Ustalar yorum bekliyorum

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam resimlerden 1 şey anlıyamadım ... sen içi doldurulmuş kapalı kuyu mu buldun ? yoksa kuyuda mı işlem yapıyosun ? ve burayı nasıl tespit ettin .. ız işaret emare neydi ?

İLHAN67

Yeni Üye
Hayır usta arkadaş köyden attı fotoğraf kazarak açıldı 1mt kaldığını söylüyor yardıma çağırıyor ama emin olamadım daha detaylı videolar var ama yukleyemedim

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayır usta arkadaş köyden attı fotoğraf kazarak açıldı 1mt kaldığını söylüyor yardıma çağırıyor ama emin olamadım daha detaylı videolar var ama yukleyemedim
Videoları youtube yükle ve linkini mesajlar kısmındaki zincir şekilli butona basarak yapıştır.
Herhal de dedektör ile tespit etmediler bu derinliği.
Bu işlem yapılan yer bir tümülüs veya yığma mezar veya höyük falanmı? Ne varmışta bura da bu derinliğe inme gereği duymuşlar?

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
kardeşim neye göre ana toprağı işlediniz aklım almıyor daha önce işlem görmüş bir nooktaya benzemiyor??????????*???****??

İLHAN67

Yeni Üye
Videoları youtube yükle ve linkini mesajlar kısmındaki zincir şekilli butona basarak yapıştır.
Bu işlem yapılan yer bir tümülüs veya yığma mezar veya höyük falanmı? Ne varmışta bura da bu derinliğe inme gereği duymuşlar?
Video yükledim usta

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustalar dan yorum
Usta hoş geldin..
Öncelikle Allah kolaylık versin, zor bir derinliğe inmişsiniz. Fakat neye göre kime göre bu işlem yapılmış bu önemli. Arkadaşından öğrenip paylaşırsan sevinirim.bir diğer husus neden doğrusal bir şekilde inilmiş buraya? Ayrıca burası nedir? Hane içi mi? Kuyu mu?
Cihazın olduğu resimde cihazın sol alt kısmında ki tuğla ya da küp parçası mı?
Yaklaşıl 4-4.5 m. O derinlik. Ne ile görüntü alınıp işlem yapılmış bu da önemli, öğrenip bilgilendiriniz bizleri.
1-1.5 m. Den itibaren örülü duvar gibi bir yapı var, buranın çalışmadan önce ki resimleri var mıdır? Var ise yükleyiniz.
Videoyu be yazık ki izleyemedim. İzleyen ustalar fikirlerini yazacaklardır.
Bunları netleştirelim devam edelim inşaallah.

İLHAN67

Yeni Üye

spyfrs

Moderatör
Moderatör
boşa kazmayın elinizdeki makina duvardaki maden damarlarına ötüyor duvarda gördugunuz gibi parmak kalınlıgında maden damarları var muhtemel quvarz içindede altın olur genelde başlık buyuk olduğu içim algılıyor kucuk parcalarıda.