X mi zarf mi anlayamadim

Smokin

Moderatör
Moderatör
Yanılmiyorsam Daha önce paylaşılmışve gerekenler söylenmişti. Anlaşılan bir sonuca varilamamis

Coffie5

Member
arf işaretinin büyüklüğü önemlidir. 5 veya 7 metre çevrede su, ırmak vs var mı bakılmalıdır. Yol çizgisi ya da izi incelenmelisin Etrafta farklı büyüklükte kayalar aramalisın mübarek
Su ırmak kesinlikle yok mübarek insan etraf resimlerde gordugun gibi kayalik hemen hemen en buyuk kayada kare x

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Diğer ikisi toprak altında kalmış olabilir su dere akarsu soranlar işaret bilgisi olmayanlardır. Bakıyorumda forumda her işarete akarsu dere varmı dıye soruyolar ama bu işaretın akarsu yada dereyle alakası yok bundan 3 adet var diğer ikisi toprak altında kalmış olabilir yaklaşık olarak 76 adım uzaktadır diğer zarflar. Nadiren 3. zarf daha uzak mesafede çıktığı oluyor muğla tarafında daha uzak mesafede bulundugu olmuştur. diğer ikisini bul sonra yaz buraya devamını söyliyelim

28karayel28

Moderatör
Moderatör
İki adet oda mezardan bahsedilmiş kare oyma olan işarete yakın zemin altı,kare içinde çarpı olan ise tünelden girileceğinden bahsetmiş dördüncü resim yönünü göstermiş işaretin üstünde bir hayvan başını andıran kafa var oraya yönelin ve resimleyin.

Coffie5

Member
Diğer ikisi toprak altında kalmış olabilir su dere akarsu soranlar işaret bilgisi olmayanlardır. Bakıyorumda forumda her işarete akarsu dere varmı dıye soruyolar ama bu işaretın akarsu yada dereyle alakası yok bundan 3 adet var diğer ikisi toprak altında kalmış olabilir yaklaşık olarak 76 adım uzaktadır diğer zarflar. Nadiren 3. zarf daha uzak mesafede çıktığı oluyor muğla tarafında daha uzak mesafede bulundugu olmuştur. diğer ikisini bul sonra yaz buraya devamını söyliyelim
Bende yorumlara saygu duyuyorum yapacak bisi yok bura oyle bir zirve yerki anlatamam ne isi var dere ve akarsunun

Coffie5

Member
İki adet oda mezardan bahsedilmiş kare oyma olan işarete yakın zemin altı,kare içinde çarpı olan ise tünelden girileceğinden bahsetmiş dördüncü resim yönünü göstermiş işaretin üstünde bir hayvan başını andıran kafa var oraya yönelin ve resimleyin.
4. Resim derken ustam bulamadim ama isaretleme sansin varmi acaba ?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Zarf sistemi bu işarete 71 adım mesafede bundan bir tane daha olucak, yine 71 adım mesafede 3.cu zarfın olucak. Bunlar Arazide üçgen yapicaklar... Kaldıysa diğer ikisini bulabilirseniz Ben bilginin devamını size noktası noktasına aktaririm...
Zarfın olduğu kayayı merkez al 71 adım say. Pergel gibi güzel dairesel dön 5 MT. Enle birlikte etrafında daire çiz kayaları incele ara bul... Açıkta kabak gibi gözüne çarpmasını bekleme... Bu dediklerimi yapmadan yapicagin uğraş boşa olucak....

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bu kayanın baktığı istikameti görmek isterim