YAMAÇTA oda ve boşluk tesbiti... Yardımcı olurmusunuz

Tastan

Editör
Gereken birçokşey söylenmiş ustalarımız tarafından size kalan daha net tespitler gümüş çubuk kullanırsanız mıknatısla birlikte yanılgınız daha az olur umarım emeklerinize deger selametle

Trakyali72

Member
Çubuklar, bir çok husus konusunda kişiye özeldir. Siz nasıl kullanmak istiyorsanız elbette öyle kullanırsınız. Lakin ; Resimde tek mıknatıs görüyorum. Ve çubuklarınız demir ise,bu tek mıknatısı sağ çubuğa yapıştırdığınızı düşünüyorum. Doğru mudur ?
Solak olup olmadığınızın cevabını halâ vermediniz. Ancak solak değil iseniz, sağ avucunuza almanızı tavsiye ederim. (Sadece tavsiye ederim)
Ayrıca demir çubuklarınıza bakır kablo sarmışsınız. Bu bakırı da avucunuzun içinde tutuyorsunuz. Aslında çubuğa bakırı ara komutu vermiş oluyorsunuz. Bir de sol avucunuza farklı bir maden alarak arama yatırttığınızda,ortaya çıkan kombinasyonun sizi başarıya götürme ihtimali o kadar çok düşük ki,kelimelerim kifayetsiz kalır. BulursamKader hocamın 3 sabit konusunu mümkünse sil baştan okumanızı, denenmiş,test edilmiş ve bazı gerçekliklerden emin olunan sistem ile kendinizi geliştirmenizi "tavsiye ederim".
Selamlar..
Ustam slm

Evet haklı olabilirsin bu konuyu şımdi burada sen haklı ben haksıza girerse sabaha kadar bir şekilde tartişma olur
En nihayetinde BulursamKader25 ustamın yazılarını kaç defa okudum bilemezsin ama bir de şöyle bir olay varki arazide yaptığım testlerde çubuklarım beni daha yanıltmadı hatta bir arkadaşla idalaştık ki kendisinde birde özellikli bir cihaz vardı elinde ben bakım yaptığımız bir yerde burda değerli yok burası minerallı dediğim yeri arkaşlar benden sonra kazmışlar en nihayetinde diğer arkadaşın elinde cıhaz var bende bir tek çubuklar ama benım kazdıkları yer boş çıkmış
Tamam kabulum BulursamKader25 ustamın tarıf ettığı gibi bir çubuk değil ama çubuk tarıfı dışında birebir uyguladığım testlerde ustamın da bilgi aktarımı sayesınde mahçup olmadım ve haklı çıktım

Aslında haklı çıkan ben değilde BulursamKader25 ustam oldu çünkü tesbit yaparken onun söylediklerini yapmıştım tek fark çubukşarımın düzeni

Ama şöylede bir olay var ben faydasını bu şekilde görüyorum

Sizlerden ricam konu başlığındakı yerle alakalı olarak benı yönlendirebileniz

Yardımcı olursanız da memnun olurum olamazsanız da

Şimdiden göstereceğini anlayış ve hoşgörü için tsk ederim selamlar

Trakyali72

Member
Tek resim yanıltıcıdır her zaman ama Ben aslandan çok deveye benzettim burun düşüklüğü deveyi daha çok destekliyor

Ekli dosyayı görüntüle 240873
Yanı deveyede benziyor

Biz zaten o bölgeye aslanın figürğnün anlatımından yola çıkmadık bana soracak olursanız da net bir işaret değil zaten ama çubuklar bizi resimlerdeki yere yönlendirdi sizlerden ricam bu bölgeye bir şekilde çalışacam ben burada nelere dikkat etmem gerektığı konusunda beni yönlendirmeniz

Yardımcı olduğunuz için tsk ederim selamlar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bana göre cubuklarını değiştir yani pirinç sarı dediğimiz ve bakır dediğmiz meteryal ile de bi bak derim ayrıca gümüş cubuk bulabiliyorsanız gümüş cubuklada bi bakın deneyin hangisinde ne tepkiler verecek aynı ölçümleri alabilecekmisiniz
Ayrıca etrafdaki ana kayaları inceleyiniz

Trakyali72

Member
Şimdi eğer bolgedeki bitki örtüsünde sadece burası bu renkte ise birde köklerine bak gerçi cok büyümemişler ama eğer ki köklerinde yukarı doğru cıkma varsa anla ki alt tarafta taş bir yapı var
Ancak şu da var ki eğer o bölgede toprakta bir element maden varsa bunu jeolog ustam daha iyi yanıtlar yine bu bitkilerde renk değişimine yol açmaktadır yani eski insanlar maden ararlarken bitki örtüsünün rengine bakarak oradaki madeni bileyorlardı
odanın tam orta noktasını bul bakır teli buraya beş on santım kadar ucunu göm ve yanlamasına aç uzat ve derişnlik al bakalım ne verecek ölçüyü
Ve jeolog ustalarım slm

