Yardim ustalar degeri ve donemi nedir

Cemm

Yeni Üye
Sayin ustalarim bunun hakkinda bilgi verirmisiniz

Cemm

Yeni Üye
Cevaplicak kimse yokmu ustalar yardim

hades40

Bilgili Üye
Metali hakkında bilgi verirsen ve daha detaylı resimlersen ( muhurunude görelım) bölge neresi?

Cemm

Yeni Üye
Ustam yanitiniz icin tesekkur ederim elimde mevcut bu fotograflar var edirne bolgesi arkadaslarm bizzat kendileri cikardilar bende sizin gibi bilgili insanlara danisip nedir ne degildir ogrenmek istedim hades40

Cemm

Yeni Üye
Boyu: 15 cm
Omuz genişliği:4 cm
Kafa boyu 5 cm
Kilo 475 gram

buda diger ozellikleri ustam hades40

KORBEY

Member
Usta bu afrika sembolllu biblolar yada obje diyelim. Anadoluda ne isi var orasi garip geldi. ayrica diyelimki ben yanildim var boyle bisey ve kendi elinizle cikardiniz. Bunlar asla tek olmaz bikac tane daha olmali. Baskasindan geliyorsa pek itibar etmeyin diye iyi niyetli bi uyarim olsun. Isin gucun rast gele..

Cemm

Yeni Üye
Ustalarim kiymetli yorumlariniz icin tesekkur ederim arkadaslar edirneden cikardiklarini soylediler acaba oyle olma ihtimali yokmudur siz benden cok daha iyi bilirsiniz ve maddi degeri acisindan bir bilginiz varmi ?? Theseus KORBEY

Cemm

Yeni Üye
bisikletci yorumunuz icin tesekkur ederim ama ben gelen kisilerden dolayi sahte olabilicegini dusunmuyorum nasil kanaat getirdiniz

KORBEY

Member
Usta afrika isine dedim ve tek olmaz dedim. Sebebide su, Afrika heykellerinde inanclara gore kadinin dogumu cocugun yetiskinligi erkegin ergenligi yine erkegin savas cesareti vs vs ne aklina gelirse her bir olay yada dini inanc icin cok farkli sekillerde semboller yapilir. Bu sebebden dolayi her farkli olay icin birkac tane heykelin olmasi gerekirdi. Ben sahsi fikir olarak turkiyedeki medeniyetlere ait olacagini dusunmuyorum ve uzerindede topraktan yuzyillarca kalmis eskime yada kondisyon kayibi olmadigi icin sahte diyorum. Ama diyosanki arkadaslarim yuzde yuz guvenilir o zaman arkadaslarina bir daha sor yaninda baska malzeme varmiydi ? maddi degerine gelince en guzel yol resmi yoldur samimi bir dil kullanarak muze mudurlugunden bilgi alabilirsin. sayetki olabilir diyosalar bi kilifina uydurulup teslim edilir. gercek heykeller konusunda muzelerde pek cimri deegildir haberin olsun. isin rast gele..

Cemm

Yeni Üye
KORBEY cok sagolun hocam degerli bilgileriniz icin arkadaslara guvendigim icin sahte olabilicegini dusunmuyorum ama daha detayli arastiracagim