Yardım gerek. Kaplumbağa

MeraklıAcemi

Yeni Üye
Öncelikle Merhaba, bu alan çok kayalıktan oluşan bir alan öncelikle bunu belirtmek isterim. İlk olarak kaplumbağa figürü ile karşılaştık kaplumbağanın baktığı yöne 1 koca 1 de daha küçük bir kaya var ve üstlerinde uzun murç veya ismini bilmediğim bir delik var. Kaplumbağanın hemen arkasında bir ağaç altında kaya yığıntıları mevcut. Kaplumbağanın baktığı kayalıkların 100/200m ötesinde kocaman kapağa benzettiğim bir taş var ve onun yanında da küçük taşlar mevcut (sağ tarafındakiler hemen dibinde soldakiler az daha ileride fakat duvar gibi yapılmış). Savaş esnasında askerlerin koğuşlandığı bir yer olaması da muhtemel çünkü kaplumbağanın olduğu yerden daha alçak ve daire şeklinde.

Ekli dosyalar

MeraklıAcemi

Yeni Üye
Yukarıdaki 4 resim kaplumbağa ve arkasındaki yığıntı. Alttakiler de bahsettiğim murç izleri ve kapağa benzettiğim yer. Murç izleri açılmış bir kasaya benziyor sanki. Son gidişimizde kafası ve bir kanadı kırıktı ama herhangi bir delik yoktu. Burada çalışma yapmalı mıyız? Mezar olma olasılığı var mıdır? Son olarak yukarıda bahsetmeyi unuttuğum haç ve xe benzer işaretler olan kayalar vardı.

Ekli dosyalar

MeraklıAcemi

Yeni Üye
Bu yorumdaki ilk resim kapağa benzeten taşın yan ve üst çekimi diğerleri de işaretler. Yorumlarınızı bekliyorum aynı zamanda şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Ekli dosyalar

kaplumbaga

Member
Mezarlık alanı ama birsey çıkan mezarlardanda değil. ..
Bu bölgenin devamı mutlaka vardır
Mesela yigmalar

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
kaplumbağa gayet iyi çubukla mezarları noktalayabilirsinz bol nasipler dilerim..

Kaplumbaganin alti hedef
Etrafini da makineyle yoklamak lazim
Yoksa her suphelendiyini yoklaman lazim elbet birinde tutturursun

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9DBF45B8-1965-47E7-B7A2-CD606ED0F7AA.jpeg

Yuvarlak taşı kaldır giriş var.
Ve ben kaplumbağayı göremedim?.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resim net deyıl ama gördüğüm kadarıyla ayakları yok buda oluyorki ya kendisine yada önünde taşın altında ve yüzüyor bilirsiniz bazen de orada olmak gerekir.