xp deus dedektör hakkında bilgi

battalbey

Yeni Üye
xp deus modellerinden kullanan yada kullananı gören varmıdır ustalar. Bu dedektör modeliyle alakalı deneyimlerinize dayanarak bilgi almak istiyorum yada buna muadil olarak önereceğiniz varmıdır. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
Saygılar.

bermina

Aktif Üye
Yukaridaki videodan sonra deus hayalim bitti. Alirsam munelap 5000 baskasi bana guven vermez

mguleryuz

Aktif Üye
bütceniz yetiyorsa ve öncede dedektör deneyiminiz varsa size tavsiyem almak istediğiniz gibi minelab gpx serisi alabilirsiniz dedektör olarak normal ve mineralli arazide vlf dedektörleri katlayan bir cihazdır yanlız her dedektörün artısı eksisi olduğu gibi ayrım konusunda sıkıntı çekebilirsin normal vlf gibi direkt demir sesi vermez sana değerli kırmaz ama demiri ayırmada zorlanabilirsin bunu öğrenmek içinde toprağın yüzünü tıraşlaman lazım biraz çapayla ayrıyetten dd ve mono başlık olarak kullanım seçeneği olan 2 ayrı başlığı vardır dd başlık ayrımlı olanı mono ise ayrımsız ve arazilerde genelde derin kütle aramaları için kullanılır bütçeniz yetiyorsa ve önceden cihaz kullanmışlığınız varsa kesinlikle pişman etmeyecek bir dedektördür

SAYGILAR

R

remuss

Misafir
herkes Xp 4500 5000 Demis tamam da
12 bin TL fiyatı var dememiş bana sorarsan araştırma yapacağın yerin tarihini öğren çıkan emare lerin ederini araştır 12 bini geri alabilirmisin mesela bir sikke cikarsan sikke nin değerini az çok tahmin edersin
paranı harcama derim biraz daha düşük gmax power başlangıç için iyi bence tabi oda 4 bin olmuş bende ikiside var ikisinin de prensibi aynı ama tabiki xp4500 derim ama gamxpowerin yeri başka bende sana bir dost tavsıyesı idi gerisi sende

Son düzenleme:

Güllübahçe

Aktif Üye
O video külliyen yalan neden dersen o parayı bin liralık dedektörler bile görür ya maksuz cihazın ayarını değiştirdi yada başka bişey.

Bide arkadaşın dediği gibi biri 5 bin diğeri 15 bin. gpx nın iyi oldunu bizde biliyoruz arada 10 bin fark var . 10 bin para değil dersen bende derimki 15 minelaba vereceğine 10 daha koy git gpr al yalanmıyım. Ben yılların dedektörcüsü olarak kullanmadığım dedektör kalmadı şimdi elimde 1500 liralık wihites var size şunu diyeyim bir dedektöre 15 20 milyar para verilmez o kadar para varsa az daha ekle gpr radar al.

battalbey

Yeni Üye
Haklısın Güllübahçe bende cok sasırdım ve okadar paralar vermek benide sarsar. Oysaki internette deus modellerinin çok güzel videolarıda var çokta derin algılayan bir dedektöre benziyor. Bu arkadasların ayarlarında sorun var sanırım. mguleryuz un de dediği gibi her dedektörün artıları eksileri olabilir. Araştırmaya devam.

mguleryuz

Aktif Üye
@remmus volkaniç kayaları bilirsen vlfnin sinyal geçiremeyeceğinide bilirsin o kayadan tuğla altı testi en basitinden örnek tuğla nasılsa volkanik kayada öyledir