Köklerine bakmamı söyledin anladım sanki ama biraz daha açabilirsen sevinirim ustam konuyu

Yanı eğer örneğin 5mt aşağıda bir taş yapı varsa da yinemi kökleri yukarı doğru çıkar

Başka nelere dikkat etmem gerekiyor selamlar

Trakyali72

Member
Ekli dosyayı görüntüle 240886
jeolog ustam slm

Kabukları sıyıdınmı diye sormuştum? sıyırmadım

Bir resim yukledim burada dalların kabukları soyulmuş görünüyor ön taraftakı dallarda

Soyduğum zaman nelere dikkat etmeliyim
Dalları kırayımmı yoksa düzgünce kabuğu soyayımmı

Bu işlemi kök kısmında mı yapmalıyım

Burada benı sizin görüşünüzle ne gibi sıkıntılar bekler

Altta taş yapı varsa bitkilerin görünümü nasıl olur

Selamlar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Altta taş yapı varsa köler taşı delemediğinden ağacı yukarıya doğru baskılar ve agacın en alt gövde kısmı baskıdan dolayı bombe verir ve bazen kokler bile yukarıya doğru cıkabiliyor ama ağaçların cok küçük ayrıca 5 metrede bu dediğim olmaz 5 metre kök salınımı için güzel bir mesafe
Jeolog ustamdan istediğim ise topraktaki elementten dolayı mı bu rengi almıs diye sordum ve ustam da senden resim istedi agacın en alt gövdesinden bir bıcak yardımı ile kabugunu yarıp resim istiyor yani element ise oradan bakacak

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 240886

jeolog ustam slm

Kabukları sıyıdınmı diye sormuştum? sıyırmadım

Bir resim yukledim burada dalların kabukları soyulmuş görünüyor ön taraftakı dallarda

Soyduğum zaman nelere dikkat etmeliyim
Dalları kırayımmı yoksa düzgünce kabuğu soyayımmı

Bu işlemi kök kısmında mı yapmalıyım

Burada benı sizin görüşünüzle ne gibi sıkıntılar bekler

Altta taş yapı varsa bitkilerin görünümü nasıl olur

Selamlar
Kabuklari siyirmani isteme sebebim govdenin yagmur, kar ve diger dis etmenlerden dolayi zemine yakin yerde kabugun renginin degisip degismedigini gorebilmen. Cunku agac govdesi buyurken topraga yakin kisminda birikmis dokulen yapraklar bile agacin dis renginde koyulasmaya sebep ve agac buyudukcede sanki govdenin alt kismi koyu gorunebilir. Ama zemin altinda oda vs var diye agacin renginde degisim olmaz.

Trakyali72

Member
Değerli jeolog ve NoYaN_06 ustalar slm

Trakyalım ama istanbul da ikamet ediyorum ve malum mesaili bir işte çalışıyoruz ancak hafta sonları müsait olabiliyorum bu hafta sonu gidemeyecem ama en yakın hafta sonu gidip söylediklerinizi yapacam inşallah ve burada hepsini sizlerle paylaşacam

Selamlar

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Kabuklari siyirmani isteme sebebim govdenin yagmur, kar ve diger dis etmenlerden dolayi zemine yakin yerde kabugun renginin degisip degismedigini gorebilmen. Cunku agac govdesi buyurken topraga yakin kisminda birikmis dokulen yapraklar bile agacin dis renginde koyulasmaya sebep ve agac buyudukcede sanki govdenin alt kismi koyu gorunebilir. Ama zemin altinda oda vs var diye agacin renginde degisim olmaz.

Ama toprakta bir element varsa rengi değişebilir değil mi jeolog ustam mesela bir bor fazlalagı yada eksikliği yada bakır yada demir yada fosfor veya çinko (vs) elementinin fazlaca bulunmasından dolayıda bitkinin renginin değişebildiğini sanıyorum ve senin ustalık alanına girdiği için konuyu sana çevirmiştim

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ama toprakta bir element varsa rengi değişebilir değil mi jeolog ustam mesela bir bor fazlalagı yada eksikliği yada bakır yada demir yada fosfor veya çinko (vs) elementinin fazlaca bulunmasından dolayıda bitkinin renginin değişebildiğini sanıyorum ve senin ustalık alanına girdiği için konuyu sana çevirmiştim
Eger cok yogun ise mineral elbette ustam degisir ama sadece bitkilerde gorulmez, zeminin rengi de belli eder bu yogunlugu. Trakyada bu sekilde degisime sebebiyet verecek bir mineral oldugunu sanmiyorum.

Ekleme: Cicekcilerde mavi renkli guller goruruz ki dogada bu renk gul yoktur koklerinin alabilecegi oranda renkli bir madde ile guller mavi renk alir.

Son düzenleme: