....şaşar kalırsın ... 1 örnek verecek olursak ..... mısır piramitlerine akıl sır ermiyor .....biz günümüz şartlarında ... nasıl kaldırıp indirmişler .nasıl getirip götürmüşler kısmıyla ilgilenmiyoruz ...bizim aradığımız şeyi nereye ..nasıl .ne şekilde .kaç mt ye .. arayanlara .bulmasın diye bırakmışlar onu çözmeye çalışmalıyız ...

Acemiisci

Yeni Üye
@Acemiisci kurbanım site kuralı gereği alet edevat adı ve resimlerini ne yazıyoruz ne fotosunu çekip yükleye biliyoruz .... yine site kuralı gereği burada hiç kimse kimseye şurayı parçala kır dök demez ... diyemez .. böyle 1 yetkisi yok ... bu kısımlara dikkat edelim .. düzelte bilirsen yazını .. düzenle kısmından iyi olur ....
geçmiş zamandaki insanları günümüz insanları gibi değerlendirisek yanılırız .... biz biraz daha hazırcıyız diyelim ... 1 kere gücümüz kuvvetimiz bile onların yarısı kadar yok .... 2 cisi işlerinde mesleklerinde ve sanaatlarında usta kelime si bile günümüze göre çırak kalır ...inŞAALLAH ömrün yeterse daha çok yer gezer görürüsün ... o koca kayaları nasıl dizmişler nasıl kaldırıp nizami yerleştirmişler görmek nasip olur ....şaşar kalırsın ... 1 örnek verecek olursak ..... mısır piramitlerine akıl sır ermiyor .....biz günümüz şartlarında ... nasıl kaldırıp indirmişler .nasıl getirip götürmüşler kısmıyla ilgilenmiyoruz ...bizim aradığımız şeyi nereye ..nasıl .ne şekilde .kaç mt ye .. arayanlara .bulmasın diye bırakmışlar onu çözmeye çalışmalıyız ...
Düzelttim üstat. Peki burdan çok umutluyum fakat 2 kişiyle olmazsa bu iş yatar mesela şunu diyebilirsen bizde ona göre matematiğini yaparız sarı bölgenin arkasında olabilir kırmızının altında 2 3 m gibi umut açısından usta