Ustalarım bu kaya hakkında yorum rica ediyorum sizden

kadir1905

Yeni Üye
Yeni üye olmak verimli konu açıp yardım talebinde bulunmanıza engel değil.
Forumda nasıl verimli konu açılır başlıkları mevcut.
Ustalar konunuz çok cazip değilse , konunuzda onlarında görmek isteyeceği şeyler , onları merakta bırakacak veriler yok ise, konulara bir kaç defa girip iştirak etmezler.
Şahsi fikrim , şahsi olarak uyguladığım şudur. bu yazımda şahsına değil geneledir.
Bilgi birikim deneyim kutsaldır ve kişilere özeldir.
Ve birikim hak edenlerle paylaşılır.
Burada istenilenler, karnım aç yemek verebilirmisin ?
Yolda kaldım gideceğim yere gitmeme yardımcı olabilirmisin ?
Hastayım ilaç verebilirmisin ? gibi taleplerin olduğu istekler değil.
Bu tip karşılanması zaruri olan istekler bile insanlar tarafından çok az karşılık görüyor.
Burada istenilenler zengin olma hayallerinin beklentisi olan istekler...
Tanımadığım , tanısamda karakterini beğenmediğim kişilerin zengin olma istekleri asla umurumda olmaz.
Kişiyi olumlu tanırım , emeğini çabasını görürüm, bende olan net bilgiyi , ve gerekirse emeğimi paylaşırım.
Deneyimli olan bir çok insanda, çok ketum değil ise benimle aynı çizgide davranıyor.
Fotolar paylaşılıyor, cevaplar bilgiler geliyor, zan ediyormusunuz ki , bilgi verenler doğru bilgileri veriyor...yada cevapların çoğu bilgimidir.
Verilen bilgiler içinde , doğru bilgiye sahip biri ufak bir bilgi veriyor geçiyor. konu sahibi bu bilgiye değer verip incelemeye gitmiyor. Bilgi sahibi insanlar bir bilginin olasılığını yükseltebilmek için yıllarca peşinden gidiyor. Bunu niçin bir hamlede tanımadıklarınla paylaşsın.
Paylaşıyorum diyenlerde zaten net olmayan bilgilerini paylaşıyorlar. Yada bilgi sahibinin eşref saatine denk gelmişsinizdir oda iki satır yazar gider. peşine gidersen belki kalanı alırsınız.
Acemi olanlar çok bir şey beklemesinler hayal kurmasınlar.
Bilgi hakk edene yakışır... Emek veren Hakk eden kişide alır.
Selamun aleyküm .. Biraz sert cıkmıssınız ne yardım isteyen arkadası nede sizi tanırım . Sadece böyle seylere meraklı birisiyim definede aramadim kazida yapmadim.
Kendim bilgisayar tamiri yapiyorum . Suana kim benden yardım istediyse eksiksiz sekilde bildigimi anlatirim ve bu bilgi birinin işine yararsa hosuma gider. Siz demek ki bilginizi damlatarak veriyorsunuz ki böyle bir kusma geregi duymussunuz insanlarıda öyle biliyorsunuz . 2 yıldır forumu takip ediyorum. Iyı, dardanos, ledun kasmir jeolog ustalar insanlara gerekli bilgiyi sonuna kadar aktarıyorlar . Acemiler ugrasmasın heveslenmesin tarzinda konusmalar güzel seyler degil hos görmek lazim . Rizki veren Allahtir . O dilediğine verir acemi usta ayirmaz . Dinimiz hos görü dini insanlara eger birseyleri aktarabilirsek ve bundan faydalananlar varsa ne mutlu sana bana. Hayirli bayramlar .

eski

Editör
Selamun aleyküm .. Biraz sert cıkmıssınız ne yardım isteyen arkadası nede sizi tanırım . Sadece böyle seylere meraklı birisiyim definede aramadim kazida yapmadim.
Kendim bilgisayar tamiri yapiyorum . Suana kim benden yardım istediyse eksiksiz sekilde bildigimi anlatirim ve bu bilgi birinin işine yararsa hosuma gider. Siz demek ki bilginizi damlatarak veriyorsunuz ki böyle bir kusma geregi duymussunuz insanlarıda öyle biliyorsunuz . 2 yıldır forumu takip ediyorum. Iyı, dardanos, ledun kasmir jeolog ustalar insanlara gerekli bilgiyi sonuna kadar aktarıyorlar . Acemiler ugrasmasın heveslenmesin tarzinda konusmalar güzel seyler degil hos görmek lazim . Rizki veren Allahtir . O dilediğine verir acemi usta ayirmaz . Dinimiz hos görü dini insanlara eger birseyleri aktarabilirsek ve bundan faydalananlar varsa ne mutlu sana bana. Hayirli bayramlar .
Aleyküm selam.
Selam almak farzdır. Güzel selamına istinaden yazıyorum.
Bana yazmak için yeni nik açmışsınız ve ilk mesajınızı tarafıma yazmışsınız.
Burada konu definecilik, başka meslekler değil. Defineciliğin faydaları zararları ortaya koyulmalı.
Mevcut durumuyla Definecilik kişilere, ailelere , tarihimize , tarihi yapılara, faydalımı ? zararlımı ? faydalı ise faydaları. zararlı ise zararları ortaya koyulmalı.
Definecilik dinimizce helalmı harammı tartışılır.
Paylaştığımız bilgilerle , kişilere ve ailelerine , tarihe , tarihi yapılara, ne derece zarar veriyoruz ortaya konulmalı. Kişileri defineciliğe özendirmemiz ve paylaştığımız özendirici bilgilerle eylemlerine sebep olmamız ne derece doğru tartışılır.
Define sitelerinde iyimi yapılıyor kötümü yapılıyor. Bunun ortaya koyulup iyi incelenmesinde fayda var.
Fayda zarar hesabı kişilerin bakış açısına göre değişkendir.
Ayrıca kişilerin çoğu, kişileri menfaatleri orantısında severler.
Sizinde hayırlı bayramlarınız olsun.

kadir1905

Yeni Üye
Aleyküm selam.
Selam almak farzdır. Güzel selamına istinaden yazıyorum.
Bana yazmak için yeni nik açmışsınız ve ilk mesajınızı tarafıma yazmışsınız.
Burada konu definecilik, başka meslekler değil. Defineciliğin faydaları zararları ortaya koyulmalı.
Mevcut durumuyla Definecilik kişilere, ailelere , tarihimize , tarihi yapılara, faydalımı ? zararlımı ? faydalı ise faydaları. zararlı ise zararları ortaya koyulmalı.
Definecilik dinimizce helalmı harammı tartışılır.
Paylaştığımız bilgilerle , kişilere ve ailelerine , tarihe , tarihi yapılara, ne derece zarar veriyoruz ortaya konulmalı. Kişileri defineciliğe özendirmemiz ve paylaştığımız özendirici bilgilerle eylemlerine sebep olmamız ne derece doğru tartışılır.
Define sitelerinde iyimi yapılıyor kötümü yapılıyor. Bunun ortaya koyulup iyi incelenmesinde fayda var.
Fayda zarar hesabı kişilerin bakış açısına göre değişkendir.
Ayrıca kişilerin çoğu, kişileri menfaatleri orantısında severler.
Sizinde hayırlı bayramlarınız olsun.
İlk mesajimin size nasip oldugu doğrudur, fakat bu tek hesabim hocam . Cevabiniz icin tesekkür ederim hayirli aksamlar