Y harfi işaret

Sluscer

Yeni Üye
Öncelikle merhaba şimdiden bütün cevap verenlere teşekkür ederim. Şahsen benim çok bilgim yok ama bunun bir anlama geldiğini düşünüyorum, doğal olmadığı kanısındayım. Eğer bu işareti anlayabilen varsa net bir şekilde yorumlayabilirse çok memnun olurum. Y nin kuyruk tarafında orta bir uzaklıkta aşağıda dere var. Y nin uç tarafında bakan yönü ise tepe.
IMG_9112.jpeg
IMG_9115.jpeg
IMG_9116.jpeg
IMG_9128.jpeg

defi

Bilgili Üye
y değilde ok. sivri ucuna doğru araştırın

defi

Bilgili Üye
bu işaretçidir. sizi asıl işarete götürecek.muhtemelen balık olur o zaman iyidir

Sluscer

Yeni Üye
bu işaretçidir. sizi asıl işarete götürecek.muhtemelen balık olur o zaman iyidir
hocam onun gösterdiği taraftan dağdan aşağı doğru inince dere var orada çay ırmak var yani küçük bir ırmak, oralara ve taşlara falan baktım ama bir türlü yeni bir işaret bulamadım tam olarak nasıl bir yerlere bakmam gerekiyor internetten biraz baktım da yine de sonuca varamadım

carsambali

Bilgili Üye
InkedIMG_9115.jpg
InkedIMG_9115.jpg
Merhaba; uzun kısmı ölç her santim 1 metre olacaak şekilde bittiği noktada giriş boşluk vs varmı kontrol etmen lazım.Dere ve çatal yaptığı yer varsa işaretlediğim kısa kenarı ölç araştır.İşaretli kısa kenara murç vurulmuş.Benim fikrim bu yönde

Sluscer

Yeni Üye

carsambali

Bilgili Üye
buna benzer bir işaretin >---- ölçüüsü mesafenside zemin altı giriş görmüştüm.çatal taraf değil uzun taraf.boşluk bakın yoksa dereye yönelin

Sluscer

Yeni Üye
O halde çatalın değilde uzun tarafın mı ölçüsünü alacağız ve bu ölçüyü çarpma gibi işlemler yapacak mıyız valla ya ben körüm ya da ters yerlerde gezindim dereye de indim o yöndeki taşlara da baktım başka bişey göremedim belki de gördüm de bunda bişey yok diyerek geçtim. O yüzden ölçümle ilerlesem daha belki faydalı olabilir ama tam olarak nasıl ölçüp ne kadar gidileceğini bilmiyorum baya uzağım bu konulara. Zaten bu taşı da yürüyüş yaparken farkettim oysa hep yanından geçtiğim taş idi

carsambali

Bilgili Üye
1cm 1metre olarak düşün.17cm ise 17m gibi.Çatal kısmıda uzun kısmıda ölç ayrı ayrı,hepsinin istikametine bak kontrol et.Boşluk yoksa derenin çatal yaptığı yerde araştırma yap

defi

Bilgili Üye
sen ustanın dediği yöne bak. ha olmadı alttaki kısa uç kısmınada bak. ermeniyse işaretleri terste kullandılar